- Kábeleket és csövezést rejtő "kirakatház" a GameMax logójával
- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákkal Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
- OLED TV topic
- iPad topik
- Apple notebookok
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Telekom TV SmartBox: szolgáltatói set-top box alacsony korlátokkal
- Projektor topic
- Milyen egeret válasszak?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!
Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ptesza
senior tag
Szia! Gratula a választásodhoz!
Ezeket az előlapokat arcal lefele nyomtasd majd és az építőlemez strukturáját fogja majd örökölni. A színekkel is tusz játszani majd meg az anyag fényességével is, ugyanis függ a sebességtől sok esetben. A karbonszálas anyagok jobb felületi minőséget tudnak adni de azt ezzel a printerrel már nem fogsz tudni szerintem mert edzett anyagok kellenek a koptató hatás miatt. A PLA anyag jól festhető. Alapozás/ vizes csiszolás/átvonó réteg. -
Marci79
senior tag
Én Sunlu/Jayo filákat használok hozzá és hibátlanok. Építőlapból szerintem vegyél hozzá carbon mintásat és ahogy Ptesza is írja, a látszó rész legyen a lapon. Jól fog kinézni. Ha nagyon sima felületet szeretnél, akkor van tök sima lap is.
Viszont a kitüremkedéseket elkéne tüntetni róla nyomtatás előtt a gomboknál/kapcsolóknál.[ Szerkesztve ]
"Pont mint a "propaganda". Ez egy varázsszó lett, amit akkor mond valaki mikor nem tetszik neki amit hall mert kognitiv disszonanciat okoz, kimondja a P betűs szót és addig ismétli amíg megszűnik a frusztrációja."
-
Joshi
titán
Az AMS azért is jó, mert nem kell mindig cserélgetned a színek miatt a filamentet. A leggyakrabban használt 4 színt felrakod és csak nyomtatsz. Ha valamelyik lefogy nyilván cseréled. Majd a supportozásra figyelj, mert a támasz elmulasztása, vagy rosszul alkalmazása gondot tud okozni.
-
ParadoxH
tag
A suport azaz támasz egy olyan ideiglenes nyomtatás a modell mellett amely a modell túlnyúló vagy levegőben levő részeit tartja meg. Bármennyire triviális, de a Földön lévő nyomtatványokra amik a levegőben vannak hat a gravitáció Erre ált. akkor van szükség hogy ha 45 foknál nagyobb túlnyúlásokat tartalmaz a modell. Ezeket persze többnyire könnyedén el tudod távolítani (a hangsúly a többnyire szón van).
Ezt legtöbb esetben egy beállítással automatikusan megcsinálja a szeletelő.
[ Szerkesztve ]
|| Letölthető, nyomtatható 3D modelljeim: http://shorturl.at/XhGxw
-
Emunem
senior tag
-
ptesza
senior tag
Már hogyne nyomtatnál napi szinten. Menni fog az egész nap. Még nem késő meggondolni a P1S nyomtatót. Valamivel kompaktabb és könnyebb elhelyezni is. Amikor én vettem a P1P-t épp akkor jöttek ki a P1S-el is. Úgy volt, hogy visszaküldöm. Aztán végül adtak egy komolyabb kúpont amivel már nem érte meg visszaküldeni. Megvettem hozzá az upgrade KIT et. Ha úgy érzed akkor ki se csomagold. Küld vissza vagy add el. Karácsonyra még kapós is lesz. Itt még senki sem bánta meg a P1S nyomtatót. Az AMS meg az első dolog lesz amit megveszel hozzá.
-
Tomika75
tag
Ha hajlandó vagy kifizetni a P1S és A1 közti különbséget akkor én a helyedben inkább P1S-t vennék azzal biztos nem lősz mellé. Mindent tudsz vele nyomtatni. Tudom azt mondod, hogy most csak PLA-t nyomtatnál de ha rákapsz a nyomtatás ízére később bánni fogod, hogy nem zárt nyomtatót vettél. Én anno megvettem a Prusa Minit az MK3S+ helyett, mert nem akartam annyi pénzt kiadni és amúgy is elég a 180x180x180-as nyomtatótér. Egy év múlva eladtam és vettem egy MK3S+-t mert idegesített, hogy kicsi a nyomtatótér és nem tudok mindent nyomtatni a direkt drive miatt. Mikor bejött az A1 ezek miatt fel sem merült bennem a megvétele inkább P1S-t vettem hiába volt drágább tudtam később úgyis megbánnám.
-
ptesza
senior tag
De lehet nyomtatni is. Azok is teljesen jók. Nekem is van egy ilyen modelem. De számtalan variációt is találhatsz.
Alapból én is csak egy bizonyos dolog miatt vettem. Abban viszont szinte biztos lehet, hogy beszippant. Ha nem vagy járatos a 3D modellezésben, akkor is nagyon sok mindent találhatsz a makerworld-ön. Aztán majd belejössz hamar.
-
Joshi
titán
Amire neked kell a 3D nyomtató, arra bőven elég lett volna az A1 Combo is. Segítetted magad rábeszélni a drágább nyomtatóra még azelőtt, hogy egyáltalán használtad volna az A1-et. Na mind1, a P1S + AMS gyakorlatilag a BestBuy Bambu nyomtató (nekem is ez van). Hiába a zárt nyomtató, a veszélyes gázok ugyan úgy kijönnek abból is. A garázs jó lehet, de a hőmérséklet és páratartalom miatt viszont már kevésbé. Mind1, majd leteszteled.
-
ptesza
senior tag
Jól döntöttél és még jókor is, mert mi jóval többért vettük amúgy. Károsanyag. Ha van időd olvass vissza ebben a topikban vagy a 3D nyomtatósban, volt már róla vita/inkább csevej és volt aki rendesen kidolgozta a témát nem csak hozzászólogatott. Ha jól emlékszem az lett a konklúzió, hogy mindegyik anyag veszélyes csak a PLA és a PETG esetében nem érzékelsz belőle kb. semmit. Tulajdonképpen ezért van az, hogy zárt ajtóval nyomtatom a PLA-t és a PETG-t is. A beépített karbon szűrő elég szellőzést biztosít neki. Vagy ha többre vágysz akkor nyomtathatsz hozzá bento box-ot is. Többeknek is van itt olyan. Végül a 3DS max szuper (ha még hozzáférsz). Viszont ha ingyenes programot keresel akkor a Fusion360 lesz a barátod. Az is autodesk és van ingyenes home verzió, ezt használják többségben. De vannak egyszerű programok is, online is van néhány, meg van az OpenSCAD amit érdemes lehet megismerni mert azzal készítik a paraméteres modelleket.
Most a BambuStudio és az Orca slicer az amivel készülhetsz mire befut a nyomtatód. -
likeaRAINBOW
senior tag
ha visszaolvasol pár hszt, én szintén kb azonnal megbántam, hogy nem combo-t vettem és kerestem valakit, akinek esetleg csak gép kell én meg megveszem tőle a z AMS-t. Végül nem jelentkezett senki, így végül vettem még egy A1 mini combo-t. Úgy voltam vele, ha már kiadok majd 100-at egy AMS-re, akkor inkább kicsit megtolom és legyen A1 mini combo, A gépet meg vagy eladom, vagy második gépnek jó lesz.
Ugyanitt: A1 mini eladó
-
likeaRAINBOW
senior tag
-
ptesza
senior tag
Egy filamentről tudok amit nem sikerült normálisan felhasználni de szerintem azt másik nyomtatóval sem lehetett volna. (Ki is dobta a tulaj)
Használhatod bármelyik gyártó filamentjét ami 1.75mm vastag. Ha később át szereled a stainless steel nozzlit meg az extruderben a két kereket edzettre akkor szinte bármilyen anyagot is ki tudsz majd nyomtatni vele. Itt már csak a hőmérsékletek lehetnek az akadályok.
Annyi lesz a különbség, hogyha beteszed az AMS-be akkor nem ismeri fel mint a Bambu eredeti anyagait. Azokat többnyire kalibrálás nélkül is fel lehet használni de egy PA tesztet azokon is kell futtatni. Van aki színéként is megcsinálja de általában elég 1x. A kalibrálásokat akkor érdemes csinálni ha van valami olyan ok amiért fontos lesz. Például nem tetszenek a sarkok, nem tapad, szálaz, meg még vagy 10 hasonló dolog amit megoldhat egy kalibrálás. -
Tomika75
tag
Én Ikea-s zacskóban tárolom szilika géles tasakkal. Nekem nem volt opció a szárazon tartó doboz és a vákuum zacskó sem. Az annak jó akinek pár tekercs filamentje van. Nálam ez 70+ amit igen drágán lehetne csak letárolni másképp. A PETG és a garázsban történő tárolás-nyomtatás miatt érdemes lenne venned majd egy szárítót. Van aki kiveszi az AMS-ből és van aki nem. Ez szokás kérdése. Persze az igazi az lenne, ha kivenné az ember és berakná szárazon tartóba, de nem mindig van rá idő sem kedv. Nálam győzni szokott a lustaság és az, hogy nem tudom mikor állok neki gyorsan nyomtatni valamit? Semmi kedvem a filament be és kitöltögetéssel szinkronizálással tölteni az időmet. Lehet Te majd először így csinálod aztán majd nem fogod. Nekem eddig egyszer volt filament törésem a sokáig bent hagyott cucc miatt.
#9220Vesa: A gyári filament most nagyon-nagyon olcsó, ha azt szeretnél akkor most vegyél. Előnye a gyorsabb jó minőségű nyomtatás . Mivel ezek ( nyomtató-filament) egymáshoz vannak optimalizálva. Árban és minőségben a Sunlu is jó. Először nézz körül, hogy milyen színre lenne szükséged, majd azután válassz gyártót szerintem. Azt javasolnám ne kövesd el azt a hibát, hogy össze-vissza vásárolgatsz minden féle gyártótól. Természetesen 1-1 tekercset lehet kipróbálásra venni de aztán érdemes leszűkíteni a kört. Nehogy úgy járj mint én akinél 16 gyártó filamentje van természetesen a színek mind különböző árnyalatúak és elkezdtek gyűlni a 10-20 méteres maradékok arra várva, hogy majd valami apróságra jók lesznek vagy megpróbálok egy funkcionális dolgot több maradékot elhasználva kinyomtatni. Ami nem garantálja, hogy jó lesz a nyomtatás. Elkezdtem ezekből Polymaker kereteket nyomtatni a papír orsóhoz de volt ami a filamentváltás rétegénél elvált. -
5leteseN
senior tag
... , + az adódó kérdés: A Bambu AMS oldalán viszont az A1 Mini nincs megemlítve, mint amivel használható.
Így, gyorsan nem is találtam képet a Mini-ről a nagy AMS-sel[ Szerkesztve ]
-
Emunem
senior tag
AMS-ben ha vissza olvasol (kereső + AMS, kidob sok infót) egy idő után törik mint a ropi a filament. Na most hogy mivel van kapcsolatban, arra még nem jöttünk rá. Én feltételezem, hogy nem jó, ha fény éri a filamentet... nálam szekrényben van az AMS, kipróbálásra benne hagyok egy maradék anyagos PLA-t, aztán meglátjuk, mikor törik el benne. Ha igaz az elméletem, akkor nem hamar...
Másrészt jó, ha le ellenőrződ, mielőtt befüzöd a filamentet, hogy törik-e alapból vagy sem. Van, hogy 2-6 menetet is le kell tekerni egy új (!!) tekercsnél is, hogy már ne törjön, kb 90° hajlítást ki kell bírjon egy jó állapotú szál."... hát persze ..."
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest