Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zyzzyadi

    tag

    Sziasztok nekem egy ABIT AN8 lapom van
    Ugyanez a probléma -CMOS CHECKSUM ERROR- minden újraindításnál kiírja :(
    ha cmost törlök akkoris, ha elmentem a beállításokat biosban(save&exit) akkoris, mindnesetre érdekes hogy újraindításnál és nem áramtalanításnál történik mindez. :O
    már próbáltam mindent:
    új elem ,cmos reset, elem ki elem be bios ic ki be, friss bios(awdflashel,winflash-el,abit flasher-el)másik ram, másik vidkari, lehúz mindent, házból kivesz, feszültséget kimértem 3.3V lekövettem a szálat a chipsetig. másik táp (procicserét még nempróbáltam)
    -eredmény:semmi!
    Ugyanúgy cmos checksum error :((( tettem új bios EEPROM ic-t megflesseltem menet közbe azsehasznált. A problémát úgy kezdte hogy először csak néhányszor felejtette el a beállításokat amikor windowsból újraindítottam.,aztán megflesseltem a biost utánna jólett egy darabig.Megint elkezdte na mondom 'hajjá éhen' áramtalanítás elem ki bios jumper átrak 2-3 ra másnap reggel elem be(énhülye nemraktam át a jumpert) CF hibakódot kaptam (cmos fail) na mondom ok visszaraktam indult a gép de azóta nemtudok biost menteni :S
    pls helpme!!

    ui: kerestem az alaplapon ic-t ami esetleg a cmos ram lenne de azt találtam hogy a chipsetbe van a ram... igazez ?tudom alaplapcsere már ráférne a configra de én megvagyok elégedve az alaplappal igazából megkönnyezném ha kiderülne hogy az a hibás :O kérlek HELP

    Config:
    ABIT AN8 FATALITY S939
    AMD ATHLON XP 3200 X2
    4*512 CORSAIR 500MHZ RAM
    ATI RADEON 4870 X2
    ENERMAX GALAXY 650W INTELLIGENT TÁP

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

Új hozzászólás Aktív témák