Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    válasz Janos250 #3330 üzenetére

    "Mikrovezérlővel igen"
    Az Arduino nem mikrovezérlő? (Atmel, ARM, ESP, Microchip PIC, stb. ezeken fut az Arduino kód.)

    Te néha visszaolvasod amiket írsz? :D Az arduino egy framework az, hogy mit támogat a hivatalos fejlesztőitől és Arduino esetén nem kis mértékben a közösségtől is függ. Az arduino maga nagyon jó dolog, mert kezdésnek nagyon jó, de ha valaki valami komolyabb projectet akar végigvinni az hamar észreveszi a hiányosságit és tér át egy másik Frameworkre MCU-val együtt.

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • gyapo11

    őstag

    válasz Janos250 #3330 üzenetére

    Az arduino is mikrovezérlő, csak a saját IDE-vel használva adja azt a kényelmes módot, amire ki van találva.
    Szerintem aki pénzt keres ilyen mikrovezérlős modullal és a rá írt alkalmazással, az nem az arduinot választja. Mert sok esetben egyszerűbb panel is megfelel -> olcsóbb, sokszor meg kell még más hw is, sok minden van arduinohoz is, de lehetnek olyan igények, amire nincs kapható modul -> egyedi tervezés kell.
    De lehet, hogy a hw-val ellentétben a sw még erősebb érv, hogy ne arduiot akarjon használni. El lehet érni a processzort, akár assemblyben is meg lehet írni a programot, de ez nem kényelmes. A legtöbben a c-t választották, az IDE nyelve nem ez. Ha meg hex kódot kell letölteni, akkor az arduino kényelmes bootloaderes megoldása nem játszik. A másik a libek. Ha valaki már kidolgozta a c függvényeit, akkor neki nem haladós a libeket megismerni. Lesz valami korlát, akkor meg kellene tanulnia libet írni vagy módosítani. Sokszor hibák is vannak a libekben, lelkes amatőrök írják. Sokszor ütköznek a libek, mert ugyanarra a pinre írták, megint tudni kell módosítani. És elég hamar el tud fogyni a memória, nem tudom, de szerintem a c tömörebb kódot generál, nagyobb program is elfér így. De ha nem, akkor könnyen át lehet állni egy nagyobb memóriás chipre, attól a programozás ugyanaz marad. Arduino esetén ott van a mega meg lehet még más nagyobb modell is, de az már nem olyan olcsó.
    Szóval szerintem ezek miatt nincs az, hogy lépten-nyomon arduinora fejlesztő profikkal találkoznánk, és egy ilyen igényre, mint ez a fényvezérlés nem ugranak 10-en rá, hogy szívesen megcsinálják. Mint ahogy írtam is, egyedi fejlesztéssel, szintén mikrovezérlővel, saját sw-rel biztosan találni rá embert, de nem olcsó, mert nem tömegtermék, tehát az összes fejlesztési időt ennek az egy példánynak kell kitermelnie.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák