Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz hcl #12971 üzenetére

    Ahogy mondod. Amugy azert kell a szolgaltatohoz belatnia, mert szamolnak azzal, hogy privat belso halozaton lesz a kazan, amit kivulrol nem tud vezerelni a gyarto, mert nem tudja az ip-jet sem, ellenben ha a kazan elektronikaja, vezerloje a gyarto fix cimere van bekotve, az belulrol ahogy bekapcsolod, azonnal kilat, elkuldi az egyedi azonositojat a gyarto szerverenek es meg is valosithato igy mar azonnal egy ketiranyu kommunikacio, amin keresztul a gyarto barmelyiknek lekuldhet barmit, legyen az uj firmware, vagy akarmilyen parancs, vagy logoltatasa az esemenyeknek, info gyujtes, statisztika, barmi. Ha kelloen sok ember vesz az o ilyen okos kazanjabol vilagszerte, idovel kialakithat egy hoterkepet vagy szamtalan egyeb grafikont arrol, hogy mondjuk a bolygo mely teruleten mennyit szokott menni a kazan, hany fokra futi a vizet, termosztatnak hany fok a beallitasa, napszak, bla bla, es levonhat belole olyan kovetkezteteseket, hogy mondjuk Nemetorszag deli regiojaban, Munchen kornyeken kevesebbet futenek, mint Hamburgban, vagy hogy a nemet lakossag szobai beallitott atlaghomerseklet preferenciaja 18-19 fok, mig a magyaroke 21 mondjuk, es akkor ilyenekre meg szamtalan egyeb analitikat es uzleti intelligenciat tud fejleszteni, abbol pedig ilyen vagy olyan modon plussz penzhez jutni, pl. fejleszt vmi egyebet az adatok ismereteben, termekpalettat bovit, vagy szoftvert finomit, satobbi.. hatar a csillagos eg. Es mindennek legeslegalapvetobb epitokove az, hogy az egesz futesrendszernek van n+1 szenzora, amit egy kis okos eszkoz lat es a gyartonak jelent. Azt szoktak mondani, nem, vagy ha igen, akkor a felhasznalo engedelyet keri hozza, kijelzon vagy neten bekerve tole egy OK-t (GDPR) de ne legyunk naivak: amit lehet latni, azt latnak is, legalabbis en szkeptikus vagyok. Nincs ezzel amugy gond, plane, mig egyiranyu a kommunikacio, de ezt ki garantalja ? Belenez a backend kodba a gyartonal + az eszkoz kodjaba egy fuggetlen akarmi szervezet, aki hitelesiti azt valami menten ? :N

    (Ezert vagyok masszivan Open Source hivo amugy, ahol lehetosege van barkinek a nyilt forraskod validalasara).

    A technologiai fejlodessel es kenyelmi funkciokkal a serulekenysegeknek valo kitettseg is no. Mindig az a kerdes, a valo eletben mit hoz ez az embernek. Nagyszuleim leeltek egesz eletet remote controlled kazan nelkul. A tapasztott kemence eleg analog es gyonyoruen szolgal ma is. Apam, anyam is elvan nelkule. En is, 41 evesen meg 1x sem kellett. Ugyanakkor kandallon gondolkodva mar lesz eszkozom arra, hogy futes szezonban a tavozo hot felhasznaljam a kurtobe epitett vizkorrel, keringeto szivattyu beinditassal (en a vizes padlofutes hive vagyok, pont emiatt, de ha nem lenne kandallo, elektromosoznek). Szoval fancy, nice to have, DE.... (es akkor ott a "de"). Nem savazas, ne ertsd felre ;) mert biztosan tisztesseges implementacio van mogotte :K , de ez most kazantol eltekintve barmire ervenyes, ami online es "okos" cucc. Es ha ezek nem tarthatok frissen es a kodjuk naprakeszen, hogy nemileg vedjek magukat kulonfele modszerekkel, akkor be kell tenni oket logikailag egy olyan homokozoba, jatszoterre, ami keritessel korbe van veve, a gyerekek nem szaladnak ki az utcara es a cukros bacsi se jut be, es garantalni illik azt, hogy valami vagy valakik rendszeresen megnezik a kerites allapotat, hogy nincs-e rajta lyuk, serules, stb.

    Amugy en is gondolkodom tavolrol eleresen az egesz otthoni kocerajnak, ami netre kitett routerre kapcsolodast feltetelez, de ezt tudom addig komplikalni (annyira nem is amugy), hogy ember be nem jon ra kivulrol rajtam kivul.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák