Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Próbálj meg bebootolni single user módban. Ez úgy működik, hogy amikor indítod a gépet, nyomod a bal shift-et, erre meg fog jelenni a Grub. A Grub menüjében kiválasztod azt az opciót, amivel be szeretnél bootolni, tehát magát az oprendszert. Ez általában az első opció szokott lenni.
Ha kiválasztottad, nem entert nyomsz, hanem 'e' billentyűt, ekkor tudod szerkeszteni a kernel paramétereket. Lesz egy olyan sor, ami úgy kezdődik, hogy 'linux', ennek a végére odaírod, hogy 'single', és utána nyomsz egy F10-et.
Ha single-vel nem megy, akkor próbáld meg odaírni azt, hogy init=/bin/bash, ha azzal sem, akkor csak simán egy 1-est. Valamelyik menni fog.
Itt egy videó, ami mutat egy példát rá: https://www.youtube.com/watch?v=rMWaa34Kzl0A lényeg, hogy amikor F10-et nyomsz és bebootol a rendszer, legyen egy root promptod. Ha ez megvan, akkor beírod, hogy
passwdés utána annak a felhasználónak a nevét, akinek a jelszavát meg akarod változtatni. Ha még a felhasználónevet sem tudod, akkor beírod, hogycat /etc/passwd, és ott bent lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Napelem
- Aranyozott különkiadást kapott a Red Magic 11 Pro+
- Milyen videókártyát?
- Kutya topik
- Kuponkunyeráló
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- VoIP telefonálás
- Gitáros topic
- Samsung Galaxy S25 FE - fenséges, felejthető vagy felesleges?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R5 2600X 8GB DDR4 250GB SSD 120GB SSD GTX 1050Ti 4GB Gamdias Argus E1 400W
- Eladó Apple iPhone 15 Pro Max 256GB / Akku 90% / 12 hó jótállás
- Keresünk Galaxy S23/S23+/S23 Ultra/S23 Fe
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- ÚJ Razer Kraken V4 Pro gamer fejhallgató
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


