- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- CPU léghűtés kibeszélő
- Xiaomi Pad 6 - kiapadhatatlan jóság
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen házat vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
-
PROHARDVER!
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz
lionhearted #16792 üzenetére
Én azt látom, hogy te vagy elfogult az Ubuntu felé, meg véded teljesen feleslegesen, kelted a flame-et, mikor nem támadta senki. Nem állítottam, hogy az Ubuntu rossz, csak azt, hogy a Mint úgy össze tudja rakni még jobban, hogy egyszeri felhasználónak kevesebb vele a baja. Egyébként az Ubuntunak is megvannak az előnyei (több felhasználó, nagyobb fórumrendszer, hamarabb kapsz segítséget, ilyesmik).
Ubuntun pl. hiába is pipálod be a codeceket, pl. nem rak fel egy csomó Gstreamer plugint, ami kell netes rádiók hallgatásához, már nem egy ember futott bele az itteni topikokban. Másrészt pont a Wine esetén tapasztaltam, hogy a Linux Mint alig tett fel hozzá függőségi csomagot, a Kubuntu meg vagy 10x annyit, szóval hiába azonos csomagtárolóból dolgozik, mégsem kezeli az függőségeket egyformán. Minten pl. a VLC-nek függősége a LibreOffice is, akármilyen morbid, ha csak úgy simán eltávolítod, megy vele az is. Kubuntu alatt a timidity automatikusan felrakja a freepats csomagot is, Mint alatt nem. Eleve más a grafikus frissítéskezelő is a két rendszeren, legalábbis Mint KDE és Kubuntu alatt különbözik, az Ubuntuéra nem emlékszem.
Minten igenis nincs upgrade, oda is van írva a hivatalos dokumentációban, hogy technikailag kivitelezhető, van akiknek korrekten sikerül, de kockázatos, nincs rá támogatás, és nem is lesz, helyette a rendszer újrarakását ajánlják.
Nekem az Ubuntuval csak egy bajom van, ami miatt nem használom: ez pedig az Unity. Ráadásul én KDE-s felhasználó vagyok, de ha Ubuntura utólag teszem fel a kubuntu desktop vagy a kde-full csomagot, akkor elég érdekes lesz az eredmény, lesz egy csomó Gtk-s programom, meg sok program Gts ikonokkal fog megjelenni (bár ehhez írt valaki megoldást), szóval sokkal nagyobb szopó, mint eleve KDE-s disztrót feltenni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- LEGO klub
- 24 Hours of Le Mans
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- iPhone topik
- Metal topik
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- További aktív témák...
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest