Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz zka67 #5713 üzenetére

    Köszi. Igaz, a space-t nem vettem figyelembe.

    Példa
    Dr Kiss József Géza
    Ez így jó.
    De pl a
    Dr. Kiss József Géza-ban a pont karakter már felesleges, vagy bármi más pl: , ; számok stb.

    A táblázatra fejből nem emlékszem de valahogy így néz ki
    A, Á = 1
    B = 5
    C = 7
    D = 11
    stb

    A bevitt szövegből pedig karakterenként kiolvasom az elemeket és ha A van, akkor ugye 1-el növelve az értéket ha B, akkor 5-tel stb. A space és minden egyéb, viszont 0 kell, hogy legyen, vagy nem is ad hozzá semmit sem. Mert ha eleve nincs egyezés a táblázat elemeivel, akkor mehet tovább a következő karakterre.

    Megnéztem az isalpha függvényt. Ha jól értem a működését, akkor azzal ellenőrizni tudom, hogy betű vagy más karakter van-e. Ha igen, akkor mehet a táblázattal való összehasonlítás, hogyha nem, akkor beolvassa a következő karaktert. Ha így oldom meg, akkor az isspace nem is kell. Viszont a toupper-t le kell futtatnom előtte.

    Azt hiszem, vissza kell mennem az alapokhoz, olyan régen írtam már programot. Viszont jó kis hobbi ez nekem :)

    buherton: Ezt nagyon jó, hogy leírtad. Az alap cézár kódolás feladat amikor egy szöveget a betű eltolással titkosítottunk. Hú de rég volt 99. :)

Új hozzászólás Aktív témák