Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Sziasztok!
    Asrock z77 Extreme 4-m lap. Ennél az mATX-es méretnél más a BIOS picit.
    Az a bajom, hogy valami elmászik a tuninggal, szerintem a pci clock.
    Az a jelenség, hogy egyes usb3-as cuccoknak nem tudja betölteni az illesztőjét az eszközkezelőben „The USB hub failed to reset.” jeligére fosik be. Szóval vacakol az USB vezérlő, ha emelem a proci órajelét. Régen volt a BIOS-okban PCI clock, amit az ember fixen 100-ra tudott tenni.
    Most mi a tosz van helyette?

    Vagy konkrétan ennél az Asrock alaplapnál tudja valaki milyen feszt kell fixre tenni, hogy ez ne legyen?

  • bot1978

    senior tag

    válasz IO.sys #46091 üzenetére

    3570K - 4GHz, szóval alig emeltem.

    Pendrive oké, azon a sávszél oké, a Rift is működik, csak arra USB2-őt ír, meg ezt a fenti problémát, de működik az is.

    Az a baj, hogy ha nincs tuning is vacakol néha a vezérlő, csak ha nincs tuning és éppen vacakol, akkor az van, hogy az eszközkezelőben nem jelenik meg a superspeed usb hub egyáltalán sehogy, hiba sincs és az usb3-as aljzatokban is csak 2.0-ás sávszél van, de működnek. Ilyenkor reboot a biosban disabled majd újra enabled mentéssel kilép és helyrejön. Szóval enabled mellett olyan, mintha a BIOS-ban ki lenne nyomva. Gondolom az energia részben át kéne nyomni, hogy ne kapcsolja le az USB-ket a géppel, csak akkor meg világít a bill. Szóval ez sem jó nekem. Utolsó BIOS-t feltettem (ez csak beta) de nem változott a helyzet tőle.

    Nem nagy kaland, max veszek egy PCI-E USB vezérlőt ha elfossa magát, csak gondoltam hátha csak valami Z77-es lelki baj... amiről nem tudok.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz ricsi99 #46095 üzenetére

    Ettől tartottam. Oké, hát ez van. Azért az Asrock az nem Gigabyte akkor ezek szerint, nagyon régen (15+ éve) volt egyszer Asrock lapom, ami egy igazi szégyen szutyok volt, aztán kerültem a márkát. 20-as éveim közepétől dilim volt a PC építés, szóval prémium giga meg asus lapjaim voltak, ilyen áfamentes új okosba, de még úgy is pénzkidobás volt, bár ne költöttem volna arra és vettem volna helyette valami értelmeset, mindegy, szóval elszoktam viszont az ilyesmitől.

    Úgy 3 éve láttam egy Asus lapot ismerősnél, ami egy igazi retek volt, így aztán azt gondoltam hogy eljutottunk akkor oda, hogy már tökmindegy. Innentől már tényleg az olcsóbbat kell venni aztán kész
    Nem is igazán változott a véleményem, elvagyok ezzel az Asrock-al is, de ilyenek viszont azért prémium lapokkal nem voltak jóval komolyabb tuning mellett sem azt hozzá kell tegyem.

  • bot1978

    senior tag

    válasz IO.sys #46105 üzenetére

    Kinőttem már a dologból, csak annyit azért szedtem fel az évek alatt, hogy ránézek, ha kell a tuningra is és a Rift-ben az ED a 3570K-mal alap órajelen beszaggat nekem néha, ha viszont megrántom 4GHz-re akkor nem.
    Szerintem ez ilyen Oculusos lehúzás, hogy vegyél erősebb procit, vagy lehet a speedstep kavar be, ami alapon engedélyezve van nekem mittomén, lusta vagyok utána nézni, de nagyon a pénzre mennek VR-nél mindenhol, szóval nem lennék meglepve, ha direkt úgy lenne a szoftveres része kitalálva, hogy azért ne legyen elég az ilyen régi i5 hozzá.
    Tökmindegy így 4GHz-re húzva tökéletes hozzá, szóval marad így.
    Biztos menne 4,3-at is, láttam képeket a neten, amikor kerestem az USB-re a megoldást, de annyira mindegy nekem, hogy teljesen…

    (#46104) ricsi99

    jahh, van egy kis kehéje, hát Istenem, ezt leszámítva nekem is tudja, amit kell. Teljesen stabil emelt órajelen is a rendszer, végül is ez a lényeg. Mondjuk droppol szépet, de hát kit érdekel, nincs még szétfeszelve, csak 1,312V idle 1,296 és 1,28 közé bezuhan néha 100% alatt, azt akkor mi van? Lehet menne egyébként kevesebbel is. Kb. 3. próbálkozásom volt, de lusta vagyok vacakolni vele. Víz van a procin szóval a hűtés miatt sem érdemes nézegetni, hogy most mennyi az a minimum amivel tudja a négyet.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz IO.sys #46107 üzenetére

    Jó hát, mondják, hogy semmi értelme emelgetni az órajelet, oké tényleg nem sok értelme, de azért melóban elég halál böngészni tuning mentes gépen. Otthon megszokom, hogy 4GHz-en jár fixen bent meg speedstep szépen leveszi olvasás közben a cerkát, aztán kattintok egy linkre azon persze lesz valami összecsapott script, valami fincsi java, de elé azé’ kell a teljes képernyős flash reklám én meg csak fojtogatom a patkányt a markomban, hogy mi a tosz van már. Semmit nem ér az optikás net ilyen energiatakarékos vackokon. Értem én, hogy zöld bolygó, csak ha eleve egy cerka proci annak miért kell levenni az órajelét is könyörgöm? Amikor amúgy is jó ha 30W. Legalább egyetlen magja mehetne max órajelen 24/7-ben. Mese, hogy egyből kapcsol a speedstep és nincs különbség, állandóan várni kell. Már tiszta cipőtalp a ház széle, pedig nem is rugdosom. Annyit. :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz nyozo #46116 üzenetére

    Ez drop hiba. A fesz a kellő szint alá zuhan átmenetileg, emiatt hibázik és javítja magát. Drop változó terheléskor van csak, ezért nem jön ki szintetikus teszt alatt.
    Lényegében emelned kell a CPU feszt, csak ha nem adja a hűtés akkor lehet, hogy az emelt fesszel is baj lesz, csak más lesz a baj.
    Szóval a CPU határos most esetedben, annak határait keresed, nem a RAM-ét. CPU fesszel vacakolj. (Már ha csak az a hiba, amiről a képet beszúrtad. A kékhalál az már komolyabb gond.)

    (#46109) IO.sys

    köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz nyozo #46122 üzenetére

    Szerintem a memóriát is változó terhelés mellett stresszeld inkább ezek után. Mondjuk Aida64 stabilitásteszt alatt böngéssz. A ramhiba szokott dobni kékhalált.
    A képből, amit beszúrtál szerintem neked van egy CPU-d, ami azzal a fesszel amit adtál menne azon az órajelen stabilan, amit beállítottál, csak nem ebben a környezetben, ami nem lep meg, mert az én alaplapom is nagyon droppol. Ugyanaz a típus, mint a tiéd, csak mATX. Jobb LLC kéne.

  • bot1978

    senior tag

    válasz nyozo #46126 üzenetére

    Úgy értettem, hogy Aida-ban csak a RAM-ot stresszeld, hogy a CPU áramfelvétele jobban ingadozzon teszt alatt, de tökmindegy, mert egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez drop lesz. Nyilván nem lehetek egy text alapú fórum végén biztos semmiben, mert minden együtt működik jól vagy rosszul, de nagyon tipikusnak gondolom.
    Így szokott vége lenni sajnos sokszor a történetnek, hogy annyival kéne a drop miatt nagyobb fesz a CPU-nak, amennyi meg már a CPU nem szeret és akkor be kell látni, hogy az adott konfigurációhoz nem találni olyan BIOS variációt, amivel stabil játék alatt hiába jó idle meg 100%load mellett.
    A CPU menne annyit, az látszik a terheléses teszten, de ebben a lapban mégsem elég a 4,4-hez ennyi fesz.

    Szerintem egyelőre hagyd így és vedd lejjebb a szorzót nézd meg úgy, hogy a 4,3 okés e játék alatt. Játékkal élvezetesebb tesztelni,
    gondolom mire idáig eljutottál már tele a répád a LinX és társaival. :)

    (#46127) ricsi99

    jaja, szorzó +1, már hogy szerintem is amúgy -1 :)

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz IO.sys #46130 üzenetére

    Asrocknál az egyes a legmagasabb LLC szint sajnos.
    Alacsonyabb hőmérséklet segíthet esetleg rajta, ha nagyon a határon van, de ez sajnos a "low-quality VRM" átok az egy ilyen.

    Régen a Gigabyte GA-Z77X-UD3H-at ajánlották ennyiért, kvázi az olcsók közül AsrockZ77Extreme4 árban. Azon jobb a VRM, mint az Asrock Z77Extreme4-en.

    Én is utólag lőttem már használtan, mint a kolléga. Nem nevezném jó tuning alapnak. Nem nagyon szar, nem mondom, hogy kerülni kell, de nem nagy dobás. Szerintem teljesen normális, átlagos korlátokat feszeget a srác.

    Na léptem, sziasztok. És kösz még egyszer a segítséget. :R

  • bot1978

    senior tag

    válasz zsolti_20 #46144 üzenetére

    Nem értem, a 3,6 az a gyári turbo freki ennél a procinál mi ebben a tuning? Ehhez tutkó nem kell nagyobb TDP, eleve nem kapcsol fel tök magától? Ennél a laptopnál le van tiltva az Intel® Turbo Boost Technology vagy mi a tosz?
    Nem lehet, hogy csak azért nem ment 3,6-on korábban terhelés alatt, mert valami energiagazdálkodási bizb@sz be volt kapcsolva a BIOS-ban?

    Amúgy laptopnál instant BGA hiba, ha tuningolsz, mert a hűtés erősen korlátos, a hőtágulás meg keményen osztja a chip alatti forrgolyókat, mivel a fém chip bazira nem úgy tágul, mint a bakelit nyák alatta, ami (mivel hozzá van csavarozva a műanyag házhoz) még vetemedik is. Ki fogod nyírni. Én szóltam.

  • bot1978

    senior tag

    válasz ricsi99 #46148 üzenetére

    Van az Intelnek programja, amivel kvázi "low level" lehet alulfeszelni a gyári CPU frekit, hogy hűvösebb legyen. Annak van értelme, odáig tudom követni, mivel ha stabil a CPU kevesebb fesszel is tovább bírja akksiról turbo frekin, meg egyébként is hosszabb élettartam, mert nem fűt annyira. Ez oké, de ehhez miért kell újraírni a BIOS-t?
    Nem értem. :F
    Újabban van valami gyári szívatás, amivel a notebook gyártó elérhetetlenné teszi az Inteles lehetőségeket? A CPU feszt nem lehet lefelé vinni csak BIOS herélés után? Ez komoly? Ide jutottunk?

    (#46149) zsolti_20

    Olyan szinten alulméretezett az Asus gyári hűtő, hogy nem bírja a gyári Inteles turbo frekit? De kemény. És így odaba.cák a vevőnek? Nesze.
    Jó lehet az ilyen gamer laptop. :R

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz ricsi99 #46153 üzenetére

    Jó, de érted, a fröccsöntött műanyag ház fizikai korlátokat generál, amiknek okán eleve nem opció, hogy cserélgethess bármit. Tök logikus, hogy egyszerűbb a BIOS.
    Hűtőt meg teljesítményre terveznek nem idle órajelre. Turbo mellett adott gyári Vcore-hoz tartozó áramfelvétellel meg szevasz túlmelegszik? Hát ez mi már?
    Most ki ne találjuk már, hogy ha „dynamic frequency scaling” jeligére leveszik a Vcore-t az órajellel együtt, csak hogy eladható legyen az alulméretezett hűtővel akkor az már oké.
    Régen az ilyen fost úgy lebüntette a piac, hogy a gyártó szívott, mert nem vette a kutya se…

    Ha igaz amit ír, hogy addig nem tudta lefelé állítani a feszt, amíg hozzá nem nyúlt a BIOS-hoz akkor ez a gép egy olyan szutyok fos, hogy az Asusnak 100 helyen kéne „kiszivárogtatni” a netes szamárvezetőt, hogy mit csinálj, hogy unlockold, hogy állítsd be magadnak a feszeket, mert ahogy eladtuk az pont sz@r úgy ahogy van.

    Na ezért nem veszek én dedikált VGA-val szerelt laptopot. Kell a kutyának.

  • bot1978

    senior tag

    válasz zsolti_20 #46155 üzenetére

    Ühüm. Szóval olyan szinten van tele a piac selejtes vackokkal, hogy egy ilyen Asus, amit úgy adnak el, hogy a gyári beállításon throttlingol már az egyik legjobbnak számít. Én elhiszem.
    Régen sem lehetett egyébként notival rendesen játszani, kutyából nem lesz szalonna.
    Á nem jók ezek semmire.
    Ahogy a roma asszony mondja a gyereknek: „Csak a gond van veled, meg a szégyen!”
    Ennél már csak az a jobb, amikor ilyen külön dobozt csinálnak a dedikált VGA-nak és a dobozt kötik rá a notebookra.
    Ó Jézus ereje, na, az aztán csodás, hááát, amíg van lósz@r van veréb is.
    Igazatok van. Nyomjátok ki a szemit, BGA-s lesz az úgy is, mindegy neki :R

  • bot1978

    senior tag

    válasz nyozo #46126 üzenetére

    Nekem meg képzeld megint beszaggatott az ED tegnap egy sok hajós harc közben, mondom ilyen a világon nincs, hogy kevés legyen 4GHz-en fixen most, amikor száz éve elég, hát nincs is.
    Tudod mi van?
    Az a gennyzsák win10 addig addig, amíg csak feltette a vackait és megpecselte Meltdownra meg Spectrere a gépem a háttérben, ami 30%-al lassítja a procit.

    Szóval csekkold te is néha, ajánlom, mert nagy szivattyú nekünk ez a frissítés.

    Így nem nagy meló, hogy ezzel a progival két kattintással meg egy újraindítással ki lehet kapcsolni, csak ha nem veszed észre... csak vakaróztam, hogy mi a tosz...
    Anno services.msc-ben kinyomtam a win update-et, ahogy anno win7-ben megszoktam, aztán most kiderült, hogy ezt a kis genyát így nem elég lelőni, mert visszakapcsolja a szolgáltatást.

    Oké, hogy megmentenek a gonosz betörőktől, de azért egy popup ablakot sz@rhatna, mielőtt belassítja a gépem.
    Máskor nyolcszor, oké? biztos benne? végleg? stb. ilyenkor meg semmi, szépen kussban kinyírta nekem. :W

    Én meg fizetem a villanyszámlát az emelt vcore miatt :DDD milyen jó poén, hogy sz@rjanak sünt !!!

  • bot1978

    senior tag

    válasz kzolee216 #46193 üzenetére

    Alaplapcsere mi? :DDD
    Én is már rootkitet kerestem amúgy, hogy mi a tosz van? Amíg ment a keresés lehiggadtam valamennyire és átagyaltam, hogy mi változhatott és adta magát, hogy update, onnan meg már beugrott.
    Az volt a szerencsém, hogy nem ugrálok már annyira, ugyanazokkal a címekkel bohóckodom, amennyi időm van és emiatt biztos voltam, hogy nem a hardver kevés.
    Nem kis G vitamin ez így szájon át beadva.
    Elsőre dühöngtem, de aztán utólag átgondolva nyugatEUs gazdagéktól ha emiatt jönnek majd a használt procik langyos fing árban, ám legyen.
    Én kinyomom. Ha vírusos lesz visszatöltöm az elmentett lemezképet. Lusta vagyok, utálnám a vackokat updateelni utána, de azért annyira az sem nagy kaland.
    Ha tényleg ocó a használt cucc, ám legyen.

  • bot1978

    senior tag

    válasz wasdffafaaff #46225 üzenetére

    :DDD
    Még Krisztus előtt teszteltem úgy fúrt blokkot, hogy csak az ötlet volt meg a rendszerből.
    Fúrtunk egy kígyóblokkot ugye, aztán radi meg nem vót. Meg pénz, az se nem vót.
    Volt a garázsban apa fagyállós 5L kannája, gyakorlatilag üresen, valami az alján. Na, ebben a felállásban korrelált a hűtőgéppel a CPU hűtésem egyszer és utoljára. Azt csináltam, hogy a műanyag kannának lekaptam az oldalát és teleszórtam jégkockával. Fél órát nagy császár volt. (P4 630) Aztán… aztán már nem volt nagy császár :DDD
    Egyébként ha jó proci hűtést kókányolásból akarsz, akkor hozzávalók: autó hűtőradi, (lehet fűtő is, csak arra lehet hogy kell majd venti is, a hűtőradi meg akkora, hogy egy procit elvisz venti nélkül is. ) gázlámpa forrasztáshoz , rézcső csonknak, (ráforrasztasz akkorát ami passzol a tömlődhöz, bilincs hogy ne csöpögjön ha langyos lesz a víz benne, cpu blokk. Utóbbiból vegyél egy Ordasi félét ezerér szerintem. Nem érdemes ma már fúrni, mert nincs anyag sem olcsóbban. Keringtető szivattyúnak bármi, ami van.
    Ehh régi szép idők amikor még csak duitjorszelf volt :) Egy könnycseppet elmorzsolok, de vissza ne jöjjön.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz ricsi99 #46235 üzenetére

    szilikon spray, jó gazdagon be kell fújni víztaszító cuccal

  • bot1978

    senior tag

    válasz ricsi99 #46238 üzenetére

    igazából a deltaté számít meg a levegő páratartalma, de tökmindegy működik csak várni kell az a titka, mert ezekben a szilikonokban van egyéb mittom hajtógáz, oldószer ez az ami elegyedik vízzel, viszont kifújás után egy negyed órával már lesz egy olyan filmszerű réteg a cuccon, ami elég. Ha érdekel nézz rá YT-on, vannak ilyen videók, ahol szilikonnal befújt áramköröket nyomnak víz alá

Új hozzászólás Aktív témák