Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siriusb

    veterán

    válasz chab7 #171 üzenetére

    Persze hogy nincsenek, csak az alapdolgokat találod meg. Ezért másoltam be neked az én konfigomból, hogy kicsit előre vigyelek. Ha végiggondolod, miként kapja meg a kiosztást billentyűzet és megnézed a Xorg.0.log-ot, te is elindultál volna ezen az útonm hogy rájöjj, hol kell farigcsálni.

    Gwhere-rel kapcsolatban: a 205-ös sor végén hiányzott a jel, nem a 206-osban volt a bibi, gondolom nem vagy jártas egy programozási nyelvben sem, azért ott kerested mindenáron. :) Lehet a hibát a jelzett sorban érzékeli, de elképzelhető, hogy az előtte lévő sorban lett baki elkövetve. Tipikus hiba, amikor sor végi lezáró jelet, pl. pontos vessző lehagyja az ember.

    (#172) chab7
    Most erre mit mondjak, KDE-nél szerintem ez nem meglepő, de ez lehet csak az én eltúlzott véleményem; objektív nem vagyok, az biztos. :)

    Nem tudom, mit használsz cpu szabályzásra, pl. így meg tudod nézni az adott pillanatban a frekit:
    cpupower -c all frequency-info | grep current

    Egyszerű kipróbálnod wicd-e a ludas, kilövöd (akár elindíthatod helyette a networkmanagert) és megnézed mi a helyzet.

    HDD: iotop-ot rakd fel és megnézed, milyen folyamat berregteti a háttértáradat.

    Az előző hozzászólásodat is beleértve: itt nem feltétlenül a gördülés, ami szóba jön, hanem az, hogy ez a disztribúció amolyan Csináld Magad disztró. Többször láttam - részben jogosan -, hogy nagyon hamar elhajtottak valakit azzal a felkiáltással, hogy "az Arch Linux nem neked való". Aki ezt akarja használni, annak rendelkeznie kell bizonyos készségekkel, vagy hajlandónak kell lennie tanulni. Én is ezzel a disztribúcióval mélyedtem bele jobban a linux világába, Ubuntuval csak kapargattam a felszínt.
    Az olyanokat mint te vagy én, általában segíteni szokták, mert látják, hogy az ember saját maga is tesz az ügy érdekében. Aki meg csak várja, hogy kanállal etessék, azzal nem foglalkoznak, teljes joggal.

    Készülj fel, lesznek problémák, olyanok is, amiket nem tudsz megoldani. Ezt előre megmondom neked. Ez az ára annak, hogy egy ilyen rendszered lehet. Ellenben minden probléma lehetőséget teremt abban, hogy egy új résszel ismerkedj meg.
    Kicsit ahhoz hasonlítanám, van aki maga bütyköli az autóját, van aki szerelőhöz viszi. Ugye nem az autót szidom, mert nem tudok féltengelyt cserélni.

Új hozzászólás Aktív témák