Hirdetés
-
PROHARDVER!
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Új hozzászólás Aktív témák
-
LámaZ
addikt
válasz
mikrofon
#31686
üzenetére
Szia!
Mivel én irányítottalak ide, és egyelőre nincs sok tanácsadó, bár ez gondolom csak idő kérdése, megpróbálok én válaszolni neked, és egyben másoknak is, akik tablet vásárlásán törik a fejüket.
1. PONT
Először is azt kell tisztáznod, hogy mekkora legyen az akkora.
Nagy vonalakban kétféle tab van: 7 hüvelykes és 10 hüvelykes (ez ugye a kijelző átmérője, nem a vastagság).
Nem győzőm eléggé hangsúlyozni eme sarkalatos kérdés eldöntésének fontosságát, ugyanis a későbbi felhasználói élmény ezen fog múlni.Ökölszabály: a 7”-os tab az izgékony-mozgékony embereknek való, mert villamoson, metrón, buszon, trolibuszon, taxin, riksán és a suliban ez az ideális méret. Ugyancsak ezt ajánlom túrázóknak, hegymászóknak, gombászóknak, geocachingelőknek, kincskeresőknek. Kis méret, de még használható, és alkalomdatán könnyebb becsúsztatható női retikülbe ugyanúgy, mint autóstáskába vagy szélkabátzsebbe. Eddig ugye világos? A varázsige: KINT. Kulcsszavak: fiatalság, bohóság.
A 10”-os tab azoknak való, akiknek nem megfelelő a 7”-os tab. Bővebben: olvasószemüveget kéne hordanod, de még nem hordasz, emiatt a nem látod jól a kis kijelző betűit. Ekkor válassz 10”-os tabot! Akkor is 10”-os tabot kell választanod, ha van rá pénzed, és főleg otthon használod. Otthon nem szempont a könnyű hordozhatóság, sokkal fontosabb a kényelem. Este a pamlagon heverve, a filmek reklámszüneteiben e-mailek csekkolására, kis böngészésre, az időjárásjelentés megtekintésére, szótárazásra, a forgatókönyvírók hülyeségeinek Wikipédiában történő ellenőrzésére, az e-szakácskönyv konyhában való olvasására stb. ideális a nagyobb, jellemzően 10”-os tab. A varázsige: BENT. Kulcsszavak: középkor, myopia, komfort.
Ha eldöntötted a méretet, akkor jönnek a következő szempontok:
- A Wifi megléte kötelező!
- Hány magos processzora legyen? Az egymagosak ma már gagyik, bár bizonyos egyszerűbb feladatokra még megfelelhetnek. Ma a vállalható kompromisszum a 2 mag. A 4-magosak még drágák, bátrak belevághatnak. A komolyabb játékokhoz ajánlott a 4-magos proci.
- Mekkora RAM-ja legyen? Az optimum egyelőre az 1 GB, a 2 GB már nagyon jó, de ritka.
- Milyen legyen a kijelző? Az optimum ma az 120x800. Efelett vannak a retinák, de azokhoz 4 magos CPU és 2 GB RAM kell.
- Legyen benne 3G (mobilinternethez)? Én a 7”-osoknál ajánlom, mert ugye azt hurcolják sokat, a 10”-osoknál annyira nem fontos. Az én 10”-osomban van 3G modem, és nem használom. Mert ugye otthoni eszköz. Őszintén szólva, a 7”-osoknál sem tartom fontosnak a beépített 3G-t, mert vagy külső USB-modemmel, vagy WiFi hotspottal megoldható a mobilinternet. (Ez 5-10k ft-os pluszköltség.)
- Legyen benne GPS? Attól függ mire használod. Az otthon használt 10”-osnál nyilván felesleges, a túrázáshoz használt 7”-osnál hasznos a GPS, de azt tudni kell, hogy e tabok aksija 5-6 órát bírja (4 Ah-s aksival), és hosszabb kirándulásokhoz be kell szerezni egy ún. power bank-et. (A napelemes cuccokat el lehet felejteni.)
Apropó, a 10”-os tabok aksija általában 8 Ah-s, és ezek 8-10 órát is bírják a gyűrődést. (Ilyen az én Ampe A10-esem, amiben 240$ért - ezelőtt 3 hónappal volt ez az ár - van 3G és GPS, melyeket abszolúte nem használok.)
- Milyen legyen a kamera? A tabletek kamerái alkalmi felvételek készítésére megfelelnek. Kiránduláson elfogadható képeket készít a legtöbb. Valahol 5 Mp-t kell megcélozni. A 2 Mp-esek már gagyik. Videotelefonálásra (Skype) jó ha van 2 Mp-es előlapi kamera, min. 1 GB RAM és 4-magos proci. 2-magos procival a Skype-hívások videója nem a legjobb. Persze ez függ a netkapcsolat sebességétől is.Akkor mégis mi érdemes venni?
Szerintem per pillanat, még kb. 3-4 hónapig a 2 CPU-magos, min. 1 GB RAM-os, 1200x800-as felbontású tabletek a menők. Valamikor májustól lehet számítani olcsóbb 4-magosokra, és arra, hogy az ezeket meghajtó szoftverek hibáit kijavítják a fejlesztők.Hol érdemes venni?
Aliexpress, Dealextreme, Minideal, Antelife, Tmallbox, Hongkongeek stb...
Vásárlás ügyben tájékozódj a Külföldi rendelések: nyomkövetés stb. fórumban is. (Miután megvetted, vagy vásárlás közben, oszd meg itt a tapasztalataid!)A megvásárolható márkák nagyjából: Ainol, Ampe, Sanei, Aoson, Chuwi, Cube, Flytouch, Freelander, Hasee, Lenovo, Newsmy, Onda, Pipo, Ployer, Ramos, Window, ICOO, Nextway, UBOX.
A legtöbbön Android oprendszer van, jobb esetben minimum 4.0-s. (Ennél alább nem érdemes menni!). A drágábbakon lehet akár Windows 7 vagy RT is.Jó tapicskolást!
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Már több mint 40 millió példányt adtak el a Hogwarts Legacy-ből
- Nintendo Switch 2
- Filmvilág
- Ez lehet az Apple hajlítható telefonjának formája, mérete
- 3D nyomtatás
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Call of Duty: Black Ops 7
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Hővezető paszták
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Tab S10 FE (SM-X520) 128 GB / 8 GB újszerű karcmentes állapot + Spigen tok
- Eladó ÚJ Hoco HD Wi-Fi SIM Android A10 10.1"tablet / 24 hó jótállás
- BONTATLAN Új Ipad 9th 10th 11 gen. Air 6 7 , Ipad Pro Mini 7 IPADEK Azonnal DEÁK Térnél Átvehető.
- Bontatlan ÚJ IPAD PRO M1 M2 M4 11 12,9 Wi-Fi és 5g cellular 128--512GB DEÁK TÉRNÉL Azonnal Átvehető.
- iPad Pro 13-inch (M4) WI-FI Cellular 512 GB
- 0perces! Samsung Galaxy Book5 Pro 360 2in1 Core Ultra 7 256V 16GB 1TB 16" WQXGA+ AMOLED TOUCH 1évgar
- iKing.Hu - OnePlus Nord 4 5G 16/512 GB Használt, karcmentes 3 hónap garancia
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5600XT 6GB Zalman S2 Corsair 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Dr.NX

