Hirdetés

Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    válasz Oliegino #3929 üzenetére

    Az XP mellett én pont a 8 évet hoznám fel, ismerjük tudjuk a korlátokat és a lehetőségeket.
    A Vistánál is az XP öregségét indították harcba, aki nem vette meg az megtakarította annak az árát és most vehet egy fullos win7-et. :)

    Szerintem akkor válts, ha:
    - több ram kell/szeretnél (64 bit op kell magyarul),
    - használnál gadget-eket,
    - egyszerűbb (gyorsabb) install-t akarsz,
    - tetszik az új felület, unod már, hogy az xp telepítésből a sok apro kis "segéd" progi telepítése viszi el a legtöbb idődet,
    - általában tudod, hogy mit akarsz és használod a keresőt (konkrétan az első pont és emiatt próbálom a win7-et), nem szeretsz bolyongani a menükben fájlrendszerben egy fájl vagy parancsikon után kutatva,
    - van "kedvenc" 64 bites alkalmazásod,
    - nem vagy lusta a progijaidnak a 64 bites verzióját begyűjteni, ha van (ha nincs nem gond, olyankor a 32es is nagy valószínűséggel megy, de ha van a 32 alkalmazás szólni fog, hogy van ám 64es tessék megvenni / free esetén letölteni)
    - persze szereted a kihívásokat (böngészni fórumokat, hogyha elakadsz, elfogadod, hogy magyar fórumokon gyakran az a válasz: mert rossz drivered van; telepítsd újra a drivert, vegyél másik hardvert és amúgy is te vagy a Szentháromság megtörője - Tisztelet a kivételnek!),
    - nem olyan elvárással mész, hogy ez egy izmosított xp, inkább úgy, hogy ami eddig volt az elmúlt ez más koncepció, de az XP ismeret segít, ha leásol a "felület" alá,
    - az MS feje szerint tudsz gondolkodni (pl.: tudsz bízni a "varázslókban" és nem idegesít, hogy most miért megy tegnap meg miért nem, induljunk mindig a kályhától elv),
    - vágy arra, hogy minden MS fejlesztés támogatott legyen és a jövőben még foglalkozzon veled az óriás cég,
    - lélekben kész vagy elfogadni, hogy mindent az oprendszer akar megoldani és néha elég nehéz rávenni, hogy az legyen amit te akarsz,
    - nem idegesít, hogy néha kifejezetten vicces módja van a megoldásnak,
    - jópár újítás hasznos, de közben pár régi hasznos funkció eltűnni látszik, ha peched van el is tarolták a kedvenceid egyikét.

    Az én konfigomon (64 bites, 2 magos CPU, 2 giga ram -> 4 gigás update lesz, ha megy a win7 megbízhatóan), a win7-tel:
    - nem bootol gyorsabban,
    - nem kapcsol ki gyorsabban,
    - nincsen kisebb memfoglalás,
    - látom mikor megtekerem az orrát akkor bizony hullanak az alkalmazások, igaz sokkal kevésbé hajlamos kéken halni, ha le is fekszik próbálja magát visszahozni,
    - a rendszer visszaállító kifejezetten jobb benne,
    - a ready boot az alkalmazások megnyitását szépen gyorsítja,
    - az automatikus frissítés ugyanúgy idegesítő és hajlamosabb hibázni, mint az XP.

    Mielőtt, megint nekem rontanak, hogy miért utálom a win7-et és miért bántom az irgalmas és jóságos MS-t. Leszögezem nem utálom, most indult és még cipeli a gyerekbetegségeket és igen az MS is hibázhat, mindegyik szoftver így kezdi, még a Blizzard gammák is, pedig ott elég sokidőt hagynak a hangolásra. :DDD

    Per pillanat, ha tehetném én XP-t használnék, de a korlátok miatt (pl.: kevés ram, Ms le fog állni a támogatással, hiába ugrálsz ugy is ez lesz az elterjedt oprendszer, stb.) előbb-utóbb Win7, ha kitartó is vagy akkor is max "Win8"-ig húzod. :U

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Aktív témák