Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Az elmúlt hónap termése. Unatkoztam net nélkül. :)
    Nem igazán emlékszem, h mi mindent változtattam. Leginkább hibajavítás, újragondolt működés és pici felturbózás jellemzi az újabb verziót. Telefon project Task-ok közt találtok egy-két újat, melyeknek mindjárt elmagyarázom a működését.

    Mozi
    Veszi a hálózat alapú koordinátáimat és visszaveszi a fényerőt, valamint lenémít arra az időre, amíg a kezdeti koordinátától el nem távolodtam 100 méterre. Utána visszacsinál mindent.
    Eddig Cell ID alapján ment, de az nem volt elég szofisztikált. Ezt az új megvalósítást még nem teszteltem élesben.

    Brightness Fix
    Ugyanaz az elv, mint a mozinál, csak épp azt csinálja, hogy az aktuális fényerőt fixálja, míg 100 méteres körzetben tartózkodom.
    (Ugye akinek nincs fényerő szenzora... :P )
    Tartozik mellé egy Brightness Widget Menu, mely egy asztali widget-re bökve indul.
    Mutatja az aktuális 8 bites értékét a fényerőnek (0-255) és a menüből indítható a fixálás és/vagy Ok-val bezár.

    Note Zoom Widget
    Egy egyszerű jegyzet az asztalon. 3x1-es Zoom widget, mely egyetlen Text elemből áll.
    A Task bekéri a szöveget és kirakja widget-be. Az újra beolvashatóság kedvéért lementi fájlba is a Tasker könyvtárba. Ez alatt értsd: ha újra ráböksz, akkor nem újat írsz, hanem szerkeszted az előző bejegyzést.

    Keek Call Record
    Megőrzi azt a fájt, amit a Beszéd profilom rögzít hívás közben. Elmenti a mai dátum és az utolsó hívó/hivott fél nevével/számával. Elvileg. :)

    Monitor Gps Distance
    Azt hiszem erről korábban is írtam már. Célja, hogy veszi az aktuális gps koordinátát és egy megcélzott visszatérési időre figyelmeztet, hogy idejében visszaérjek arra a helyre.
    Pl. pályaudvaron vagyok, vonatig még van fél órám. Azt mondom, hogy fél óra múlva itt kell lennem VAGY adott időre itt kell lennem, ekkor elkezdi monitorozni a pozícióm és az átlagsebességem. Ha az az idő, ami a légvonalbeli távolságom és az átlagsebességem 1,2x-es szorzatából (sietek vissza :) ) következik eléri a megcélzott időt, akkor figyelmeztet, hogy tán vissza kellene fordulnom. Illetve jelzi, h mennyi időm van még addig.
    Sokat pofoztam ezt a progit, remélhetőleg mostanra megbízhatóan működik. Bár még nagy szükségem nem volt rá. :)

    A fentiekhez szükség van még a Gps Distance in KM nevűre, ami a neki átadott két koordinátából visszaadja a haversine formulával a KM-ben vett távolságot. Én ehhez még hozzáadtam egy magasság korrekciós opciót is, ha paraméterben szerepel még az is (x,y,z), ha nem szerepel, akkor nincs korrekció (x,y).
    Talán nem tévedek olyan nagyot matematikailag, ha kutya közönséges Pitagorasz-tétellel figyelembe veszem a magasságot is 500 méter után.


    Ha szeretnétek, a Zoom widgeteket is közkincsé tehetem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák