Hirdetés
- Milyen processzort vegyek?
- Apple asztali gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Mindhárom Tab S9 vízálló lett
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Samsung LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Tabletekre is megérkezett a One UI 7
Új hozzászólás Aktív témák
-
mrviceguy
tag
Igen, nem egyszerű a választás - ahogy egy kedves barátom szokta mondani, amikor nagyon first world problem-mel találom meg: "Hát igen, mindenki a saját szintjén nyomorog"
-
Rison77
senior tag
válasz
mrviceguy #5239 üzenetére
Nem szoktam sűrűn gép előtt enni, ha eszek is nem "malac" módjára. Deréktámaszon erősen gondolkodok, eddig nem voltam derékfájós, de nem vagyok már huszonéves suhanc, és ha legalább 5 évre tervezek ki tudja milyen önmarcangoló módon teszem addig tönkre magam.
Ez a mostani enzo sima üléses nem kagyló, szóval azért hozzászoktam a terpeszkedéshez, bár elnézve, hogy ennek csak 53 cm az ülés szélessége, egy premiere-nek pl. 59 cm, és a többi sem kisebb. Noble epic bőrt néztem még 125, ha az arénát lekuponozom egy árba jön ki. A noble is 56 cm szélességgel bír, szóval még az is tágasabb mint a mostani. A túlságos kagylóformától kicsit szkeptikus vagyok, hogy hosszútávon kényelmetlen lesz, bár mellette szól, hogy a bőr. A hétvégén jobban átnyálazom a topicot beszámolókat keresve, mert szimpatikusak ezek az arénás székek, de itt is túl nagy a választék. dark desert, supreme, premiere .
-
mrviceguy
tag
válasz
makkmarce #5245 üzenetére
Textilbőr meg a szintetikus bőr köszönőviszonyban sincsenek egymással - két külön anyag. Van erről valahol visszább egy posztom - de röviden: a textilbőr gumi, a szintetikus bőr pedig bőr, ledarálva, kemikáliával kezelve, hengerelve, mintanyomva. Laikus nem mondja meg róla, hogy nem bőr.
-
válasz
draveczfoto #5243 üzenetére
Noble Icon-t.
-
makkmarce
őstag
attól függ, hogy hogy szoktál felkelni a székből
Ha a karfára támaszkodva, akkor nem javaslok ilyen különállósat, mert simán letörheted (nekem már sikerült). Mivel külön a karfa, ezért a háttámlát se tartja, szerkezetileg ezek gyengébbek, ha nem vagy túl nehéz, vagy tudsz erre figyelni, akkor maximum. -
makkmarce
őstag
válasz
mrviceguy #5239 üzenetére
Textilbőrt soha.. ha 1.5 évig kibírja, az már csoda, de már az első évben elkezd repedezni, fél év múlva meg elkezd lehámlani.
egy LGA szövetet használok most. Ez volt a kedvenc székem, ezek 120+-ra is 5 évig bírták a gyűrődést, kb 5 évente cserélgettem, sohase mentek szét, csak a szivacs esett össze a súlytól, emiatt cseréltem, a régi meg ment a műhelybe.
A kerekeit meg gumikerekekre cseréltem, hogy ne tegye tönkre a laminált padlót. Persze, hogy megszünt a gyártása...
Azon is gondolkodtam, hogy elviszem a kedvenc bútorboltomba, és újratömetem, és valami szuper anyaggal behúzatom. Lehet 50-be megállna, többet érne, mint 50-ért egy gagyi. -
cikasz
őstag
EZ szerintetek 45-ért? Vagyis ilyen.
-
válasz
draveczfoto #5241 üzenetére
Nekem a Craftsman is ezért esett ki. Irtó mód sajnáltam, mert marha jó szék.
-
draveczfoto
csendes tag
válasz
mrviceguy #5209 üzenetére
Aláírom a dolgot.
Én tegnap kaptam kézhez a ArenaRacer Titan-t kézhez.
185/85 vagyok, viszonylag hosszúak a lábaim/combom, de még így is túl magas.
Ha az elején nem lenne a domborítás, talán pont oké lenne.Ez az első "gamer" székem, összehasonlítási alapom csak az előző Vitra székem, ami egy matuzsálem, de kinyírhatatlan.
A Titan nagyon jól összerakott szék. A műanyag karfára azt hittem gyenge lesz, de masszív.
Kidolgozásban sincs hiba, csomagolás tökéletes, rendezett.
95-ért szerintem oké.
Ettől függetlenül visszaküldésen gondolkozom. Nekem túl magasan van az ülőlap minimumon is, sajnos. Tudom 160kg-ig terhelhető, de ez nem érint, mivel 88 vagyok és nem ketten használjuk egyszerre.A hátlap viszont 185cm-re pont határeset/még elmegy.
Summa:
minőségi szék, ennyiért nagyon jó vétel, lábtámasz vétele ajánlott, deréktámasz párna elég jó, kartámasz frankó -
Milan86
tag
[link] ezekről van valakinek tapasztalata ?
Ár , kinézet , itt is baráti, de kitudja mennyire.
2 év alatt sza*** megy, akkor 2 ftot nem ér. -
mrviceguy
tag
válasz
Rison77 #5238 üzenetére
Szerintem a szövet vs szintetikus bőr az preferencia kérdése. Ezek a kárpitok arra vannak tervezve, hogy napi nyolc órát ülj benne, legalább 8-10x felkelj, mindegy, milyen anyagú nadrágban - jellemzően ugyanazokat a technológiákat használják, mint az autóülés-kárpitok esetében. Ha valamire öt év garancia van, és az normál igénybevétel során 2 év alatt használhatatlanná kopik, akkor vonatkozik rá a garancia, mert az egy anyagminőség probléma - és egy széknél nehéz azt mondani, hogy bocs, de túl sokat ültél rajta
Szerintem ettől nem érdemes aggódni, mind a Noble, mind az ArenaRacer székek minőségi anyagokból vannak; pár szempontot érdemes figyelembe venni:
- Mennyire figyelsz oda a székre (eszel e benne jó, zsértól csöpögő kalbászt puszta kézzel) - ha annyira nem, vegyél inkább szintetikus bőrt
- Kell a deréktámasz - hátfájós vagy? Ha nem, akkor nem kell feltétlenül.
- Melyik design tetszik? A Noble és az ArenaRacer elég különböző formanyelvet képvisel
- Mennyire fontos a garancia? Nem valószínű, hogy bármelyik szék szétmegy 2 év alatt, sőt 5 alatt se, de van, aki nem bízza a véletlenre
Ilyen koronás időkben pedig viszonylag nehéz terméket próbálni, úgyhogy marad a telefonálás, vélemények bújása és a 14 napos elállás -
Rison77
senior tag
Sziasztok!
Egy ideje én is érlelődök székváltáson, mert most már magamat fogom tönkretenni.
Jelenleg egy arozzi enzo székem van leépült állapotban. Akkor nem ástam bele magam túlságosan a témába, pár helyen ajánlották így beruháztam rá. Januárban lesz 5 éves. Kb a 2. évben eltörtek a görgői, 100++ kg-al boldogítottam (akkor még mindenhol 130 kg teherbírással hirdették, még a hivatalos oldalon is) Már kb az első évben eléggé szétültem, kényelmetlen volt 8-10 óra után. Utána vettem hozzá egy memóriahabos ülőpárnát avval használom azóta. Kb másfél éve elkezdett foszlani rajta a borítás, elsősorban az ülőrész pereménél, szépen töredezett rajta a műanyag. borítás, azután jött a deréktáji szakadás/foszlás. Elsősorban a noblechairs hero black edition-el szemeztem, illetve az arenaracer supreme-el. Viszont abban vagyok tanácstalan, hogy arról van már tapasztalat, hogy a kárpit meddig bírja rajtuk intenzív használat mellett? Gondolom azért az arozzihoz ne hasonlítsam a minőségét. 186 cm - 90-95kg között mozgok jelenleg. Nem tudom, ezek a szövetszékek mennyire tartósabbak mint a műbőr. Gondolom ez az arenaracer is nagyon új termék, hosszú távú tapasztalat nincs vele. Persze 5 év gari van rájuk, de az anyag és a gyártásminőségre vonatkozik. Tehát arra, hogy ülök rajta 2 évig pl. farmerben, ami azért súrlódással kikezdi a szövetet elég jól láthatóan, az simán elhasználódás, nem gyártásminőségi hiba(nyilván nem farmerben használnám) Illetve abban se vagyok biztos, hogy nekem kellene az ilyen deréktámasztó állítás, mivel az arozzin gyakorlatilag a fix háttámlát max hátradőlve filmnézésnél használtam.
Szóval igazából mindegyik hatalmas előrelépés lenne a mostanihoz képest, de azért szem előtt tartanám,hogy 2-3 év alatt ne üljem ki farokcsont fájósra. Árban most a hero és supreme is kuponnal egálban lennének, csak ugye szövet vs hibrid bőr.
-
FR33
aktív tag
Sziasztok!
Fú srácok rengeteg az infó itt, venni akarunk irodába napi 8órára székeket.
0perc játék, 8óra meló.
100-130-150.000ft max
WAU 2 Marryfair -től jobb alternatívát keresek.
Tudtok 2-3 alternatívát mondani?! Köszönöm -
-
gebro
aktív tag
válasz
Milan86 #5221 üzenetére
Az egyik aprós Noblechairs eladónál, akitől vettem a székemet, neki volt alkatrészként 2 féle rövidebb gyári új teleszkópja, mint amivel szállítják a széket. Ha esetleg a Noble-t választasz apróról, akkor jó eséllyel a rövid láb már annyira nem is lesz rövid láb.
De egy lábtartó is megteszi pár ezerért.
-
-
Milan86
tag
Sziasztok.
Légyszíves mondjatok nekem megfelelő széket a kis millió fajtából.
Soha nem volt még ilyesmi székem , mindig épp arra ülök ami van , de mostanra a hátam és a combom sem örül ennek.- 105 kg // 175 centi
- Rövid láb miatt a combom hátsó része elszokott nyomodni és napokig be van durranva
- Fáj a hátam is a derekamnál, lapockáknál
- Összegben ilyen 70 ezerig gondolkoztam, de inkább spórolok hozzá ha mondjuk 110ért fényévekkel jobbat kapok, nem 2 évre szeretném venni.Amiket néztem márkák: Gamvis // Arozzi // ArenaRacer // Stansson // NobleChairs // DxRacer // Nitro Concepts // Cougar
Ezek közül melyik jó és melyik felejtős ?
Sajnos mivel soha nem volt ilyenem , kategorizálni sem tudom, melyik milyen.Köszönöm szépen előre is.
-
mrviceguy
tag
Én Tanarur-ét használtam: https://www.tanarurstream.hu/#HTML14
-
ed0518
csendes tag
-
nandi45
újonc
Sziasztok!
"Gaming széket" szeretnék venni, de egyenlőre még nem döntöttem el semmit. A lényeg, hogy nagyon max 45k-m lenne rá, mit mondanátok mi éri meg ebben a kategóriában a legjobban? Nem vagyok túl magas, átlag alkat is vagyok na meg hím nemű szal ezek vannak,m de nem hiszem hogy ekkora ár környékén ezek számítanának. A lényeg, hogy sokat ülök gép előtt, és nem tartja szinte semmi jelenleg a hátam felső részét, ezért gondoltam valami ilyen székre mert már elkéne.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm! -
bmwm3
tag
Sziasztok, hogy "lezárjam" a történetet, végül én is az "Arenaracer" Soleseat Oriont vettem. Összerakni egyáltalán nem volt problémás (röhötem, hogy még kesztyűt is mellékeltek hozzá
), azóta használom.
Egyértelműen kényelmes szék, egy régebbi hagyományos, noname székett váltott le. A nyakpárna nagyon jó hozzá, nekem a derékpárna gyorsan felejtős volt. Masszív szék, egyedül a karfáknak van némi holtjátéka, de nem zavaró. Szóval egyértelműen profi szék, de olyan érzésem nem volt benne, mikor beleültem, hogy úristenjézusmária, hogy ez mennyire durván jó (más széknél sem tapasztaltam még ezt, lehet nincs is ilyen érzés, nem sokat próbáltam)Viszont amit érdemes tudni (nekem nem esett le és ez az én hibám, rögtön hozzáteszem), hogy az szék NEM ArenaRacer. Ilyen belépő szintű széket nem csinálnak, ezért tették bele a palettába az Oriont. Én nem vagyok sznob, nekem mindegy mi van írva a székre/dobozra, szóval ezt csak azért említettem meg, hogy más ne értse félre.
Összességében ajánlom a széket, de annak nagyobb szerencséje van, aki esetleg ki tud próbálni más székeket is előtte, sajnos én nem tudtam. (Szívesen beleülnék egy nitroba, ami a másik jelöltem volt, mennyit nyertem/veszítettem)
(még arra leszek kíváncsi, hogy nyáron mennyire lesz izzadós a szék)
Végezetül köszi mindenkinek az itteni segítséget!
-
raverke
tag
Sziasztok!
Csak egy gyors beszámoló a Samurai KL-3-ról.
1x ültem benne, de akkor vagy 20 percig és ezek alapján vettem meg.
Mindene állítható, kartámasz előre-hátra-oldal irányba-fel-le-jobbra-balra, fejtámla extrán jól mozgatható nem csak fel-le, hanem előre-hátra is. Az ülés mélysége állítható, a deréktámasz kicsit átgondolatlanul, de az is állítható valamennyire.A lényeg: Hosszú távon nem jó (nekem!)
- az ülés mélység állítható, de ha előre tolom, akkor egy rés lesz a fenék mögött és nekem pl a farcsontomat nem tartotta semmi. (meg is fájdult)
- az ülés elsőre puha és kényelmes, de 2-3 óra után már nyomta a fenekem. Valaki pár képpel bemutatta itt, hogy miből is áll az ülés: kb 5cm pozdorja és azon max 1cm szivacs.Így sajnos visszavittem és továbbra is keresem a megfelelő széket, ami tartja a gerincet és kényelmes benne a napi kb 12 órás ülés. (Gamer versenyülések kizárva!)
-
erew
csendes tag
Üdv!
Le akarom cserélni a székemet és elkezdtem kutakodni a lehetőségek felől.
Többen írtatok az Arenaracerről, amit korábban nem ismertem és most akciós is a Titan modellje.
Tényleg olyan jó? Felér egy Noblechairs-szel a kategóriájában?
Néztem a Hero-t is, ami szintén tetszik, de nyilván a magyar verziót választom, ha nincs nagyobb különbség.
Viszonylag átlagos alkat vagyok (180/73) és 100k környékén keresek. -
Marteen21
csendes tag
Sziasztok, sürgős székvásárlásom lenne (idén kell számla róla).
70k-120k körül gondoltam. Az fent említett arenaracer titan tetszene nagyon de kicsit megijedtem a leet cikkjétől az én 184 cm 82kg-ommal.
Van valakinek tapasztalata 180 cm magasság felett a titan-ról? -
mrviceguy
tag
Szerintem engedjük elegánsan el, hogy mit írnak a Leet-es szponzorált review-ban a 'szakértők'. Már ott megbotlik az egész, hogy 170 alatt - ha csak nem vagy nyakigláb - semmiképp nem érdemes class 4 gázliftes, kétkaros mechanikával rendelkező széket venni, mert nem fog leérni róla a lábad (több ismerős is küzd ezzel). Ezek a székek bitang nagyok, az a +-5 centi különbség, ami a magasságukban van igazából nem lényeges.
195 vagyok és 110 kiló - ültem már minden székben is, és nekem a mérettáblázat meg a 'szakértők' ajánlása alapján a Dark Desert lett volna az egyetlen választás - de valahogy mégis a jóval szerényebb méretekkel rendelkező Supreme lett tökéletes. Ezt szerintem beleülés nélkül lehetetlen eldönteni - pont ezért javasolja mindenki, hogy olyan helyen meg időzítéssel vegye meg, ahol elállás/csere lehetséges. -
Athesz
csendes tag
válasz
renadevenyi #5186 üzenetére
Szerintem is jó az arenarecer de 187 cm magasságra lehet nem a titan a legjobb választás a teszt alapján https://leet.hu/2020/10/13/a-magyar-titan-arenaracer-titan-gamer-szekteszt/
-
-
Gy4ka
csendes tag
Sziasztok,
Esetleg tudnátok ajánlani egy széket ami tényleg helyesen tartja a gerincet? Nagyon fontos lenne ugyanis napi 10-12 órát ülök gép előtt és félek, ha most nem fektetek be, az idő előrehaladtával meg fogom bánni... eddig 10-30 ezer ft közötti székekkel próbálkoztam, de most végleg eldöntöttem, hogy szeretnék egy igazán jót vásárolni.
Gondolom a határ a csillagos ég... viszont szeretném belőni egy maximum 80 ezer ft -ra az árát. (Jó... lehetséges, hogy hajlandó lennék rugalmas lenni az árban még egy kicsit, ha "álmaim széke" pont 80k határán van..
)
Előre is köszi a válaszokat és bocsi ha a kérdésem "volt már" !
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- UTOLSÓ darab - 2024 MacBook Pro Retina 14" M4 PRO - 12C / 16C / 24 GB RAM / 512 SSD / BONTATLAN
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- MÉG ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- Suzuki Swift 1.3 2005 GC (fapad) 168e km, NEM KLÍMÁS 699.990Ft
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- www.LicencAruhaz.hu OLCSÓ & LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - ÖRÖK GARANCIA
- Csere-Beszámítás! Playstation 4 Gold Edition! Olvass!
- Hp Prodesk 600 G5/G6 SFF/ i5 8-9-10 gen, i7-9700 vagy "félkonfig"/ Win11- Számla, garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Gari:2027.04.02 Playstation 5 Slim Digital edition + Ajándék Venom töltő állomás!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest