Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Detonator #345 üzenetére

    a SuSE egész jól tud magyarul, de ha mélyebbre ásol, előbb-utóbb minden angol lesz... ez van :(
    ha meg nem ásol mélyebbre, akkor maradj a kék világban, mert idegesíteni fog, hogy néha kézzel meg kell dolgozni a dolgokért... :)
    a telepítő azért pl. még full-magyar lesz, csakúgy, mint a legtöbbet használt dolgok.
    igen, elég 10 giga, hacsak fel nem rakod az összes csomagot :) Azért 6-7 giga megvan, ha az ember kijelöl mindent, amiről nem tudja biztosan, hogy sose fog kelleni.
    a csomagválasztóban vannak ilyen ''összeállítások'' vagy ''csomagcsoportok''. ha a KDE grafikus környezetet telepíted, akkor érdemes kijelölni a ''minden ami KDE''-t; Gnome-nál persze a megfelelőt. (A KDE szebb, viszont jobban eszi a gépet, és sajnos nem mindene teljesen stabil...)
    jó, ha kijelölöd a ''fejlesztői eszközök''-et meg a ''tapasztalt felhasználót'' is, mert előbb-utóbb időnként kell majd forrásból fordítanod, és az GCC nélkül például nehéz :)
    Azért hagyj helyet a saját fájljaidnak is, mert NTFS (windows NT/2000/XP) partícióra alapból nem fogsz tudni írni (csak olvasni; az írása kísérleti stádiumban van és elég kockázatos, ezenfelül telepítése izzadós). (A FAT32 fájlrendszert kiválóan írja a Linux is -- lerakatnak alkalmas, de rettentően töredezik, kis fájlok tárolására alkalmatlan, és sérülékeny. Erről akárki beszámolhat, aki használt win 98-at vagy régebbit :) )
    Apropó, partícionálás: mindenképpen nézd meg a telepítőben, nem akar-e butaságot csinálni. a gyors nagy adatvesztések legkézenfekvőbb módja a téves partícionálás :) Vigyázat, részleteket nem tudok, de állítólag zűr lehet a 128 gigásnál nagyobb lemezeknél - én nem tudom, az enyém 112 gigás.
    Jobb, ha előbb a windows-t rakod, de némi utólagos kézi belepiszkálással fordítva is lehetséges a dolog. Ha pl. a windows szokása szerint telepítéskor felülírta a bootszektort (MBR? vagy mi a helyes neve, nem tudom), akkor betölthetsz a telepítő dvd-ről, választod a ''telepített rendszer indításá''-t, majd fellövöd a yast nevű mindenes konfigurálót (rendszergazdaként), és újra kiírod a GRUB rendszertöltőt a helyére.

    szerk.: régebben a dual boot híve voltam, de most már úgy vélem, hogy 2 rendszer 2x annyi bosszúság (és sok várakozás reboot-nál). szóval sztem érdemesebb egynél maradni!

    [Szerkesztve]

  • Hóbelebanc

    csendes tag

    válasz Detonator #352 üzenetére

    Kitömöríted egy nappába az isot, majd egy régebbi, vagy más susés bootlemezről elindítod a rendszert és ott lehet kérni, hogy telepítés FTP,DVD v. CD -rom, HDD.. stb. itt hdd re klikk és ha minden klaffol megtalálja csak a mappa nevét kell neki megadni.

  • Hóbelebanc

    csendes tag

    válasz Detonator #352 üzenetére

    Még egy kis ssegítség suse linux ügyben, bár gőzöm sisncs melyik verzióhoz íródott, de sok hasznos dolog van benne: Bővebben: link

    [Szerkesztve]

  • Rufusz

    tag

    válasz Detonator #385 üzenetére

    szerintem gúgülbe beírod hogy ''<modemed típusa> linux driver'' és csak kidob valamit:)

    ''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

  • zLegolas

    őstag

    válasz Detonator #385 üzenetére

    Driver többnyire nem kell, pláne ha Live CD-vel ment előtte. Megint egy kis idézet (hiába, most ilyen kedvem van no...;))

    A Linux a hardverek támogatását kernel szinten valósítja meg, tehát többnyire nincs szükség különböző meghajtó programok utólagos telepítésére, mert amennyiben a hardver szabványos módon működik -és ezt a működési módot a kernel kezelni képes- akkor az operációs rendszert nem érdekli, hogy milyen gyártó melyik termékéről van szó, azonos módon hivatkozik rá a termék típusától függetlenül. A kernel által támogatott hardverrel való kapcsolattartásra (viszonylag) egyszerű alapprogramok szolgálnak. Ezekkel az alapprogramokkal nagyon bonyolult feladatok is megoldhatók. A programok hívása és paraméterezése történhet parancssorból, scriptekből vagy más programokból. Kicsit hasonlít a dolog a LEGO-ra, kis építőkockákból igen komplex építmények hozhatók létre.

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Új hozzászólás Aktív témák