Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dannynet

    tag

    Péntek este ismét megadta magát az A6M Q049-em.

    Egy 13 GB-os avi fájl mpeg2-vé konvertálását bíztam a gépre, 43%-ban sikerült a feladatot teljesítenie, utána lefagyott.

    Mivel a processzor már így is 1,2 V-t kapott a gyári 1,15 V helyett, ezért arra gondoltam hogy ismét a memóriamodulokkal lesz a probléma. Eltávolítottam a notiból a két db 512 MB-os Hynix RAM-ot és az Acer gépemből megmaradt Samsungot helyeztem az egyik slotba. Visszaállítottam a Vcore-t 1.15 Voltra és a fentebb említett videófájl átalakítás ezúttal sikerült.

    Sajnos azonban fél GB memóriával elég sokat tekerte a HDD-t a hordozható számítógép, ezért (mazochizmus be) kipróbáltam, hogy mi történik akkor, ha a 667 MHz-es DDR2-es Samsung RAM mellé behelyezek egy 512 MB-os, 533 MHz-es DDR2-es Hynix memóriát.
    (Magyarán kíváncsi voltam arra, hogy 64 bites sávszélességgel, 533 MHz-es órajelen össze fog akadni a két modul).

    A ,,ha már lúd, legyen kövér'' elv alapján visszavettem a processzor 1,8 GHz-es órajelhez rendelt magfeszültségét 1.125 Voltra és elindítottam a Prime95 program ,,blend in'' tortúra tesztjét (ez az üzemmód másodpercenként 60 MB-nyi adatot mozgat a memóriában).

    Immáron 16 órája fut a teszt hiba nélkül, tehát lassan kijelenthetem hogy mégsem hibás az AMD Sempron 3400+ processzor. :)

    Korábbi ígéretemhez híven megvizsgáltam az akkus üzemidő alakulását.

    Teljes terhelésen, 3D-s alkalmazást futtatva két órát, a lehető legtakarékosabb üzemmódban, 800 MHz-es processzor órajelen (0,8 V-os magfeszültségen) közel öt órát képes működni a notebook.

    Elnézést a kissé hosszú kommentjeimért, de talán mások is tudják hasznosítani ezeket az információkat.

Új hozzászólás Aktív témák