- Csendességre törekvő mechanikus klaviatúra jött MSI logóval
- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Milyen SSD-t vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Amazon Kindle
- Karnyújtásnyira van Kína a HBM2 memóriák gyártásától
-
PROHARDVER!
Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
A 70% nem. Ez nem politika, hogy ennyi már túlnyomó többség legyen
95% már túlnyomó többség lenne. Nyilván ez attól is függ, hogy mi a cél, mi a mögöttes koncepció/filozófia. Ha úgy gondolod, hogy nyugodtan kiszolgáltathatjuk magunkat más országoknak és megengedhetjük magunknak azt, hogy a villamosenergiát, amitől az egész iparunk termelése függ (meg hát minden más is, lévén, hogy mindenhez áram kell már), másoktól vegyük, akkor lehet ebben gondolkozni. De szerintem ez az évtized pont azt mutatta meg, hogy ez nem a legjobb ötlet. Legyen szó akármilyen jó szövetségesről is, azért mindenkinek mindig saját maga lesz az első. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg a viszony sem lesz felhőtlen és szükség van egy kis nyomásgyakorlásra...
A németeknél nem omlott össze a kártyavár, mert szétdobják a problémáikat a környező országokra. A Benelux államok már többször szót emeltek ez ellen. A lengyelek meg egyenesen azzal fenyegetőztek, hogy levágják a határkeresztező kapacitásokat, aztán egyék meg a németek, amit főztek. Persze az csúnyán visszaütne rájuk is, úgyhogy a morgolódáson kívül végül nem történtek lépések, hisz az EU legnagyobb gazdaságával nem lehet csak úgy ujjat húzni. A francia atomerőművekre nagymértékben támaszkodik a német villamosenergia rendszer.
Kérdés (költői), hogy ezt mi is megtehetjük? Amit szabad Jupiternek, megteheti azt a kisökör? A mi problémáinkat is így átvállalnák a környező országok?
Lehet persze arra alapozni, hogy tökéletesen fog működni a villamosenergia piac és nem lesznek zavarok. Egy csomó pénzt megspórolhatnánk akkor, amit erőművekre kéne költeni. Még csak azt sem mondom, hogy ez nem egy lehetséges forgatókönyv. Lehet, hogy működne. De ugye, ha már úgyis tőzsdés topikban vagyunk, ahol a risk management az egyik legkritikusabb kérdés... Vajon egy ilyen stratégia mennyire lenne helyén risk management szempontjából?
#6088 Dare2Live
Paks 2-vel meg Paks1 TÜH-el, plusz a rengeteg tervezett PV-vel és egy SZET-tel azért egész jól állnánk, nem lenne gond az akkugyár sem.A Westinghouse nem fog a lengyeleknek hamarabb erőművet építeni, attól nem félek. A Rosatom az, aki ilyen méretű atomerőművek építésében gyakorlott. Meg a kínaiak, de az sztem nem opció. Utánuk jön a francia Areva, a Westinghouse viszont folyton csődben volt vagy a szélén táncolt. Az utóbbi 10-15 évben csak az idén hálózatra kapcsolt Vogtle-t tudják felmutatni (Kínán kívül).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Az elfelejtett kiberfegyver
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- OTP Bank topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Call of Duty: Black Ops 6
- Tudományos Pandémia Klub
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest