-
PROHARDVER!
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Dhampir #31181 üzenetére
Ezek szerint félreérthető voltam. Csak Linuxot használok majd 4 éve. Főleg Mint változatait Cinnamonnal, most szerencsére megvolt a 17.3 HDD-re migrálva, ezért is sokan lehülyéztek már, mert egy csomó disztró van a meghajtóimon. Most végig kellett mennem az összesen és szerencsére volt egy, amit még nem érintett ez a TLS handshake.
A Debiant is használtam a Mint mellett, bár azt inkább azért, hogy tanuljak is pár dolgot az apt alapú disztrók használatáról.
A Most felrakott Debian 9-et még nem kezdtem el belakni, ahhoz idő kell, de mint a mostani eset mutatja, már az is túl modern, így a problémán elhasalt!
Mivel én csak szidni tudom az Ubuntut, most ne figyelj ide, az Ubuntu 14.04 alap volt még használható és az ebből készült deratívák. Épp a Mint 17.3 is ezért tudta hozni, amit kellett ebben a fura esetben.Szóval ez a használtam volna kifejezés is olyan, mint az, hogy valami használhatatlan. Másképp értettem én meg te is, bár azért oda volt írva, hogy a 17.3-at kellett 2 napig használnom, szóval mégsem fideltél erősen!
Egyébként erre a TLS handshake dologra is gondolva írtam azt, hogy túl gyors a haladás, amiért az Ubuntu a hibás. Hová kell rohanni, minek ez a verzióhajhászás az összes disztrónál? A hardvereknél meg fényévnyi lemaradás van!
Most ugye Syl kollegina legnagyobb problémája, hogy nem tudja egy kattintással az asztalon szambázva nézni a filmet úgy, hogy magától ráugrik a felirat! (bocs a példáért, de most ő van kéznél)
Több 10000 ember meg nem tudja használni az új hardvereivel a friss Linuxokat! Mégis melyik irányba megy a fejlesztési források jó része? A kollegina automata szambázó felirata irányába! Erre mondom én, hogy ez az út rossz. Szerintem!Szóval azt mondod, használjam inkább a Debiant?
Aham....
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB DDR5 RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged