- Computex 2025: sok gigawattos táp a Seasonic standján
- Computex 2025: alulról karcolja a 15 GB/s-ot a Phison SSD-vezérlője
- Computex 2025: az űrben is megállja a helyét a Kingston Fury család
- Computex 2025: három új szerverprocesszort mutatott be az Intel
- Saját vezérlőpultot tervezett a Snadragon X IGP-jéhez a Qualcomm
- Milyen videókártyát?
- Házimozi haladó szinten
- Apple asztali gépek
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Samsung LCD és LED TV-k
- Milyen széket vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geller72
veterán
Az időjárási anomáliák, általában regionálisak, egyre gyorsabban, egyre több árut tudnak szállítani a világ bármely pontjáról, bárhova. Az is probléma, hogy egyre többen vagyunk, bár ez hozza magával azt a pozitívumot is, hogy egyre több ember kell, a nagyobb populáció ellátásához is. Én dolgoztam több helyen is baromi nagy raktárakban, ahol még akkor full papíralapú feldolgozás volt és dolgoztam már akkor is, amikor teljesen digitálisan végeztük ugyanezt. És nem hogy kevesebben lettünk volna, hanem még többen is. És dolgoztam olyan multinál, egy gyártó/összeszerelő cégnél, (bérgyártó is) ahol amikor kezdtem, 1999-ben nagyjából 1200 fő volt a fizikai állomány, és ~200 fő képezte a szellemi állományt. Mostanra ez úgy alakult, hogy ~4-500 fő a fizikai részleg és ~650 fő az "irodai részleg". Érdekes módon, most is működik a rendszer, annak ellenére, hogy a szellemi foglalkoztatottak közül sokan csak vannak, grafikonokat kreálnak, statisztikákat gyártanak az "üzifalra", ergo a termelés szempontjából teljesen felesleges munkát végeznek, mivel ezek az adatok bárki számára egy kattintással elérhetőek. De mégis elbírja őket is a "rendszer". Franciában már jó ideje 32-36 órásak a munkahetek a legtöbb helyen, és mégsem magas a munkanélküliségi ráta.
Más, de ehhez kapcsolódó téma.
-Én az "igazi A.I.-t" onnantól fogom annak tekinteni, amikor az mondjuk saját programkódját kreálja, javítja, frissíti, fejlődik/tanul etc. Tehát, amikortól legalább program szinten önálló. Gyanítom, hogy már egy ideje létezik ilyen fejlett A.I. is. Maximum nem publikus. Én a magam részéről várom. Igazán komolyan nem tudnám megindokolni, hogy miért, de mégis így van..
-
ddekany
veterán
Ez egy komplikáltabb probléma ennél. Könnyen meglehet, hogy a technika fejlődése nem tudja ellensúlyozni az olyan veszteségeket, mint a társadalom elöregedése, hogy egyre drágábban kihasználható nyersanyagolelőhelyek maradnak csak, vagy hogy az egyre barátságtalanabb időjárás (ha ez a tendencia folytatódik) egyre több kárt okoz a mezőgazdaságban és infrastruktúrában. Tehát el kezd romlani az életminőségünk. Viszont, ezzel együtt felléphet az is, hogy nem tudnak sok embernek olyan munkát adni, ahol hasznos, azaz hatékonyabb mint egy gép. Ha nincs elég termés, vagy csak több energia befektetésével jutsz további nyersanyaghoz, azon sokszor nem tudsz úgy segíteni, hogy rádobsz még több embert. Mert hát mit csináljanak?
-
Geller72
veterán
Miközben már a nyugdíjat sem tudják szinten tartani..ugye..előbb fogunk atombombát gyártani valakinek bérbe, mint hogy meglépjenek valami hasonlót. Az elsők közt leszünk, akik megvétózzuk, ha ezt úniós szinten be akarnák vezetni. Mennyit is keresnek most a közmunkások?..khm..
-
Dißnäëß
nagyúr
A lap jö ve de lem.
-
Hi!King
őstag
Amikor számítógépesítették az irodai munkákat, pontosan ugyanezt gondolták, hiszen ugyanazt a munkát kevesebb ember is el tudja végezni, ha elektronikusan mennek a dolgok és nem minden papíron. Aztán az lett, hogy valóban kevesebb ember tud így elvégezni ugyanannyi munkát, csak közben a munkamennyiség sokszorozódott. Valószínűleg ugyanez lesz az AI esetében is. Viszont mivel a munka jellege változik, ezért nem árt képezni magunkat. Az állami programok mondjuk nem értek ezen a téren soha semmit, most sem fognak, szimpla pénzlenyúloda az egész.
-
ddekany
veterán
Csak jellemzően nem az használta rossz célra az eszközt, aki a károsult. Plusz vannak még a prisoner's dilemma jellegű szituációk újra és újra, amikor mindenki rosszul jár valamivel, de akkor is meg "kell" csinálni.
AI esetén az emberek egyszerűen bíznak benne, hogy csak hype, és beletörik a bicskája a szakembereknek. Vagy legalább is, hogy nem élik meg, amíg igazán erős lesz. Mindeközben minden erővel próbáljuk, mi emberek, kifejleszteni minél okosabbra, minél hamarabb.
-
Geller72
veterán
Ha valamit jobban csinál az AI, olcsóbban is, akkor csinálja. Megtalálták a legmegfelelőbb megoldást. Nem értem, mi ebben a probléma..
-
Cassi
őstag
Az irodai dolgozók már régóta fenyegetve vannak, de a modern cégeknél nincs olyan marha sok aktatologató. Aki van, azt nem olyan könnyű géppel kiváltani.
Két évvel ezelőtt mindenki a metaverzumtól ájuldozott, hogy rövidesen mindenki búvárszemüveggel a fején fog üzleti tárgyalásokat folytatni. ... Tényleg meg is szűnt egy csomó állás, a metaverzum fejlesztőié konkrétan, szinte az utolsó emberig. Jöhet a következő agymenés.
-
cucka
addikt
válasz
Digitalpimp #11 üzenetére
Nem csak kishazánkban, mindenhol.
Ez egy jó politikai program, hát mindenki azt akarja, hogy képezzék az embereket.
És mindig fogsz találni ilyen pióca cégeket, akik erre rácuppannak, hogy lehetőleg minél több pénzt szívjanak ki a rendszerből.A másik - mi a tökömre képezed át az irodistákat? Mert a hiányszakmák mondjuk a vízvezeték szerelő, klímás, buszsofőr, hegesztő, stb.
Szóval elég hihetetlen, hogy az irodai papírtologatók valójában vízvezetéket akarnának szerelni, és az egyetlen, ami miatt nem teszik, az az, hogy az állam nem biztosított számukra ingyen képzést. -
cucka
addikt
Az átlagos irodai dolgozók állását fenyegeti első sorban.
Azt nem tudom, hogy képzelik, hogy továbbképzik őket.
Mire fogják továbbképezni? Az irodai papírtologatót továbbképzik vízvezeték-szerelőnek?Ez a szokásos álomvilág, hogy a képzésen múlik minden. Mint ha a gyárban a szalagmunkás és a gyárigazgató között az egyetlen különbség az lenne, hogy a szalagmunkást nem képezték eleget, de ha jobb lenne a képzés, lehetne mindenkiből gyárigazgató.
Sebaj, biztos lesz pár jelentkező, aki szívesen lehúzza az államot némi pénzzel, hogy képzést tartson a veszélyben lévő munkaerőnek. -
hgergo365
csendes tag
Sajnos még nincs eggyértelmű válasz arra kit fog gyorsan lecserélni az AI, de látható hogy sokkal gyorsabban jön el az idő amikor bizonyos munkaterületek összeolvadnak és nem kell x ember hanem lesz 1 ember + AI vel támogatott elemező és mehet a többi a levesbe.
-
flexxx2
őstag
már ezt is az AI-ra fogják és még igazából itt sincs
-
wolfman
veterán
Ezt a közeljövőben nem tudom elképzelni, csak az automatizálással. AI még nincs ott, hogy átvegyen pozíciókat.
-
Cassi
őstag
Ez megint csak a szokásos hisztéria, ugyan melyik állásokat fenyegeti pont az AI, főleg Olaszországban?
-
Tim82
félisten
30 millió eurót különít el Olaszország a munkanélküliek és az AI által veszélyeztetettek továbbképzésére Olaszország.
A cikkíró AI kicsit jobban figyelhetne ebben a mondatban a redundanciára a cikkíró AI.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó konfig! I5-13400F 512GB SSD 16GB DDR5 RX6600 8GB!
- iKing.Hu - Motorola Edge 50 Ultra - Nordic Wood - Használt, karcmentes
- Thrustmaster T248 + T3PM + loadcell mod + spare parts
- Gamer laptop felvásárlás Magas áron, gyorsan és egyszerűen!
- ROG Strix G512LU 15.6" FHD IPS i7-10750H GTX 1660 Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy Z Flip5 5G / 8/256 GB / Gyári független / 12 hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest