- Lassacskán fenyőfát állítanak a hardverek
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- Irodát kért, de gyárat kapott Elon Musk a Samsungtól
- Nyílt forráskódú lett a legegyszerűbben használható AI tartalomgeneráló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Tekintve, hogy VR-hez tervezett komplett csomagja csak az AMD-nek van, így nyilván, aki VR-hez vesz gépet sok választást nem engedhet meg magának a boltban.
Arról már tudni, hogy a Pascal is támogatja például a finomszemcsés preempciót, ahogy az újabb AMD Radeonok, mint a Fiji. De mint mondtam az előbb, a gond nem a hardver, hanem az, hogy ehhez a funkcióhoz hozzányúlhass. Ugyanígy nagyon fontos funkció a LDL, ami nem hardveres dolog, de a grafikus API-ba kell beépíteni, tehát addig nem lesz az NV-nek és az Intelnek LDL-je, amíg a Microsoft és a Khronos úgy nem dönt, hogy kiad egy ilyen frissítést a DirectX 12-höz és a Vulkánhoz. Ezért gondolom, hogy az NV és az Intel hozni fog egy saját grafikus API-t, mert jelen helyzetben nem tartják a saját kezükben a sorsukat, és ez kellemetlen, mert nem tudnak a piac irányaira reagálni. Ez mint mondtam régen nem számított, mert senki sem volt erre képes, de ma az AMD megteremtette magának a lehetőséget, hogy ne csak reagáljanak az irányokra, hanem formálják is a szabványt. Nem hiszem, hogy rajtuk kívül bármelyik másik cégnek tetszik az, hogy az új szabványos API-kban a multiprocesszor processzorhasználat nélkül bekötheti az erőforrást. Erre csak a GCN képes, és következésképpen a bekötést mindenki másnak emulálnia kell valamilyen módon. Bármennyire is jó ötlet ezt így csinálni, csak akkor támogatná a piac az ötletet, ha meglenne hozzá a hardver, viszont a Microsoft és a Khronos nem kérdezte meg a hardvergyártókat, hogy támogatják-e, vagy sem, hanem úgy alakult ki ez a modell, hogy elmondták, hogy ez lesz és kész. Nehogy azt hidd, hogy ennek bárki is örül az AMD-n kívül, most mindenki más ülhet a tervezőasztalhoz pure bindless hardvereket tervezni úgy, hogy a levegőben sem volt benne, hogy erre belátható időn belül szükség lesz. Valószínűleg egy pár "precízen álcázott baszódjatok meg", vagy némi "vállról indítható kurvaanyátok" elhangzott a Microsoft és a Khronos felé a specifikációkat olvasva.Láthatod, hogy teljesen hidegen hagyja a piacot az AMD részesedése. Az E3-on bemutatott VR játékok a LiquidVR-t támogatják, de más még nem derült ki. Egyszerűen ez a csomag működik, és kész, nem tud a fejlesztő mit tenni ilyenkor. Nyilván a működő csomagot kell támogatni.
-
Crytek
nagyúr
Ez kb olyan mint amikor már évek óta temetve van az NV dx12-ben, holott kb 1 db tesztprogramon kivül még semmit nem láttunk.
Ez is pont ugyanolyan. NV belsős itt bárki is? Szerintem nem. Akkor meg honnan a fenéből tudná bárki is hogy akár nv akár intel nem fejlesz/dolgozik évek óta API-n. Aztán lehet szimplán csak kivárnak merre mozduljanak mire gyurjanak mégjobban.
Eddig is csak hátradőltek azt más dolgozott helyettük nekik nem kellett innoválni hova minek,majd megteszi a csődközeli amd ahhoz ért 20 évre előre.
Új hozzászólás Aktív témák

- XFX RX 7900 XTX SPEEDSTER MERC 310 24GB BLACK EDITION - 3 év Alza Garancia
- MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC 8GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- EVGA GeForce RTX 3060 XC BLACK GAMING, 12G-P5-3655-KR, 12GB GDDR6, Dual-Fan
- MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X OC 12GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- 27% - SAPPHIRE RX 7900 XTX Nitro+ 24GB DDR6 Nitro+ Videokártya! BeszámítOK!
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G8 - i5-1135G7 I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
- 186 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



