Hirdetés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen széket vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- GeForce RTX 5080-nak álcázott 5060-at kapott egy pórul járt vásárló
- Apple MacBook
- SSD kibeszélő
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
Szívesen!

Érdekes, és marhára elcseszett egy architektúra az, amit ti használtok. A .hta kvázi vastag kliensnek számít, ennek ellenére úgy próbáljátok meg használni, mintha egy IIS-ről futó klasszikus ASP alkalmazás lenne. Aztán megy a nagy csodálkozás, hogy ez miért nem működik, miközben mindent úgy csinálunk, mint a tutorialokban.
Azért kell a külön vbs hogy átláthatóbb legyen az egész??? Ezen betegre röhögtem magam, annak alapján, ahogy leírtad az architektúrátokat.
HIHETETLEN
Tudom nem te tehetsz róla, ehhez kell alkalmazkodnod, de röhejesen béna ez az egész
Veszünk egy kicsit innen - aztán onnan, végül megfűszerezzük ezzel - azzal. Amikor nem működik megpatkoljuk, buheráljuk, végül agyonbonyolítjuk az átláthatóság jegyében.
VÁÁÁÁ
-
martonx
veterán
Naponta használok javascript framework-öket, bár én a jquery-re esküszök (mondjuk tagadhatatlan, hogy a dojo és a dhtmlx nagyon látványos dolgokat tud). jquery + dhtmlx kombó a kedvencem.
Megoldási javaslatom:
1. használj jquery-t. Igen, lehet a kettőt párhuzamosan is használni. Jquery játszva kiolvassa neked a textarea értékét.
2. egyúttal jqueryvel a gombodhoz hozzáadnék egy mailto href-et, amit jqueryvel szépen előre összeállítok, és tartalmazná a textarea értékét a bodyban.
3. öröm, boldogságMihez kell itt vbscript? Ha tudsz egy kicsit html-ezni, akkor tudod, hogy a mailto elindítja az alapértelmezett levelezőt, ráadásul szépen lehet paraméterezni.
Vagy az email küldést a háttérben akarod, a felhasználó interakciója nélkül futtatni? Ha már .hta-ról beszélünk, akkor erre is van lehetőséged, de még ekkor sem értem miért kell külön vbs fájl ehhez. -
ArchElf
addikt
VBS-t nem gazán lehet úgy meghívni, mint fuattatható fájlt htmlből (legalábbis értelme sok nincs). A Wscript.Arguments-be amúgy a futtatott fájl argumentumai kerülnek át - pl.:
a popupmessage.vbs "user" "üzenet" esetén az első argumentum a "user", a második az "üzenet".
Egyrészt ez azért problémás, mert a commandline hossza korlátos (255 körül, így az átadható adatmennyiség is korlátos), másrész egy HTML kódnál van meghívható függvény opció, így felesleges trükközni és hackelni, hogy a href mezőbe az ember valahogy belepaszírozza a textarea tartalmát is (ami nem mellesleg lehet, hogy bele sem fér).AE
-
martonx
veterán
Nem kell ide fájl küldés, ennyi az egész:
</head>
<SCRIPT Language="VBScript">
Sub RunScript
Msgbox comments.innerhtml
End Sub
</SCRIPT>
<body>
<TEXTAREA NAME="comments" COLS=40 ROWS=6></TEXTAREA>
<input id=runbutton class="button" type="button" value="Run Button" name="run_button" onClick="RunScript">
</body>Egyszerű, mint egy faék.
-
martonx
veterán
Szia!
Elvileg működnie kellene az alábbi módszernek (csak .hta-val próbáltam ki, ott működik):
1. adj name attribútumot a textarea-dnak mondjuk name="teszt"
2. ezután a name objektumot már meg kellene, hogy találja a vbscript:strMernemMukodsz = teszt.innerhtml
msgbox(strMernemMukodsz)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell Latitude 5400 14" FHD IPS, i5 8365U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4121
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3560 i7-1165G7 4.7GHz / 32GB / 512GB / Quadro T500 2GB FHD 15"
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen MS4010
- Új, Aktiválatlan iPhone 16 (128 GB) (rendelhető)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs







