Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Milyen TV-t vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- iPad topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- VR topik
- Vezetékes FEJhallgatók
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
autrcsab
#17796
üzenetére
Nekem a fő gondjaim a következők voltak, ami miatt végül el is akadt egy időre a dolog.
A bázis állomás.
Az egyik videóban mutatja is, hogy 8 cm a visszatérési pontosság, vagyis aznap pontosan tartja magát egy adott útvonalhoz, de másnapra ugyanez az útvonal már 8 cm-el arrébb lesz.
Ezért én úgy gondolom, hogy muszáj saját bázis állomást üzemeltetni. Ha elég közel van a célhoz - pl. egy fűnyírónál ez simán megoldható - akár WiFi-vel is mehet, nem kell internet se. Én jelenleg a fűnyíróm akkujával bajlódok, még a kipróbálásig sem jutottam, de valószínűleg nem is az AgOpenGPS-t fogom használni, a Windows igénye miatt. Pedig az tényleg nagyon sok mindent tud.
Elérhető ugyan Magyarországon hivatalos, pontos RTK korrekció, de elég drága, és nem tudja mind a négy rendszert.
Nem is mertem használni, mert féltem, hogy ha valamit elrontok, vagy feltörik, akkor hó végén százezres, vagy milliós használati díjat fizetek, mert nincs náluk "prepaid" lehetőség, hogy csak a fizetett korlátig lehessen elmenni.
A bázis állomást egy ISMERT koordinátájú pontra kell tenni. Ilyet úgy tudunk szerezni, hogy vannak nyilvánosan elérhető pontok, amiknek megtudható (persze pénzért) a pontos koordinátái. Ha a bázisunkat ideiglenesen erre a pontra helyezzük, akkor pontosan be tudunk mérni egy saját bázis helyet a roverrel. A GPS-EOV konverzió elvégezhető, ha - szintén némi pénzért - regisztráltunk.
Én úgy gondolom, célszerűbb EOV alapon dolgozni, mert az derékszögű, metrikus koordináta-rendszer. Már csak azért is, mert itt a következő probléma:
Honnan veszed a föld táblád koordinátáit? Én erre a Földhivataltól - szintén pénzért - megszerezhető helyrajzot tartom célszerűnek, ami némi tornamutatvány után, már használható adatokat ad.
Én másik típusú GPS chipet használok, nem elvi okokból, hanem így alakult az idők folyamán.
Mindenképpen célszerű olyan chipet használni, ami a nálunk elérhető mind a 4 hold rendszert (amerikai, orosz, kínai, EU) tudja használni, és mindkét freki tartományt.
Ezek az én tapasztalataim, de persze mindenki a saját bejárt útját választja, én is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Melyik tápegységet vegyem?
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Rap, Hip-hop 90'
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fotók, videók mobillal
- Milyen házat vegyek?
- Kedvenc zene a mai napra
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Kuponkunyeráló
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- További aktív témák...
- 3 db Cisco CP-8945- Szines kijelzős VOIP telefon
- !!AKCIÓ!! GAMER PC Intel Core i5-14600KF/MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI/RTX 3080Ti 12GB/32GB DDR5
- ASUS TUF A15 - RTX 4060 - 32GB RAM - 97% AKKU
- APC Smart UPS 3000 USV - Szünetmentes tápegység- Új ára 950.000Ft
- HP R/T3000 G4 HV INTL UPS- szünetmentes tápegység
- Samsung Galaxy S24 Ultra 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, beépített S Pen, Galaxy AI 12/256 GB
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3852, 100% Akksi
- Lenovo Legion Y540 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i7 9750H - 16GB - 256GB SSD+1TB HDD - Win11 - GTX 1660 Ti
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
ekkold

