Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Rudolph #298 üzenetére

    Én is azt mondom, a 750 W-os táp felesleges... A géped fogyasztása a 200 W-ot sem fogja elérni, a Thermaltake táp meg amúgy is egy vicc! :D
    Ha jót akarsz, akkor ezek közül választasz: [link] (Én pl. egy 300 W-os FSP Zen-el tolom...és ez a 8800 GTS + kétkörös vízhűtés után sem fog megváltozni. ;))
    A tápos kérdéseknek a [link] topic ad otthont.

    Ha nincs rá annyid, akkor inkább vegyél egy olcsóbb deszkát és bele egy C2D-t, jobban jársz...egyszerre megérzed a teljesítménynövekedést, mert ott figyel a bika proci. Ha pedig meglesz az összeg, még mindig ki tudod cserélni az alaplapot...ráadásul addigra több tapasztalat (és BIOS) fog rendelkezésedre állni a Commando kapcsán.

    Az pedig, hogy hogy néz ki az alaplap, ne befolyásoljon a választásban! Ha nem használod ki a Commandot, felesleges 55-60K-t kidobni rá, ha 40-ért is válogathatsz a jobbnál jobb lapok között. (Én max. a vízhűtés elkészültekor váltok - ha egyáltalán váltok: a mostani 3,36 GHz is elég mindenre, s úgy érzem, a jelenelegi lappal is bőven van még tartalék a rendszerben...)

    A C2D alapú gépek nemcsak szintetikus tesztekben brillíroznak. :)

    Vízhűtéssel kapcsolatban pedig ezt ajánlom: [link] (Nehogy megvegyél valami Thermaltake szutykot...!)

    ''De annak reményében döntöttem így, mert hamegfelekően túlméretezem a tápot akkor a kihasználtsága is lényegesen csökken, ezért remélem hogy nemlesz olyan hangos ( active fan control ) mintha egy kisebb tápot keményebben kihasználnék és talán a 14 centis venti alacsonyabb fordulatszáma is elegendő lesz a hatalmas hűtőbordáknak...''

    Francokat! Ha nem terheled le (márpedig egy ekkora teljesítményű tápot nem terhelsz le), csökken a hatásfoka, ergo a elvett teljesítmény nagyobb részét alakítja hővé, így a ventillátor is jobban pörög! A 14 centis pedig ismétcsak LOL, még cserélni sem tudod. Vegyél egy 380 W-os (max. 430-as) SeaSonicot, megeszi reggelire ezt a csoda Tt-t! ;) (Gyakoltatilag minden tekintetben.)

    GanXstaZ: Írta, hogy nem dúskál a pénzben...mindennapi használatra felesleges az E6600...mutasson már egy alkalmazást, ahol észreveszi a + 2 MB cache-t...egy húzott E6400 is mindenre elég!


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák