Hirdetés
-
PROHARDVER!
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz Dhampir #25558 üzenetére
Pontosan ezért írtam. Nem féltem a szervereit, de nincs olyan sok, mint gondolnád. A mirrorok pedig szintén onnan frissülnek, na ilyenkor lesz sok kapacitás, nem most. Már most akadozik az oldal.
Érdemes, a fenéket érdemes. Akkor telepítettem utoljára újra, amikor 64 bitre mentem.
A release notes is ezt mondja.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Mégsem azt linkeled. Egy közösségi OS-nél meg legalább önző lassítani a terjedést. Ezért próbáltam előre óva inteni a linkelést, vajmi kevés sikerrel.
A torrent jó, csak mindig kérdés, ki az első seeder.Friss rendszer gondjait megoldom magam, csak tudjak végre mirrorról frissíteni.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
-
válasz Raynes #24765 üzenetére
Pedig de, a 16GB mindenre elég.
A 4GB-os rendszerben már LO is van, és gyakorlatilag minden más hétköznapi program.
Sajnálom, ha ez neked nem elég, sokunknak mégis a mindennapi tapasztalat, amit sem az alpári stílus, sem a lekicsinylés nem változtat meg.Tegnap még működött...
-
válasz Raynes #24657 üzenetére
Van egy hasonló, qbittorrent-nox, de az nem daemon. Idézek Githubról:
"Note that qBittorrent-nox is a terminal application and it will not run as a daemon."Tehát nem kell hozzá X, de nem daemonnak fejlesztették. Saját init scriptet is kell hozzá szerezni, vagy screenbe rakni, máshogy megoldani a futásukat.
Nem úgy, mint a:
- transmission,
- deluged,
- rtorrent.
És biztos van, amiről most nem tudok kapásból.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
válasz King Unique #24602 üzenetére
A probléma csak az, hogy mi nem vagyunk a gyártó. Ha szeretne egy terméket, ami neki megfelelő, akkor ne a gyártó idomuljon hozzá, hanem olyan gyártót válasszon, aminek a terméke neki megfelelő. Ha egyetlen linux disztró sem megfelelő, akkor winezen. Ja, hogy az sem megfelelő, mert túl sok erőforrást eszik... mi is eszik túl sokat? Csak nem a temérdek használhatatlan szolgáltatás és a GUI?
Most pedig mit akar elérni? Fog egy alacsony étkű linux alapot, majd tele szemeteli erőforrászabáló értelmetlen vackokkal és GUIval... nem hiszem, hogy bárki meglepődik majd azon, hogy hirtelen ez is milyen erőforrászabáló OS lesz.
Felhozta valaki, hogy a Unity 1GB ram körül is bőven elvan...csak mondanám, hogy a Win7, de a 10 már biztosan tudja ugyanezt... de azt a user szerint nem bírja a gép...Tehát még egyszer...ha idejön megkérdezni minket, és mi erre a szabadidőnket pazaroljuk, akkor mi azt szeretnénk, hogy ő közel a legjobbat hozza ki a helyzetéből, hogy a kész produkcióval neki is kevesebb gondja legyen. És talán egy boldog taggal bővül a community.
Mi nem vagyunk a gyártó, nekünk nem fizet, de még a linuxért sem adott egy fillért sem, akkor ne elvárásai legyenek, meg elutasításai... a híres mondat is igazából úgy szól, hogy a fizető vendégnek van mindig igaza.Kicsit irreális elvárás, hogy az itteni segítő, többnyire haladó ismeretekkel bíró réteg eldobja minden szakmaiságát, csak hogy valakinek egy keyloggerező, TeamViewerező és fancy gépe legyen, és ezáltal örökre elforduljon a Linux világtól, mert azt gondolta arról, hogy bármilyen kis gépen bármi futhat, és úgy is gyorsabb, mint a win.
Tehát mit is akar:
- GUI-t, hogy kattingasson. Rendben, legyen max lxde, alig eszik. Többet, mint kéne, és később is haszontalan lesz, hogy miért, az majd kiderül.
- uTorrentet? Ad-ware az egész winen is, teljesen használhatatlan, beépített bitcoinminerre. Meg Vuze, qBitorrent, és rengeteg más, daemon módban nem futó klienset. Mit ajánluk mi? Rengeteg daemon módba futó klienst, mert van annyi tapasztalatunk, hogy tudjuk, hogy csak letöltés miatt soha a büdös életbe nem fog belépni a gépre...az automata folder töltést meg kb bármelyik tudja, GUI nélkül. Ezeknek mind van webUI-ja (amit százszor inkább használ majd), vagy a Deluge konkrétan szerver-kliens architektúrájú, azaz a winén futhat kliens módban a GUI, a szerveren meg a daemon. Tökéletes, kezdőknek is. És GUI-n tudja majd beállítani, és nézegetni.
- Keylogger szutykot? Ebben remélem látod, hogy miért nem segíthetünk.
- TeamViewer? Értjük, hogy azt szokta meg, de ez két dolgot eredményez. Wine szemetet a gépre, és egy olyan megoldást, amit winre találtak ki 1biteseknek, mert az a retek desktop sosem volt képes rendes RDP szervert indítani. Linux megoldás ezzel szemben az, hogy van SSH x11 forwardinggal is akár, VNC (ez kb ugyanaz, az adott sessonbe be lehet lépni), NX. És ha nagyon muszáj, akkor RDP is van, de azt sem ide találták ki. Mind wine nélkül fut, és különböző problémákra kínálnak megoldást.És igen, aki idejön szerény ismeretekkel és érdeklődéssel, annak hadd kérdőjelezzük már meg az általa elképzelt megoldást. Pontosan azért, mert sok esetben téves alapokon nyugszik, és nem a valódi problémát oldja meg.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
válasz ubyegon2 #24402 üzenetére
Már hogy ne lenne? Nevet az előző utáni napokban kapott, mint mindig. Van belőle alpha release, a hónap végén béta is lesz. Van repoja, Xenial néven (tehát nem development). Miért gond, hogy a buildszerver már felkészült az új kiadásra, és a készítők/tesztelők előre tesztelhetnek egy rendszert? Pont ez lenne a lényege, hogy az új rendszerre tudjanak fejleszteni, hogy mikor arra tömegesen átállnak, már stabilabb lesz a programtár, így maga a rendszer is. Valójában ugye ritkán van gond a rendszer magjával, sokkal inkább a kismillió egymásra épülő programcsokorban van a bibi.
Ezért szoktam furán nézni, és olvasni azon kijelentéseket, amikor 1-1 disztrót az általában community által fenntartott repoból érkező csomagok alapján ítélnek stabilnak, vagy omladozónak... miközben azonos körülmények között bármely másik rendszeren is összeomlana, nem a kitalált nevétől függ.
Persze ez alatt nem a Unity fikázást értem, mert az teljesen jogos, hogy a saját OSük alatt a saját felületük mikor mire képes.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
válasz ubyegon2 #24400 üzenetére
https://launchpad.net/ubuntu/+ppas
Itt vannak a támogatott típusok.Tegnap még működött...
-
-
-
válasz enginev3.0 #24252 üzenetére
Van linuxra utorrent server, de teljesen más a számozása. És nem is nagyon ajánlom, nem is nagyon fejlesztik.
Van helyette kismillió jobb megoldás, a könnyű használathoz én a deluge-t ajánlom, bent van az Ubuntu tárolókban (illetve van official PPA)
Ezenfelül maradnék a 14.04 LTS Ubuntu mellett.Tegnap még működött...
-
-
válasz ubyegon2 #24199 üzenetére
Az automata frissítést be lehet úgy állítani, hogy "autoremove" is fusson mellette, ez a legtöbb kernelt most már törli. Ezenfelül nincs sok minden, ami nagyon növelné a méretét, a 10GB komolyabb programok (Steam játékok ) nélkül elégséges. Több gépem bizonyítja.
Összefoglaló: Akkor félreértettelek, bocsánat.
Tegnap még működött...
-
válasz ubyegon2 #24177 üzenetére
Ennyi ideje regisztrált felhasználó:7 év 18 hét
Friss reges vagyok én is!Sajnos nem ismerem a linuxmint.hu felépítését, ami oldalt van ismertető az nem nyerte el tetszésem. Van egy ismertető, az oké (ez van ubuntu.hu-n is). Aztán pár képernyőkép, ez is még hagyján, egy oprendszer esetén mondjuk nem sok értelmét látom, de ok. Van egy másolt cikk (nem lopott, van forrás megjelölve) innen.
Meg egy barátságos linux cikk, ami olyan mód hosszú, hogy a görgőm leszakad. Ennek a nagyobb része telepítési útmutató (megint csak átmásolva?). Ennél lehetne összeszedettebb, több kereszt link, nagyobb interakció.Bár az ubuntu-s wiki is elavult, a legfrissebb (15.10) felh. kézikönyv fent sincs, de még így sem mondanám, hogy a linuxmint.hu általam látott része etalon lenne.
Tegnap még működött...
-
-
-
Momentán én többek között azért pártoltam át a windózerről, mert az OS automatice azt csinál, amit ő jónak lát. Sok esetben ellenvélemény lehetősége nélkül, vagy csak jelentősen rizikós ellenvélemény mellett.
Alapjaiban nem tartom hibásnak az Ubuntu koncepciót, hiszen naponta szól, ha biztonsági frissítés van. Ezenfelül nem túlságosan elrejtve ott a beállítás. A szerver telepítője telepítés közben is megkérdezi, hogy mi legyen a beállítás. Úgy tűnik ez a GUIra még nem terjedt ki.De biztos az a jó megoldás, amit az MS csinált, hogy még állítani sem lehet, és ha összetojja magát, akkor loopba kerül a gép.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
válasz God Vazzeg #24160 üzenetére
A 32bitet dobták, több mással együtt. [link]
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz lionhearted #24149 üzenetére
Azt még hozzátenném, hogy mindhárom esetben van egy letiltott igazi root. Még winen is. [link]
"az OS X-es példa a tök mezei felhasználóként való automata frissítésre volt példa, ahogy a Windows-on is működik"
Winen sem működik, ameddig egy rendszergazda nem kattint arra, hogy mezei usereknek is engedélyezi. Az automatika meg működik automatán, usertől függetlenül, de ezt is rendszergazda állítja.
OS X-et ennyire nem ismerem, de gondolom ott is van valami turpisság mögötte.
Ubuntu-n egy ideje megy a frissítéskezelő sudo nélkül, de csak addig, amíg nem kell plusz csomagot (lásd új kernel) telepíteni. Az automatika viszont megy usertől függetlenül, de azt egy rendszergazda állítja."Elég nagyot ugrottunk az általad linkelt /etc szeresztős automata updater-től, a szintén általad belinkelt GUI képig."
Az általam linkelt első megoldás így szólt:
"Using GNOME Update ManagerIf you are using GNOME, go to the "System" menu, then "Administration", then "Update Manager", then "Settings".
Open up the "Updates" tab and in the "Automatic updates" section select "Install security updates without confirmation". "
Frissítéskezelő->Beállítások->Frissítések fülön az Automata frissítés. Ez pont ugyanaz, mint a kép.
Csak ijedtedben továbbtekertél. Az /etc irkálása a "finomhangolás" helye. Hogy pl ne csak security update mehessen, hanem minden. Vagy hogy automatán törölje az árva csomagokat. Vagy levelet küldjön. Vagy kikapcsoláskor telepítsen. Vagy darabokban telepítsen, hogy egy hirtelen jött KILL kevésbé csapjon szét mindent. Vagy hogy megszakított telepítést megpróbáljon folytatni.
Ez nagy baj? Ezért linux, mert a fájlokban ott van minden.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Ez így nem igaz. Azért egy kattintás, mert a binárisba valaki beleírta a "gksu"-t, és admin jogot kér, amihez mezei user egy bejelentkező képernyőt, admin user egy UAC képet kap. Mindkettő azért, hogy a program megkapja az admin jogot, mert egyik esetben sem indul úgy, akármilyen usered is volt.
Ugyanígy megírható egy program linuxon is (lásd Synaptic), vagy írható rá egy bash script, és akkor 1 duplaklikk, jelszó és mehetamenet.Bónuszként:
Ja és az OS X-ben is sudo van. Root tiltva.
Mégis milyen usereket lehet akkor hozzáadni ott? [link]
"Kattintson az Új fiók előugró menüre, majd válasszon ki egy felhasználótípust.
adminisztrátor
..."Összegezve:
Win-en a Vista óta nem igazi admin az admin (UAC védelem), minden folyamata user jogokkal fut, ami nem kér (vagy te nem mondod neki a jobbklikkes menüvel) és kap felhatalmazást másra.
Mac OS X-en az admin valójában sudoer. Minden folyamata user jogú, ami nem kap (jelszavas) felhatalmazást.
Jónéhány linuxon, többek között az Ubuntu-n az admin valójában sudoer. Minden folyamata user jogú, ami nem kap (jelszavas) felhatalmazást.Szerintem túl lett tolva a történet.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Frissítéskezelő->Beállítások és a fenti képernyőt fogod látni (magyarul).
Ezen mi atomfizika? De komolyan. Egyszer kell sudoer-nek lenni, amikor beállítod.Az, hogy ki mit nevez rendszergazdának egy full másik dolog. Nem az Ubuntu találta ki a sudo-t. Hogy neveznél egy sudoert? Aki a saját(!) jelszavának megerősítésével képes (és igen, a GUI-s változatban) korlátozás nélkül bármire a rendszeren. Engem komolyan érdekel, hogy mitől "nem ugyanaz".
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Értem, amit mondani akarsz. Frissítéskezelőben ott van a napi biztonsági frissítés beállítása. A konfigfájlban ez még jobban testreszabható.
A példáid viszont eredendően rosszak. Nem rendszergazda fiókot hoz létre az Ubuntu, hanem sudoer-t. Ezt másolta kb a win vista az UAC-cal. Semmi sem kap rendszergazdai jogot, ami nem tudja a fiók jelszavát begépelni. És a próbálkozás is logolva van, és a futtatot parancs is.
Ha odaadod a "gyerkőcnek", akkor nem te használod egyedül a gépet, tehát közel sem ugyan ez az eset. Akkor 2 ember => 2 fiók. Ha neki nem akarsz jogokat adni, akkor nem adsz, és kész. Adott esetben saját magadnak sem kell fiók (ha nem is használod a gépet, de másnak sem akarsz jogot adni), ha engedélyezed a rootot, viszont Ubuntuban alapvetően nem lehet GUI-n rootba belépni.
Ha elromlik a gép, akkor van recovery mód, root shellt tudsz kapni. [link]Tegnap még működött...
-
válasz #40553216 #24120 üzenetére
Pedig frissíti a kernelt, ha fel van téve a megfelelő metacsomag.
Manuális beavatkozással sosem találkoztam Ubuntun verzión belüli frissülésnél. Verziófrissítésnél volt olyan, hogy egy-egy konfigfájl miatt sírt egy sort, és ahhoz felkínálta az opciókat (az enyém marad, az övé marad, megnézem a különbséget, stb.)
Azért pár éve már használom szegény Ubit... (talán ezért nem váltok )[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Az Ubuntu-ban (és mivel most ez a topik arról szól) van automata frissítő, teljesen függetlenül a usertől, roottól, sudotól. Kernelt is frissít, mivel az is rendszerint security(!) update.
[link]
A linken van leírás hogyan lehet akár az összes, nem csak security update-t is automatán telepíteni, és még sok más hasznos dolog.A su/sudo vita meg ezeréves... és uncsi.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz vicces #24091 üzenetére
Ott az Xbox, linuxon meg CS.GO fpsnek, vagy DoTA2 MOBA-nak. Nem akarok hitvitát nyitni, szóval nem mondom, hogy a legjobbak, de kategóriájukban húzónevek, és kitűnően futnak.
"a köztes kiadásokat sosem szerettem, mert régebben kaptam már "nem támogatott többé" üzenetet ha jól emlékszem."
Talán ha frissítenéd őket...a nem köztesből is lesz nem támogatott egyszer.
De az új LTSben (14.04.4) egyből, a mostaniból meg pár kattintással telepíthető a wily kernele, így az új alaplapoddal sem lehet sok gond.
A kernelt pár napja telepítettem az egyik általam felügyelt gépen, nem volt gond vele.
sudo apt-get install linux-generic-lts-wily, vagy
sudo apt-get install linux-signed-generic-lts-wily
Amelyik kell az UEFIdhez.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
válasz róland #23917 üzenetére
Szerencsére nincs 4TB-os notebook HDD, csak 2TB... az is sok. Nekem nem nyerték el tetszésemet, nem voltak annyira strapabíróak, mint a nagyobb társai, de lehet csak rossz minta.
RAID5 lehet 4 lemezen is, ekkor 3 tárhelyet kapsz. Ha egyet tartaléknak szánsz, akkor a RAID10 sokkal jobb megoldás. Mindazon felül, amit a kolléga állít, egy rossz pillanat, és 0 darab lesz.
Torrent kliens: deluge, pöpec a demonja.Tegnap még működött...
-
válasz róland #23914 üzenetére
Nekem már 1 éve van házi NAS-om.
Tapasztalatok:
- Server telepítése per pill ajánlott, ha UEFI-t szeretnél, mivel a mini-iso nem indul úgy. (ez 2 év múlva persze változhat)
- LTS
- A rendszer nekem most 3.8GB-ot foglal, (efi) boot könyvtárral együtt. Server telepítés után kevés dolog került fel, van LVM (nem bíztam még a btrfs-ben), LUKS, NFS/Samba (ez neked a NAS funkció?), Plex, és ahhoz pár verzió visszamenőleg (ez is 400MB...). Telepítéskori méret emlékeim szerint 1.1-1.3GB volt.
- szoftveres RAID5 elég erőforrás igényes, továbbá a 4*3TB és felette desktop HDD-kel nem ajánlott. A RAID, mint ahogy a neve is mutatja, nem a backupot helyettesíti, még ha hirtelen "olcsó" backupnak is tűnik. Ezt fontosnak éreztem kiemelni, mert általános tévhit.Kvázi bármekkora SSD jó, a lényeg, hogy bírja a nonstop működést. A netbookom desktop Ubuntu mellett is röhögve elvan a 64gigáson, ott sem súrolja a 10 gigát sem a rendszer...
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz Lathronos #22233 üzenetére
Ezek a HDD regeneratorok engem mindig elképesztettek. Fizikai hibát javítani szoftveresen, ez a tudomány, kéremalássan!
Egyébként badblocks a keresése ideális, csak egy számológép kell, és tudni lehet, hogy meddig kell particionálni (de talán parted/fdisk használatával még annyi sem)[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz Richter36 #22219 üzenetére
Linux alól? Kb sehogy. Ha van CWM, akkor ott tudsz flashelni (CWM-et sok esetben gyári recovery is fel tudja tenni). Gyári romokat viszont kb sehogy, ahhoz jobban kellene ismerni a belsőségeket, meg sok idő, meló, stb. És kevesen értenek hozzá.
Tegnap még működött...
-
-
válasz Kendek #22198 üzenetére
Én azért csak megtettem.
Igazad van, a neve nem utal rá, a cikkek, és a gondolat amiért készült, az utalt rá. Lehet, hogy később AMD is feltűnik.
Alapvetően azoknak készül, akik Steamen komoly játékokkal játszanak, így szerintem ezen felül vélhetően sosem lesz értelme használni. Én viszont rendszeresen teszem ezt.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
[link] Figyelem, csak tapasztaltabbaknak! Új nVidia PPA.
Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
válasz #68216320 #22170 üzenetére
Akkor használd egészséggel. Az nvidia-prime (gyors guglizás után) nem tud (még?) 1 session alatt váltani, így nincs is hozzá indító parancs. A váltáshoz logoutolni kell (X11 restart).
@lev258: A bumblebee tud, csak optirun paranccsal kell indítani.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
Mindent értek, szar Ubuntu, ha Debian-t módosítanak(!), tesznek rá custom rosszul megírt programokat, akkor semmi baj nem lett volna!
Szerencsére semmi baj, elég speciális a dolog, fizikai hozzáféréssel, és jött is az OTA. Mindenki túlélte.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
válasz Dhampir #21967 üzenetére
Kikapcsolható az összes netes keresés (nem csak amazon van, de az default), kivehető kézzel az amazon, törölhető az amazon-lens is (ahogy írtad), tehát számos megoldása van. Később már default ki lett kapcsolva.
A netes keresés egyben kikapcsoló lehetőségét a System Settings->Privacy->Search alatt találod.Mondjuk, hozzáteszem, ha Gulgin keresünk, vagy FB-re tolunk fel anyagot, az messze előrébb juttatja a szokásaink kérdésében, mint mikor programneveket, esetleg fájlneveket. Ha meg valaki egy jól beállított netes dash keresővel akar gyorsan infóhoz jutni, akkor bizony több helyre eljut. Nem akkor kell a nem odavaló témát keresni. )
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
válasz spammer #21782 üzenetére
BADRAM csak akkor játszik, ha mindig ugyanaz a rész hibázik. Itt nem kizárt, hogy a több pass több hibát dobott volna, mert alig futott le a 2, és mindkettőben volt hiba, és máshol.
Ha a vezérlő szórakozik, akkor a szoftveres megoldások nehezen segítenek, lehetne a mem kernel boot paranccsal limitálni is a max méretet, de nem hiszem, hogy segítene.
Ha nincs semmilyen BIOS frissítés, akkor bizony azon az ismert típusú rolleren lehet csak utazni...
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
válasz #63761920 #21652 üzenetére
Ha más nem, akkor az, hogy nem üzemelt éppen a tracker.
Egyébként remélem nem gondoltad komolyan, hogy bárki megmondja, hogy mi a baj, abból, hogy a 14.04-en nem megy a transmission. Próbálj frissíteni, ezt lehet erre mondani.Tegnap még működött...
-
válasz spammer #21529 üzenetére
Technikai akadálya csak annyi van, amit a kolléga is említ, senki nem tud felkészülni az összes variánsra.
A rollingnál akkor van gebasz, ha sokat kihagysz.
A release-nél akkor van gebasz, ha nem támogatott utat választasz.Mindkét esetben olyan állapotról akarsz újba lépni, amire a script (vagy a csomag sajátja, vagy a dist-upgrade, vagy egyik sem) nincs felkészülve. Ezáltal pedig nem tudja elvégezni a megfelelő módosításokat, ott maradhatnak dolgok, rossz helyen keresi őket, stb. Ebből csak a baj van.
Ezzel szemben az LTS->LTS scriptileg fel van készítve a váltásra.
Amióta 9 hónap a support, már amúgy is lényegtelen. Támogatás nélküli releaseről ne akarj semmit már.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
Ez így azért felületes... mindig friss, ha biztonsági javítást adnak ki, ezek szerint ilyen most nem történt. Anno, amikor a Firefox is több verziót fejlesztett, akkor is így volt, most, hogy összpontosul, most sem változott sokat.
Az ESR pedig rosszabb ebből a szempontból, így a sima release támogatás jobb választás volt.Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
-
-
válasz ubyegon2 #21245 üzenetére
[link]
itt egy teljes bug róla, és egy workaround:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash tpm_tis.force=1"
Természetesen egy update-grub kombóval.Én is áttéretem SSD-re, csak érdekelt, hogy van-e valami infó erről. Mert pl a FF alapból tud cachelni RAMba, én ezt a fícsőrt használom, egyszerűbb. Ez nekem szimpatikus is, de ennél többet, profilt, stb áthelyezni nem érzem szükségesnek.
Olvasgattam pár "tweak" megoldást SSD-re, de van amiben 1-2 eltér, a többi egykutya. És sokszor tele van bődülettel, vagy soha nem alátámasztott, csak egymástól átvett urban legendekkel...
Tegnap még működött...
-
-
-
-
-
-
-
-
Ez egy cseles kérdés. A desktopomon, mikor teljesen áttértem winről ott is, 12.04 LTS volt, erről nem váltottam, időm se volt, a 11.10 után kicsit el is bizonytalanodtam, és sok fícsör sem volt. Így, itt LTS->LTS volt. Most már itt is megyek normál vonalon, pedig furcsa most is, hogy ha rámegyek a download honlapra az ubuntu.com-on az LTS ugrik fel nagyban (Recommended for most users.), alatta kisebb a normál. Régen nem így volt. Ez a főgépem, napi szinten használom, különösebb probléma nélkül. A napokban másoltam át SSD-re, tettem át UEFI-re. Minden megoldható volt, reinstall nélkül. Nekem az egy rémálom lenne, nem is értem, hogy ki az aki önként, akár wint, akár linuxot <12 hónaponként újrateszi cleaninstallal.
Előtte a netbookomon volt napi szinten Desktopként Ubuntu, ott frissítettem minden normálra, sok gondom nem volt, csak a 11.10. Ott sem a Unity, hanem az, hogy a Gnome Classic sem volt használható rendesen helyette (főleg grafikai hibák miatt volt ocsmány...)
Először benéztem ide, hátha valaki már felrakta, és van valami infója...aztán rájöttem, hogy teljesen mindegy, mert valószínűleg az itt megforduló aktívabb emberek közül nekem van a ~legtöbb Ubuntu tapasztalatom.
Emellett viszont van pár home server, vagy általam felügyelt gép, amin mindig LTS van, ésszerű okokból.
@t72killer: Az LTS következő köztes kiadásában benne lesz ez a kernel.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
-
-
válasz BlackJapan #19891 üzenetére
Lehet, hogy ezt egy Mac topicban kéne megkérdezni?!
Tegnap még működött...
-
Nem maradsz le sok dologról, de ezt a lépést ajánlottan csak két lépésből tudod megcsinálni, két frissítéssel egymás után. De a 15.04 most még fejlesztői verzió, áprilisban jön ki a végleges, mint azt gondolom te is tudod.
Ha viszont nincs időd kalapálgatni, akkor biztos, ami biztos alapon csinálj egy rendszermentést a mostani LTSről.Tegnap még működött...
-
-
válasz ngabor2 #19820 üzenetére
Miért, cronja nincs a usernek? Daemon akárkinek a nevében futhat, akkor kell root, ha system (user ne piszkálja ) szolgáltatás, de akkor is sokszor kap saját usert, amiben valójában indítva lesz.
Ezért kérdem, hogy ha bekapcsolod a gépet, és a home mappa titkosítva van, akkor a root sem lát bele, hiszen nincs feloldva.
Igaz, nem olvastam végig a threaded, ez csak egy általános meglátás akkor, ha a root nem lát valamit.
A logfájl ismétlődő része viszont érdekes lehet.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz Zoli133 #18836 üzenetére
Akkor esetleg egy képet/másolatot, hogy mit ír ki, mit akar felrakni, mi az amit hiányol, stb.
Csak hogy lássuk, hogy egyeznek-e a verziók.
Amiken meg már túl vagy, azt írd le, ne fussunk felesleges köröket. Nem téged akarlak lenézni, csak a legvalószínűbbtől haladok visszafele, mert ez a módja.Tegnap még működött...
-
-
-
De, a batchba írod bele, de csak mint egy kapott paraméter, kb így:
net use a: \\server\$1
Ez azért jó, mert nem kell több batcht készítened, és innen már elég csak azt jól megírni, hogy mindig a csoportnak megfelelő paraméter menjen át. Hogy erre a Sambát hogyan veszed rá, vagy a sambában hol vannak ezek a csoportok, nem vagyok rendszergazda, csak egy programozói segítséget akartam belevinni, hátha így meg lehet oldani. Olyasmi kellene, mint a %G helyettesítés, amit majd átadsz a batchnak.[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
Bár magához a témához nem sokat konyítok, de ha már script, én paraméterben írnám bele a 4a-t.
Azaz, van egy mount.cmd és ennek az első paramétere, azaz mount.cmd 4a mondaná meg, hogy a netuse a 4a-t csatolja. A paramétert meg az alsó scriptedben szintén valamiféle group paraméterrel adnám meg.Tegnap még működött...
-
válasz toth_janika #18571 üzenetére
Linuxos megfelelőjét úgy hívják, hogy TrueCrypt.
@Ablakos: Ha magadnak fordítasz, akkor amúgy is célszerű a reposat törölni, hogy ne akadjanak össze. Így lényegtelen, hogy ott frissül-e, de igen, ha magadnak fordítasz, magadnak is kell karbantartani.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
-
-
válasz #40553216 #18423 üzenetére
Feleslegesek kérdések, mert már rég megoldottam neki...
Nekem sikerült felfogni, hogy mit akart. Volt egy marék wines progija (az ég tudja, hogy melyik könyvtárban, de nem teljesen mindegy?! tehát ez a kérdés értelmetlen)
Miért akarna bárki is telepítőre mutató parancsikont egy olyan programhoz, amit nem kell / lehet telepíteni?
Legelső hsz teljesen egyértelmű, van Wine, tudja futtatni, de ha parancsikont csinál rá, akkor nem működik. Ha kirakja az összes fájlt az asztalra, vagy ha a helyéről indítja, akkor működik. Ebből helyesen levonta a következtetést, hogy nem találta az exe a saját fájljait. Ebben kért segítséget. Ez valóban nincs wine alá telepítve, azaz a wine nem csinált hozzá indító ikonokat, nem úgy mint azoknál, amelyiket lehet telepíteni. Ettől még a wine fel van telepítve.Ehhez pedig elég lenne beállítani pár env változót, és menni fog. Megkerültük a problémát, olyan helyre másoltattam vele, ami alapból benne van. Kész. Ennyi volt, tovább lehet lépni.
[ Szerkesztve ]
Tegnap még működött...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Google Pixel topik
- Amazon Kindle
- PlayerUnknown’s Battlegrounds
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hisense LCD és LED TV-k
- PlayStation 5
- Ukrajnai háború
- Azonnali játékos kérdések órája
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest