Hirdetés
- AI-ra hangolta legújabb NUC mini PC-jét az ASUS
- Befutott a régóta várt, sok P-maggal kitömött, LGA1700-as Core sorozat
- Azt hittük, a GeForce RTX 3060 már leköszönt, de úgy látszik, hogy mégsem!
- Porvihar, zuhogó eső és hó, de az Akasa passzív háza kitart
- Párduc a gépben: teszten az ASUS ExpertBook Ultra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Totu
csendes tag
Hello mindenki!
Eddig csak a hírlevél miatt voltam fent a lapon, de most jött egy kérdésem, amit hirtelen nem tudok kimatekozni.
A kérdés MS SQL Server-rel kapcsolatos, mégpedig a következő:
Elég profinak érzem már magam mindenféle SQL-es dologban, és most viszek is egy komolyabb projektet, ami kezd kilépni a gyerekcipőből.
A problémám, hogy van egy éles rendszer, amin eddig fejlesztettem, és eljött az a pillanat, hogy nem lehet "garázdálkodni" az éles rendszeren, tehát tükrözéssel egy alternatív adatbázisba kell tenni mindent, és ott végrehajtani a fejlesztéseket.A gondom csak ott van, hogy a fejlesztés során a mechanika néha élesen változik, és a régi mechanikát nem tudom hogy írjam felül az adatok sérülése nélkül.
Tárolt eljárásokat simán lehet SQL batch-ből update-elni, ez nem gond. (előtte ugye egy DB tool segítségével exportálni a fejlesztett scripteket)
Csak ott van a gond, ha a táblastruktúrák változnak. Ez nem nem olyan gyakori, de annál nagyobb problémát okoz, ha a változások száma meghalad egy bizonyos számot.Gyk. lehetetlen lenne fejben tartani, hogy a szoftver melyik verziója milyen struktúrában volt/van, és mit és hol kell átírni.
Szeretném elkerülni, hogy az adatokat is exportálni kelljen, mielőtt a verziót frissítem, mert ez néha elég hosszúra nyúlhat... (sok adat keletkezik)
De lehet, hogy nem tudom elkerülni... ?Tömören: mi a hivatalos módja annak, hogy egy meglévő adathalmazt egy felülről kompatibilis struktúrára ráhúzzak?
Lehet, hogy megválaszoltam már magamnak a kérdést, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!
üdv,
Totu
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Spirit Of Gamer Headquarter 300 gamer asztal
- Eladó Razer Goliathus Extended Chroma egérpad
- Mika 6EU Konvektor helyére szerelhető gázkazán (Sosem használt,Digitális,ventillátoros,zárt égéstér)
- Samsung Galaxy S26 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciàval
- Eladó dobozos, fóliás THERMALTAKE The Tower 600 fehér ház
- AKCIÓ! Dell Precision 3571 4G LTE i7-12700H 32GB 1000GB FHD RTX A1000 4GB 1 év teljeskörű garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070Ti 16GB LIAN LI LANCOOL 207 ADATA 850W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550 R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 Ti 8GB CM MasterBox MB520 TT 750W
- 197 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

