Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyuska111

    tag

    válasz Breki #6941 üzenetére

    1. Fent ezekről volt többnyire szó: Doss XL, Anker Motion Plus, Jbl Flip4, Blitzwolf BW-AS2, Tronsmart T6 plus, ez szvsz mind a 20e-s kategória.

    Nagyon jó, h az M4 tudja, ugyanúgy tudja pl. a Denon Envaya 250 és még egy csomó bt speaker, jellemzően a 200 dolláros kategóriától felfelé. De nem ettől jók. Ha a telód nem tud aptx-et, akkor tök gagyi lesz a Denon vagy az általad preferált M4 bluetooth-ról hallgatva??? Ugyan már, ez vicc. Igen, nemcsak mobilról lehet meghajtani, de a felhasználók 99+ %-a arról fogja, nem fog se zsinórozni, se sd kártyázni. És baromi jól fog szólni úgy is, aptx nélkül. Maradjunk tehát abban, hogy nem az aptx alapján kell ilyen cuccot venni, pláne nem az alsó kategóriában. Feljebb meg úgyis tudják.
    2. Ezek a mobilok tudnak aptx-et, közel sem az összes! Az én régebbi (egykori flagship) Sony-m pl. nem tudja. Meg egy csomó más teló sem. Köztük olyanok, melyek nagyon elterjedtek nálunk. Ettől függetlenül nagyon szépen szól a Doss nálam, bt-ról, aptx nélkül, Spotiról vagy (tudom, tudom...) mp3-as forrásból.
    3. Lossless vs. nem lossless: ez hitvita, itt nem tudjuk egymást meggyőzni, te hiszel benne, h hallod a különbséget, én meg nem. Én clavinetjunkie-nak hiszek, aki bevallotta, hogy bizony ő nem tudja megkülönböztetni a losslesst meg mondjuk a 192 kbps mp3 zenét. Ettől függetlenül lehet, h valaki hallja, de valós felhasználói körülmények között (nem pedig steril, erre kitalált teszteket hallgatva) elég kevés ilyen ember lehet.

    Én nem vagyok szakértő, nem is állítottam ezt, de a vásárlók 99+ %-a sem az. Ne vigyük tévútra őket számukra irreleváns szempontokkal.

Új hozzászólás Aktív témák