Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Janos250 #3554 üzenetére

    Kicsit megvariáltam a ledek frissítését. Nincs konstans kiíratás, csak ha változik a kép.
    Statikus "vektornál" átugorja a küldést és ilyenkor tudok kommunikálni vele.
    Annyi trükköt raktam még bele, hogy ahogy érkezik vmi adat, felfüggeszti az animációt.
    Neten nem találtam megoldást a problémára, egyetlen példában sem merült fel a "ws2812b + remote control" esete.
    Ha cserélnék a régebbi WS2801-es szalagra, aminek nem kell szigorú időzítés, akkor ez a probléma fel se merülne. Kár, hogy erre így konkrétan akkor jöttem rá, amikor már megvettem 15 méter szalagot. :W
    Na mindegy.
    Lehetséges megoldások között szerepelt a nagyobb vasra váltás is, de az sem garancia az ütközésmentes működésre. Annyi, hogy több ciklust tud végrehajtani az idő alatt. Igaz több erőforrással már nem kellene szénné optimalizált library-ket használni, mert amúgy van vmi Pololu féle cucc is, ami tud olyat, hogy pixelenként kapcsolja ki-be a megszakításokat - értékes proci időt hagyva más feladatokra ahogy te is utaltál rá. Persze ez se garancia az ütközésmentességre, de talán jelentősen lecsökkenti a csomagok eldobásának esélyét.
    A valóban garantáltan hibamentes megoldás a második mcu, ami kezeli a beérkező kommunikációt és kérésre továbbítja az első felé.

    A táp egy kínai utángyártott laptoptöltő akar lenni, szokatlan 5V/15A paraméterekkel, de olyan szinten noname, hogy még én is félek tőle. :DDD
    5,3V jön ki belőle, csak úgy a miheztartás végett. :C

    Ezek közül melyik működik csont nélkül az Arduino IDE-vel?
    Úgy tudom csak a Teensy 100% kompatibilis utasításszinten - vagyis lefordul rá ugyanaz a sketch, mint az Uno-ra, ha nem tévedek (talán egy-két specifikus dolgot leszámítva, mint hogy pl. a Due-n is megszaporodtak a perfifériák és azokat külön kell címezni). Arra pályázok majd. Csak mivel kicsit drága ezért még egyelőre nem támasztok akkora igényt a nagyobb kapacitásra.
    (Majd ha minden mostani projektem egyesül egy komplex vmivé és bejön mellé egy érintős TFT kijelző is, na akkor kelleni fog az ARM. :)) )
    Másik környezetre áttérni meg nem szeretnék, nem akarok visszamenni az alapokhoz. :B

    [ Szerkesztve ]

  • gyapo11

    őstag

    válasz Janos250 #3554 üzenetére

    Táp ügyben én a jó öreg LC-t ajánlom. Soros induktivitás, és párhuzamos 100 n kerámia és 100 mikro elko. Feszültség emelkedésre nem jó, de a tápról jövő tüskéket leszedi. Hiába 15 A-es a táp, ha 10 A-es rántásokat kap nem 5 mV-ot fog esni a feszültség, és még elég csúnya tranziensek is lehetnek rajta, meg kell nézni szkóppal.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák