Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chester91

    senior tag

    válasz plakk #1826 üzenetére

    Nos, ezt nem tudom, de nem hinném, hogy annyira régi lenne, hogy csere sorsára jusson. Ha mégis, biztos van itt nálam jóval okosabb, aki ezt meg tudja mondani :)

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • tornas

    őstag

    válasz plakk #1826 üzenetére

    Hali!

    Ha a VGA ventid golyóscsapágyas, akkor nem érdemes zsírozgatni. :N Viszont ha tudjuk a VGA-d és/vagy annak ventilátorának a pontos típusát annak fényében lehet, megoldható a csere is. De ha speckó a ventilátor "tokozása", kerete akkor nehézségekbe lehet ütközni. Ez esetben inkább az a járható út, ha egy komplett VGA hűtő-szettett szerzel be (az eredeti VGA-d paramétereit is figyelembe véve).

    Először szerintem írd meg, hogy mi a VGA venti pontos típusa és esetleg egy képet is mellékelhetnél róla! Így kideríthetjük róla, hogy sikló- vagy golyóscsapágyas-e. Tartok tőle, hogy az utóbbi lesz...

    Vérfolt: Szívesen és használd egészséggel! Ha jó munkát végeztél akkor 5+ évekig is csendben maradhat. Hiába a sok negatív vélemény (a hangossága ráadásúl még erősen szubjektív dolog is) a siklócsapágyas ventikkel kapcsolatban, én akkor is jobban preferálom, mint a golyósat. Ugyanis a zárt golyóscsapágyat nincs értelme kenegetni így van egy "véges" élettartama, amit legfeljebb a fordulatszám-csökkentéssel (--> fesz.csökkentés) lehet kitolni. Siklónál meg egy kis zsírzás és máris meg van min. duplázva az élettartama.

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák