Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz tomsolo #12182 üzenetére

    Az AMD ezzel a Ryzen szériával hozta be azt, hogy már gyárilag a lehető legnagyobb stabilitás mellett kihozza automatikusan a CPU-ból egy jó hűtő és szellőzés mellett a maximumot az alaplap.

    Tehát az esetek 99%-ban avagy a nagy átlag számára felesleges piszkálni a CPU-t ahogy a topik gazda is írja: [link]
    Mert ezt már csak össze kell pattintatni és hagyni automatán a fő beállításokat és csak XMP-t meg ventilátorprofilt kell állítani.

    Az X-nek meg azért van előnye, mert alapból-gyárilag garantált a magasabb órajel az azonos számozású sima procihoz képest.
    Ez pedig van ahol és van akinek számít, hogy 100%-os stabilitás mellett magasabb órajelen ketyeg bármiféle hozzányúlás nélkül.

    Ahol meg nincs sima variáns csak X-esek azok a procik a felső-közép vagy felsőbb kategóriába tartoznak és adja magát az X-es jelölés.
    Máskülönben marketing szempontjából hülyén adná ki magát ha lehagynák a nagyobb procik mellől ezt a jelölést-megkülönböztetést az ezek alatt lévő kategóriákba tartozó prociknál meg viszont ott virít az X.

    Az Intel van még azon a maradi szinten, hogy a CPU-iban hagy még valamennyi órajelet amivel extra teljesítmény érhető el... (nálam pl ha stabilizálni tudnám 5400 MHz-cen a procimat akkor a 24/7-ben használt 5100 MHz-hez képest 6% extra teljesítményt érnék el) és ezt érdemes a felhasználóknak maguk előbányászni... majd ha ezek is képesek lesznek szintet lépni, akkor nagy eséllyel a Turbo Boost valamelyik következő verziója fogja tudni azt amit az AMD már egy ideje kínál a procijaival.

    Részemről azért építettem vízhűtést tavaly júniusban, mert vártam a Ryzen 3000 szériát és ha arra esett volna a választásom amikor platformot cseréltem ősszel, akkor egy olyan gépet akartam ami AMD esetén kifutja automatikusan magát ha ott a kellő hűtési teljesítmény bármiféle hozzányúlás és esetleges instabilitás nélkül.

    De részemről szeptemberben az akkor elérhető alaplapok döntötték el a kérdést, hogy egy akkor ~67.000 Ft-os alaplap tudta azt amit akkor AMD vonalon X470 esetén ~100.000 Ft X570 esetén pedig ~140.000 Ft-ért tudtak volna hozni.

    A mostani procim használtan ~2.5 év garanciával az átlagtól jobb tuningpotenciállal és így magabiztosan az elérhető legjobb teljesítménnyel játékokban pedig annyiba került mint egy új 3800X boltból. Szeptemberben.

    Ha jön a Ryzen 4000 széria és hozza azt amire számítok akkor lehet nem fog sokáig maradni a mostani alaplap+proci duó.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák