Hirdetés
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- Google Home/Nest
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Melyik tápegységet vegyem?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Még idén kézbe vehetjük a NEOGEO felújított kiadását
- Minden fronton drágulást vár a DRAM-piacon a Trendforce
- Saját memóriaszabvánnyal küzd a memóriahiány ellen az ASRock
- Videós, mozgóképes topik
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ka.laszlo
#34065
üzenetére
A log forwardingot pont nagyon tudja a journal, resze volt az eredeti celkituzeseknek. A logrotalas detto, hiszen a journal seekable, ergo a klasszikus logrotalasra nincs is szukseg. Logrotalasra alapvetoen azert van szukseg, mert a regebbi logokat idovel kidobjuk helysporolas miatt, es ezt ugy szokas megcsinalni, hogy a fajlokat dobjuk el, mert a szoveges logokban nem lehet egyszeruen ido szerint seekelni, plusz a fajl elejet truncate-elni maceras. A journalnal nincsenek ilyen problemak.
Tehat a journal alapvetoen kozelebb van a KISS-hez, mint a szoveges logfajlok rotalgatasa, mert arra van kitalalva, hogy logokat taroljon (ellenben a sima szoveges logokkal).
> Nem, egy JSON-ban szűrni sokkal kevésbé egyszerű, mint egy plaintext logfájlban, ha minimális regex ismeretei vannak valakinek.
Nem ertek egyet,
1) a komplex regex nagyon lassu tud lenni
2) minden program hajlamos sajat formatumba logolni, tehat egyszerre tobb program logjat szeretned korrelalni/szurni, akkor az seggfajas.A tobbi filozofalgatas, szoval nem mennek bele.
Nem tudom, h ti mekkora meretu logfajlokkal dolgoztok, ahol en dolgozom, ott ~ terabajt nagysagrendu log van naponta. Ti grep-et es regexet hasznalnatok arra, h keresgeljetek ennyi logban? (Nyilvan mi is hasznalunk regexeket, stb., de nem ugy, hogy bemegyek a szerverre ssh-val, es a syslog fajlokat elkezdem grepelni.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Metal Gear Solid
- Linux kezdőknek
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Olyan menő, hogy Google nélkül is elfogadnád
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Futás, futópályák
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- Suzuki topik
- Napelem
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- HP. Laptop. i5. Model: 15-da1002nq
- 27% Számlával! ASUS ROG Loki 1000W 80 PLUS Platinum SFX Tápegység!
- Asus STRIX Gaming PC! 7800X3D / RoG RTX 5070 TI / 32GB 7600MHz / SSD 1TB / 850w Gold! BeszámítOK!
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- szinteÚJ 2030 Gar! Dell Pro Max 14 Ryzen AI 9 HX PRO 370 32GB LPDDR5X 1TB NVMe SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4270, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

