Új hozzászólás Aktív témák

  • kovisoft

    őstag

    válasz csoki98 #6069 üzenetére

    Úgy látom, nem kaptál erre itt választ, szerintem nem is nagyon fogja senki helyetted megírni (én legalábbis nem ;] ), mert az oktatásnak pont az a lényege, hogy magadtól csináld meg, max ha eladkadsz, akkor szívesen segítünk. Ezért inkább csak gondolatébresztőnek felvázolnám egy lehetséges megoldás menetét:

    - Létrehozol egy tömböt, ebbe fogod pakolni a fájlból beolvasott számokat. Itt kapásból gond lehet, ha tetszőlegesen nagy fájlod lehet, ekkor ugyanis dinamikusan kell a tömb méretét kezelni és a tömböt allokálni, de gondolom elfogadják azt is, ha szimplán egy fix és elég nagy méretű tömböt definiálsz (pl. int numbers[10000]).
    - Megnyitod olvasásra a fájlt (fopen "r" módban), majd egy ciklussal soronként beolvasod a tartalmát. Minden egyes számot a beolvasás után át kell konvertálni egész típusra (a fájlban szövegesen van tárolva), de olvashatod fscanf-fel is (a "%d" formátumvezérlővel), ami rögtön egészre is konvertál. Olvasási módtól függően ügyelni kellhet a sorvége karakterek "lenyelésére". A számokat egyesével belerakod a tömbödbe a soron követhező pozícióba, ehhez kell egy indexváltozó, ami 0-ról indul és amit minden szám beolvasása után megnövelsz 1-gyel, amíg a fájl végére nem értél (azaz hibára fut az olvasás). A legvégén ez a változó mondja meg a tömbben lévő elemek darabszámát.
    - A rendezést végezheted egy könyvtári függvénnyel is (qsort), de magad is írhatsz egy egyszerű buborékos rendezést. Ha kell, részletesen elmagyarázom a buborékos rendezés menetét is.
    - A rendezés tehát helyben történt a tömbödben, ezt kell kiírni egy másik fájlba. Megnyitod írásra a kimeneti fájlt (fopen "w" módban), majd egy ciklussal mész a tömbbe került elemek darabszámáig, és fprintf-fel kiírod az aktuális számot a fájlba ("%d\n" formátumvezérlővel, ez egy sortörést is a szám után tesz).
    - fclose-szal lezárod a megnyitott fájlokat és kész vagy.

Új hozzászólás Aktív témák