Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chei

    csendes tag

    Bekapcsolom a gepet, leszamolja a memoriat, megkeresi a vinyot, aztan kiirja, hog CMOS Checksum Error - defaults loaded. Itt megall, sehogy nem lehet tovabbmenni, sem a DEL-re, sem az F1-re nem reagal.
    Abit BM6 alaplap, 433-as Celeron @541, Voodoo3.

    Tobb mint harom evig volt ez a gepem, most vettem egy ujat, ez egy-ket hetig nem volt bekapcsolva. Osszeraktam, alaplap, cpu, videokartya, tap, billentyuzet ugyanaz, mint eddig volt, egyedul a haz uj, mas hardver most nincs benne. Bekapcsolaskor 433 MHz-et irt, ram szamlalas, vinyo kereses, aztan egy mp szunet utan kiirja ezt a hibauzenetet, es nem megy tovabb sehogy. Eleg sokmindent kiprobaltam, de nem jutottam elobbre.
    A billentyuzet mukodik, villannak a ledjei bekapcsolaskor.
    Power off, ccmos jumper-t atallitottam par mp-re, utana vissza, bekapcs, ugyanez.
    Elemet kiszedtem par percre, aztan vissza, ugyanez.
    Kiszedett elemmel bekapcsoltam, akkor annyi volt a kulonbseg, hogy vinyodetektalas utan nem vart, hanem egybol jott a hibauzenet.
    Kihuzott billentyuzet, vagy bekapcsolaskor billentyuzetre tenyereles sem hozza elo a szokasos hibauzenetet, ugyanazt irja mindig.
    Neten kerestem, par helyen megtalaltam ugyanezt a problemat, de megoldast nem lattam ra.

Új hozzászólás Aktív témák