Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Win-T

    senior tag

    Üdv Mindenkinek!

    Nem tudom igazából hardveres vagy szofveres problémám van, remélem jó helyre írok.
    Némi segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már ilyen problémával amibe én szaladtam. Kolléganő pár hónapja vásárolt laptopján (Lenovo B590) szeretné az ügyfeleinek az adóbevallásait elkészíteni. Az ehhez szükséges NAV-os keretprogram ugyebár Java-t használ. Nomármost az a furcsa hiba jött elő, hogy azokban a programokban amiknek bármi közük van a Java-hoz a feliratok darabosan, illetve hiányosan jelennek meg, ahogy a mellékelt képen is látható, legyen az akár a Java control panel, a keretprogram telepítője, vagy a kitöltendő nyomtatvány.

    Java törlésen, újratelepítésen, VGA driver frissítéseken túl vagyok. Ha a Java egy régi verzióját telepítem fel (7 pont akárhányas) azzal nincs ilyen probléma, de az nem maradhat fent, mert csak az újjal enged dolgozni az ÁNYK, amint frissítek az újra, szétesnek a feliratok.
    Ebben a laposban ugyebár egy Intel HD 4000 és egy GeForce 720M dolgozik, ha jól tudom akkor a grafikus driver választja meg, hogy melyik alkalmazáshoz melyiket használja. Ezt azért jegyzem meg, mert rájöttem, hogy ha az eszközkezelőben letiltom a a GeForce-ot akkor a probléma megszűnik, minden helyreáll.
    Ezzel a probléma nem is lenne probléma, de mivel a kolléganő nem éppen egy advanced user, nem tartom szerencsésnek azzal terhelni, hogy neki kelljen ki-be kapcsolgatni a VGA-kat, jó lenne ezt valahogy permanensen működőképessé tenni.
    Szóval: Van esetleg valakinek valami tippje/ötlete mi lehet itt a gond? (Megjegyzem ugyanilyen laptopot használok én is otthon, ebédszünetben gyorsan ránéztem, az is ugyanezt produkálja.)

    Köszönöm előre is a segítséget! (Bocsánat a hosszúért..)

  • Win-T

    senior tag

    válasz Kbali #20885 üzenetére

    Erre gondoltam én is, de ott csak végrehajtható .exe fájlokat lehet hozzáadni, ennek a vacak kitöltőprogramnak meg minden indítófájlja .jar kiterjesztésű. Mindenesetre a Java Platform SE binary nevű programhoz beállítottam, hogy az Intelt favorizálja, de nem segített sajnos. :(

  • Win-T

    senior tag

    válasz Kbali #20891 üzenetére

    Nem állítom, hogy az Nvidiát akarja használni, de az kavar be neki valami oknál fogva. Vicces, de olyan érzésem van mintha egyszerre akarná mind a kettőt aztán nem tudja eldönteni melyik melyik pixelt is rajzolja ki - tudom ez nonszensz.
    No mindegy, jobb híján most az lesz a megoldás amit javasolsz aztán bízunk benne, hogy a közeljövőben helyrerakja valami frissítés.

Új hozzászólás Aktív témák