Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Detonator

    aktív tag

    válasz Gao182 #342 üzenetére

    Dual layer, nem fér rá sima DVD-re, csak kétrétegű lemezre. Torrentről töltöttem le, hogy kipróbáljam, de fogalmam sincs, hogy ingyenes-e!

    Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Gao182 #342 üzenetére

    Nem minden Linux-disztribúció ingyenes. Ha megnézed egy árlistán, mit kérnek el egy jókis pénzes Unix szoftverekkel vadított szerver-disztróért, égnek állhat a hajad; bőven tud annyit kóstálni, mint pl. egy windows server kiadás. Rettentő drága (professzionális) szoftverek vannak Linux/Unix alá is, én pl. egy Wolfram Mathematica licensz boldog birtokosa vagyok (ajándékba kaptam :) ) Lehet, hogy el kéne adnom, de talán kényeztethetem az állampolgári büszkeségem egy komoly legális szoftverrel :D
    Otthoni/irodai változatban is van ilyen, pl. úgy tudom, a Mandrake és a Turbolinux fővonala pénzes, de a SuSE/Novell és a RedHat is ad ki fizetős disztrót. Ezek nem a kiadó cégek gonosz profitéhsége miatt kerülnek a fapados letöltős módszer mentén is kemény forintokba, hanem mert harmadik féltől vásárolnak licenszt egy-egy kereskedelmi programba, amit beledolgoznak.
    Gyakran ezzel mindenki jól jár, pl. a SuSE 9.0-hoz olcsóbb (volt) megvenni a Crossover Office-t, mint külön, és nem is kell úgy izzadni a telepítéséhez...


    egyébként a SuSE Linux Professional nem kér semmi seriált, mert tényleg ingyenes. tried and true :)

    -- a DL lemez helyett lehet, hogy jobban jársz az 5 CD-s (x86) vagy 1 DVD-s (AMD64) hivatalosan letöltésre kínált változattal, simán lehúzhatod pl. az ftp.novell.hu-ról. persze a DL-t is megírhatod, azon garantáltan minden rajta lesz, de egy ezres alatt nemigen szerzel rá nyersanyagot :)

    szerk.: ha jó nagy a sávszélességed, akkor megpróbálkozhatsz a mini-telepítőkészlettel is, ez egy pártucat megás cd-kép, amiről bebootolsz, majd szépen letölti csak azokat a dolgokat a telepítés közben, amiket tényleg fel is fog tenni. Sajnos van olyan, hogy nem vagy csak jó nehezen lehet a mini-telepítőkészletben található dolgokkal csatlakozni a netre, de ha pl. van egy jóféle routered, akkor nem lehet gond.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák