Új hozzászólás Aktív témák
-
L.Edit
tag
Amíg az egymást követő frameken egymásba rajzolódik egy mozgó objektum körvonala, tehát kellően kicsi az elmozdulás a frame számhoz képest, addig "a mozgást" folytonosnak látod és mindegy hány ms-ig rajzolja ki ugyan azt az állapotot a kijelzőre, mert az agyad 2-3 összefüggő változásból, már meg tudja az irányt és a sebességet jósolni, és készen is vagyunk.
Ez egészen addig működik, amíg nem egy olyan kontrasztos ábra mozog, ami hordoz is magában információt, amibe hosszabb ideig bele akarna kapaszkodni, hogy értelmezze azt. És amíg az meg nem tud történni, nem jön ki az áhított információ addig a szem mozgásának kordinációjával folyamatosan élesen akarja tartani a képét.
Na ebben az állapotban válik értelmezhetővé az a probléma, hogy a sample&hold kijelzőn csak arrébb ugrál a kép és ezért, annak mozgása közben, az érzékelhető felbontásuk (mozgásfelbontás) jóval alacsonyabb mint állókép esetén.Amúgy az agynak nincs szüksége másra, csak az éles körvonalakra, ahhoz hogy nagy pontossággal azonosítani tudja hogy mi mozog, ami a vonalon belül van ahhoz csak az érzékelés későbbi szakaszában jut el, amikor már az éles látás területre került és már kellő sebeséggel képes követni azt a szem.
Nekem az a tapasztalatom, hogy puty puty közben, a perifériás látás viszi el a balhé 90%-át és nem nagyon kell a szemgolyót elmozgatni képernyő közepéről, mert ami pioritásban a következőnek ítélek, azt úgy is berántom a képernyő közepére, lekövetem. Ami közben meg a periférián megmozdul arról sem maradok le, és ha szükséges ki tudom emelni annyira, szinte az éles kép mellé, hogy ténylegesen nincs szükség rá.. A perifériás látásnak viszont rendesen odabaszna a folyamatos villogás így aztán ez no way.
-
L.Edit
tag
Amit írtam véleményt, azt a -FreaK- által beszúrt videó alapján írtam, ami tegnap már megnéztem párszor.
Nekem (az agyamnak) az ULMB2-es kép 3d hatása elég fura, mintha a "rosszabb minőségű" képet könnyebb lenne térben elhelyezni, emezt jóval hosszabb ideig kell nézni, hogy összeálljon merre tart a figura, mert elterelik a figyelmet a túl színes részletek, amik így térben előrébb vannak. Mint pl.: a testtartás vagy a fej ami azt az értékes információt hordozza, hogy mi fog történni, kvázi a mozgás irányát sebességét adja vissza.
-
L.Edit
tag
Ha már villogtatunk, tehát kötünk egy igen komoly kompromisszumot*, akkor tökre elvárnám, hogy "backlit ON" közben a végleges színpozíciójukba állt pixeleket, éles és kontrasztos objektumot tegyen elém. És ehhez, legalább olyan gyors pixelek kellenek, amik "backlit OFF" intervallum alatt (Itt ez 2msec) át tudnak állni.
Ezzel a buta smearing-gel együtt ez egy félmegoldás, ami jó indulattal arra elég, hogy pörgetik vele ezeknek az IPS monitoroknak az eladását. De a valódi csoda váratni fog magára, amíg ezt, egy a feladatra tényleg alkalmas panel technológiával össze nem eresztik.*A villogtatással annyi a gond, hogy mozgás, animáció onnantól darabossá válik, hiába a 360fps. Csökken az immerzió, amit amúgy nagyon sok idő-energia elérni.
Másik, egy lehetséges mellékhatása, amit az okoz, hogy a monitor hálózati tápjának igen nagy mértékű (50% feletti), terhelésváltozást jelent. Ami - akár hallható - zajban is megnyilvánulhat. De a képfeldolgozásáért felelős rész is handicap-el indul, gyengébb lesz az elérhető általános képminőség a zajosabb/kevésbé stabil nyers tápfeszültség miatt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SAMSUNG (LS49CG954EUXEN ) 49" 240HZ NEO-QLED DUAL QHD GAMER ! AKCIÓ!!
- SAMSUNG (LS34DG850SU) 34 "WQHD 175HZ OLED GAMER MONITOR UJ MODELL!
- SAMSUNG (LS32D800UAUXEN) 4K GAMER MONITOR AKCIÓ!! UJ MODELL!
- SAMSUNG (LS32CG552EUXEN) 32" 165HZ GAMER MONITOR ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (L49CG954SUXEN) 240HZ 5K OLED GAMER SMART ! AKCIÓ!
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Corsair 750W
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 PRO 2TB Digital játékkonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- Honor Pad X8a 64GB Wifi,1 év Garancia
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest