Új hozzászólás Aktív témák
-
killerjohn
addikt
"egy olyan projekt kéne, ami egy 7200-as vinyón 4-5 perc alatt fordul le."
hát, ekkora méretben már gyakorlatilag eléggé komoly projektről beszélhetünk, aminek a forrását a legtöbb helyen (nálunk is) 7 pecsétes truecrypt partíción őrzik lakat alatt, bekamerázva

Viszont annyit elmondhatok, hogy amikor RAID0+1 HDD-ről RAID0+1 SSD-re váltottam, akkor a build sebesség kb megkétszereződött (OCZ Vertex Turbo VS. sima WD RAID edition).
Viszont most már a CPU a nagyobb limit, pláne, hogy a rohadt VS csak 1 szálon fordítja a sulition-ön belül még az egymástól független projekteket is (VS 2010 Ultimate final @MSDN) -
amargo
addikt
Egy közel 80megás projekt lefordítása esetén is - amit külön build server végez -, inkább a source control-ból való kiolvasás ami lassú. Maga a projekt lefordításához nem kell 1 perc. Ezek a mai wincseszterek pillanatok alatt felolvasnak ennyi adatot. Olyan projektet találni, ahol több száz megabyte-nyi forrást kell befordítani szerintem open source részen lehet. De mint többen is írták ez inkább CPU függő.
-
Gregorius
őstag
Túl sokat nem tudok segíteni, csak egy kicsit itt-ott.
A cold-start build valóban durván darálja a vinyót, a másodiknál viszont már sokminden a system cache-ből megy. A build enginek ráadásul ritkán használnak több magot - már ahol ez egyáltalán lehetséges - úgyhogy gyanítom, hogy itt a dolog inkább CPU limitessé válik.
C#, VB.NET illetve egyéb CIL-re forduló projekt majdnem biztosan felejtős. Sok olyan projekt még nem fordult meg a kezem alatt, ami egy perc alatt ne tudna könnyedén fordulni. Natív C++ alá viszont nagyságrendekkel tovább tartó buildeket is lehet találni. Érdemes valamelyik népszerűbb szabad szoftver csomagot választani, pl. OpenSSL, Apache httpd stb. Ezekben általában elég részletes dokumentáció is van, hogy mi kell a fordításhoz és hogyan kell lefordítani.
Egyébként szerintem leginkább a nagyon sok (>10000) nagyon kis fájl (1-100k) olvasása/írása vegyesen tesztesetre hasonlít a terhelés. Ha még erősen fragmentált is a vinyó - ami a fordítás közben keletkező sok kis fájllal könnyen kialakul, bár ez erősen fájlrendszer- és kihasználtságfüggő - akkor még jobban köhögnek a sok seekeléstől hagyományos HDD-k.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- A KINCS! Zsír Dobozos HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -50% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD
- Csere-Beszamitás! Playstation 5 Slim Disc Edition! Lemezes
- 100/100 - 0 Perc! WD BLACK SN850X 4 TB NVME SSD!
- 100/100! - 0 Perc! WD BLACK SN850P 2 TB! Playstation 5
- 100/100 - 0Perc - WD BLACK SN850P 1TB - Playstation 5
- Samsung Galaxy Watch FE / 16GB / Bluetooth / Wi-fi / GPS / 1 Hónap garancia
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- LG 34WQ500-B - 34" IPS LED - 2560x1080 Wide FHD - 100Hz 5ms - AMD FreeSync - HDR10
- PlayStation 5 FAT DIGITAL + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




