Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Sziasztok
    Egy olyan live cd-s linuxot keresek ami az usb portokat automatikusan felismeri, nem kell hozzá semmi hókusz pókusz, legyen benne paranccsor, grafikus felület és ami nagyon fontos grafikus lemezdiagnosztizáló eszközök, pl gparted, cfdisk stb. Adott egy pendrive amit windows alól sehogyan sem lehet formázni, a rajta levő fájlrendszer sérült, ha formázni próbálom akkor a végtelenségig elidőzik és nem történik semmi. A windowsos wipe-oló programok sem tudnak vele mit kezdeni mert kiírják hogy nem tudják olvasni. Wipe olással akarom megoldani a gondot, és a linuxra gondoltam mert a dd parancs gondolom nem szarozik azzal hogy először olvassa a kinullázandó eszközt, tehát simán kinullázná, utána újraformáznám, és ha utána is sérült marad a pendrive fájlrendszere akkor hardveres hiba és biztosan mehet a kukába. Kutakodtam a neten és azt a parancsot kell kiadnom a pendrivera vontakoztatva: dd if=/dev/zero of=/dev/hda3 (a hda3 helyére jön a pendrive eszköz).

    Hogyan tudom megállapítani hogy a pendrive-hoz mely eszközfájl tartozik? (sajnos nincs rajta led így olvasás írás esetén nem jelez semmi).

    A pendrive felcsatolt vagy lecsatolt állapotában kell futtatni a dd parancsot?

    Ha nincs felcsatolva a pendrive akkor cfdisk-ben, gparted-ben megjelenik ? (Ezzel meg tudnám állapítani melyik eszközfájl a pendrive).

    A dd parancson kívül van e még valami más linuxos módszer ami kinulláz egy pendrive-ot, és esetleg hatékonyabb mint a dd?

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák