Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    1. bejelentkezve, kiválasztom ezt a terméket, de csak a rendelés végén írja, hogy nem szállít Mo-ra. Ezt nem lehet valahogy korábban megtudni?

    2. Ha a 30 lehetséges eladóból kiválasztok egy konkrétat, akkor engedi Mo-ra is. Mi a különbség? De itt is csak a rendelés végén tudom meg :F

    3. ha egy konkrét eladót választok, akkor onnantól semmi köze a rendelésnek az amazonhoz és teljesen eltérő szállítási díjakról kell egyezkedni az egyes eladókkal? (vagy továbbra is minden szabály / díj az amazon szerint megy?)

    5. honnan tudom meg, hogy az eladó melyik országban van, ha azt nem jelölik? (adózás szempontból nem mindegy)

    6. Áfa kérdések:
    a) amazonos rendelésnél cég-magánszemély közötti 22 EUR áfamentes határt kell nézni, vagy a 44 EUR magánszemély-magánszemély közötti határt?
    b) és ha szabadon választott eladótól veszem?
    c) az amazon automatikusan rárakta az áfát, de a konkrétan kiválasztott eladó nem. Jól értem, hogy ilyenkor az amazonos rendelésnél mindenképpen végleg kifizetem az áfát, míg a konkrét kiválasztott eladónál csak akkor, ha a mo-i vámvizsgálaton nem csúszik át?
    d ) egy termék 40 $ + 10 $ szállítás. Ez még a 44 EUR alatt van. Milyen módon / kitől rendeljem, hogy egyáltalán esélyem legyen arra, hogy áfafizetés nélkül átmenjen?

    7. a végén az usd végösszeg huf-ra átszámolva kb 3%-kal több, mint az aktuális usdhuf árfolyam. Ezzel mit lehet kezdeni?

Új hozzászólás Aktív témák