- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Steam Deck
- Projektor topic
- Futtasd helyben a Qwen3-at: ingyenes nagy nyelvi modellek az Alibaba konyhájából
- Androidos tablet topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Tovább javít a Raptor Lake CPU-k stabilitásán az Intel
- Milyen Android TV boxot vegyek?
-
PROHARDVER!
AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
PuMbA
titán
-
Lendova
őstag
válasz
fudi2002 #20519 üzenetére
Köszönet érte, nagy vagy! Így sokkal könnyebb lesz már folytatnom.
Este meg hajnalban kicsit már játszottam vele, tud visszafele is lépdelni a cucc. Ha -30 a kiinduló érték és elhasal egy mag, akkor azon elkezdi tesztelni a nagyobb értékeket is addig, amíg nem talál egy stabilt. -29, -28....-20 pld. -
Enclave
aktív tag
Csak egy tipp: nem lehet hogy a PSU-d nem bírja a hirtelen terhelés változást? Ugyan írtad hogy idle de Chrome alatt ha GPU gyorsítás be van kapcsolva, akkor a vga terhelés hirtelen okozhat 1-1 nagyobb tüskét. Chrome alatt GPU gyorsítást kikapcsolva is ezt csinálja?
Ugyan nem írtad hogy milyen vga-ról mire váltottál (pl 1 db pcie tápcsatlakozós volt és most 3 db pcie tápja van) és milyen tápegységed van, de mi van ha a vga-nak vannak olyan terhelés tüskéi amit a tápegységed nem bír kezelni és a cpu-nak okoz hibát mert az érzékenyebb a nagyobb feszültség esésre?
(nekem úgy rémlik hogy a mai PSU-k főleg a 12V-os ágon adják le a teljesítményük nagy részét a vga-k PCIE tápcsatlakozóján és az alaplapi cpu-k részére fenntartott "EPS12V"-nek csúfolt csatlakozóval) -
Drenadar
veterán
sziasztok!
Szerintetek van értelme váltani 3800x -ről 5800x -re, ha 3080as VGA van mellette és 3840 x 1600 as felbontással játszom? -
PuMbA
titán
válasz
fudi2002 #20530 üzenetére
Meg tudod nézni, hogy BIOS-ban az Eco módot bekapcsolva hogy néz ez ki? Pont ugyanezen a helyen a játékban meg minden és akkor tiszta lesz a kép
abridabri: Kösz, megnézem, hátha nem volt elég a +5. Tényleg az a furcsa nálam, hogy teljesen idle-ben eddig sose jött ki, csak idle + Chrome alatt, ahol ugye bejátszik a böngésző VGA gyorsítása
-
Az első magod instabil, annak adj akkor +10et . Nekem is csak idle /böngészés közben jött elő a WHEA ,terhelés alatt soha.
-
PuMbA
titán
Mondok nektek egy furcsaságot. Mióta VGA-t cseréltem, azaz február óta, csak idle és csak Chrome alatt kapok WHEA Error 18-at körülbelül 2 hetente egyszer, amitől lefagy és magától újraindul a gép:
"Súlyos hardverhiba történt.
A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Cache Hierarchy Error
Processzor APIC-azonosítója: 0"Legújabb BIOS: AGESA 1.2.0.6b és minden alap az XMP-n kívül. Próbáltam Curve Optimizerrel minden magra +5-öt rakni, de nem segített. Nem hiszem, hogy a proci lenne a baja, mert VGA cserekor csak a VGA-hoz nyúltam hozzá, szóval két lehetőség marad: VGA driver vagy Windows 11
Ami azért furcsa, mert a hibaleírás szerint a proci a hunyó.....
-
fudi2002
nagyúr
Ha -30at bírja, akkor a jó magoknál elég egy teszt és nem kell lépkedjen.(idő spórolás) Jobban jársz magyarul, ha a két magnál 1-esével vissza, mintha 20-ról 2esével felfelé, mikor tudod, hogy a magok 90%-a bírja a -30-at. Ez akkor cumi, ha a két bizonyos magod -30-nál esetleg annyira hasal el, hogy a hydra is összeomlik. (nálam ilyen még nem volt)
-
jokeph
nagyúr
válasz
fudi2002 #20519 üzenetére
Érdekesnek tűnik.
Akkor gondolom amit sikerül belőle kicsavarni, az a BIOS-ba is átíródik ?
Vagy rosszul gondolom ?5600X-emnél egyszer rápróbáltam BIOS-ból, AC -20-at bírta. AC -30-nál már volt hasalás.
Aztán maradt az alap PB mód (3 hét PBO után - nem hozott érdemi +-ot, max +10 fokot átlagban). -
Géjza
őstag
Egy kérdés a CO-hoz: változhat a CO értéke, ha alaplapot cserélsz? Előző MSI B450 Toma lapomból megvannak a CO értékek (ha mégis megint PBO-zni támadna kedvem). Ezeket 1:1-ben használhatom az új lapon (TUF B550M Plus)? Vagy lehet, hogy minimálisan tweakelni kell rajtuk az új lap miatt, mert lehet picit más feszeket ad a CPU-nak? Ha így is van, attól még a magok közötti CO értékek arányaiban nem (nagyon) változhatnak, mindegyiket valószínű ugyanazon értékkel kellne majd eltolni valamelyik irányba?
-
fudi2002
nagyúr
No akkor mini guide, mert többen rámírtatok, hogy mit hogy kell.
Téma: PBO CO érték automatikus kiteszteléseElőször is a link: [link] Hydra 1.1e Pro
Biosz beállítások:
Pbo override (+x mhz) tetszőlegesen(szerencse függvényében).
CO értékek 0-ra téve, de nincs jelentősége, hiszen a program át fogja menet közben variálni, kezdetnek lenullázza vagy amit kézzel az 1. képen belősz neki (erre semmi szükség)
LLC - ez is tetszőleges, tesztelni kell kinek mi válik be. (nekem többnyire a 8-as érték, ez msin a leggyengébb, tehát a legjobban hagyja beesni a feszt)
Limiteket is felülírja az 1.es képen láthatóval.Menete: progi elindít, AMD PBO2 fülre katt. Én itt egyedül a max frekit írtam át, karikáztam.
Ha több mérést csinálsz reseteld le a kettő között.
Aztán Get CO gomb.
Itt láthatsz pár értéket.
Base CO - ez az az érték ahonnan indul a teszt, innen lépked negatív irányba.
CO step - mekkorát lépjen
Time - mennyi ideig fusson az adott teszt (alapból 30s-el teszteltem, miután megvan a kbra jó beállítás utána érdemes ezt növelve lefuttatni)
AVX - avx terhelésre is teszteljen-e
Aztán Lets Go gomb.Tippjeim:
Ha jobb a procid akkor gyorsabb metódus: base co -30, ha vmelyik instabil ott -1el fog visszalépni. (ez akkor jó gyors, ha többnyire a magjaid bírják a -30-at)
Másik metódus, ha bizonytalan vagy, akkor pl -15 a base, co step 5. Ha "túl nagyot lép", akkor onnan úgyis 1-esével elindul vissza irányba.
Csak lehetőleg ne 0-ás base-el és 1-es steppel kezdjétek, mert idegőrlő lesz -
Géjza
őstag
válasz
abridabri #20516 üzenetére
Ez nagyon elnagyolt, semmi részletes infó nincs. Ha pl csak szólóban mentek egyet vele, az nem mond el túl sokat. Itt van pl ez: [link] . Itt minden infó, körülmény ismert (melyik pálya, milyen időjárás, hány autó, stb.). És itt csak 1080p-ben vannak (bár Epic graf beállítás mellett), mégis csak 100/86 az fps, ellentétben HWUB-n mért 255/175-tel 1080p-ben és 1440p-ben is (ez is furcsa nekem, hogy gyakorlatilag semmennyit nem esett vissza az fps 1080p és 1440p között). Óriási a difi fps-ekben a 2 tesztben. Hogy csinált HWUB 2.5x annyi FPS-t? Hogy teszteltek és mit?
Miközben amúgy a 100/67 és a 255/175 kb ugyanazt a 1.5x szorzót adja 5800x és 3D között fps-ben. Azt nehéz elvitetni, hogy nagyon sokat hoz 3D ACC-ben. De még látni szeretnék 1-2 tesztet, főleg úgy, ahogy kb én használom (sok autó, max graf beállítás uwqhd-ben - vagy qhd-ben).
-
Géjza
őstag
válasz
FingR86 #20505 üzenetére
1080p-ben legjobb preset graf beállítások mellett (nem low vagy medium-mal) 50 AI-val (ACC-ről beszélek) 100fps vs 60fps a két proci közti különbség brutál vga-val. Majdnem 2x annyi fps-t köhög ki 3D-vel, mint 5600x-szel.
Viszont online általában 30 fős szerók vannak és nem AI-k (ezek jelentős könnyebbségek a procinak, főleg a pilóták száma nagyon megterhelő a cpu-nak), valamint nem 1080p-ben nyomom, hanem uwqhd-ben, ahol valószínű nem lesz majd 2x fps különbség (25%-ra tippelnék). Remélem lesznek majd fent ACC-s tesztek 1440p körül is, hogy pontos(abb) %-okat lássak/lássunk.
Persze van olyan játék, ahol semmit nem hoz 3D. Amivel én bohóckodok, abban meg kb a legtöbbet.
-
tusi_
addikt
válasz
racskobalazs #20507 üzenetére
Mivel en nem csinalok a jatekon kivul semmi mast a gepen, ezert nekem nem.
A cache hol szamit, hol nem....
Ha veszem is, akkor majd ha jonnek a 7800XT kartyak es akkor egyszerre a kettot. -
varmi2
nagyúr
válasz
racskobalazs #20507 üzenetére
Játékok nem használják ki a 24 szálat, 8 mag 16 szálig van általában a kihasználás, és itt még pluszban rátesz sokat a nagy cache.
-
Géjza
őstag
Megint volt alzán 3D, most már "csak" 193k-ért. Valahogy nem vitt rá a lélek, hogy rácsapjak. Túl jó az 5600x, majd 3x árért nem lenne túl jó biznisz lecserélni most azonnal 3D-re.
-
tusi_
addikt
válasz
fudi2002 #20500 üzenetére
Csak annyit tennek hozza, hogy en SOHA nem preferaltam az ECO modot. En AC parti voltam es azt hasznalnam tovabbra is, ha nem jon - talan Hokuszpok - es dobja fel a temat, hogy mi van a szarul optimalizalt jatekokkal, vagy esetleg az olyanokkal, amik a jovoben jobban megterhelik a cpu-t, mint altalaban es akkor az 1.265 v sovanyka lesz a 4.7 Ghz-hez.
Ezert is valtottam vissza a sima modra.
Ha Eco modot szerettem volna, akkor 5600x-et veszek
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 7 3800XT (AM4)
- AMD Ryzen 9 3900X 12-Core 3.8GHz (64M Cache, Up to 4.6GHz) AM4 Box Processzor!
- AMD Ryzen 7 3700X 8-Core 3.6GHz (32M cache, up to 4.4GHz) AM4 Processszor!
- Intel Core i9-9900K 8-Core 3.6GHz LGA1151 (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- Intel Core i9-9900KF 8-Core 3.6GHz LGA1151 (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- 3db Dell PowerEdge R730XD és 3db Netapp RS-1401 NAS
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- iKing.Hu - Apple iPhone 12 Pro Max - Silver - Használt, megkímélt
- Huawei P30 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! HP ZBook Studio G8 OLED WorkStation - i9 11900H 32GB DDR4 2TB SSD RTX 3070 8GB Win11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest