Hirdetés
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD FX
- Melyik tápegységet vegyem?
- A Razer új klaviatúra-zászlóshajóját meglátva biztos félrenyeled a teát
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Raspberry Pi
- Vezeték nélküli fülhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Taci
addikt
Tanácsot kérnék a következő témában:
Adott az "A" tábla, benne a megjelenítéshez (HTML) szükséges adatokkal (cím, szöveg, kép linkje stb.
Adott a "B" tábla, amiben az ajánlásotokra csak az előző táblában szereplő rekordok ID-ja, és a hozzájuk kapcsolódó kategóriák ID-jai szerepelnek.
Ezzel nincs is gond, hála nektek tökéletesen működik.Viszont továbbra is szükségem van rá, hogy ne csak az ID-ját lássam a kategóriáknak, hanem a "kiírt" változatát is (pl. "politika"). Néha (gyakran) egy-egy cikkhez rossz kategória kerül, ilyenkor meg kell néznem a címet, a linket, a leírást, és a hozzá rendelt kategóriákat, hogy aztán tudjam módosítani a kategóriák keresőszavainak tömbjét (ami alapján a kategóriák meghatározásra kerülnek), hogy utána a karbantartó szkript updatelni tudja a frissített tömb alapján (cron job - ellenőrzi, milyen verziójú kategória tömbbel lettek a rekord kategóriái létrehozva, és ha van frissebb, ellenőrzi, kell-e változtatnia).
A kérdésem az lenne, hogy hol tartsam ezeket a "kiírt" kategórianeveket?
1) Legyen az "A" táblában a többi adattal együtt,
vagy
2) legyen egy külön "C" tábla, amiben csak ez a pár adat van, ami ahhoz kell, hogy rossz kategóriakiosztás esetén gyorsan át tudjam nézni, mi ment félre?Mindenképp szükségem van ezekre az adatokra, mert amúgy csak a kategóriák id-jait látnám, aztán azt mire visszakeresem mindet, hogy most az 4542. rekordhoz tartozó 3, 12, 25 és 42-es kategória mi, és melyik került "hibásan" oda, az túl sok idő lenne.
Sokkal egyszerűbb az, hogy látom a cikk címét, szövegét és linkjét, látom kiírva, hogy milyen kategóriákba kerültek, és látom, hogy a karácsonyi vásárról szóló tudósító cikk egy nem megfelelő kategóriatömb-bejegyzés miatt került az auto-motor kategóriába, és egyből tudom, mit kell módosítanom.Azért nem jutok ezzel dűlőre, mert, folyamatosan frissítenem kell a rekordokat, hogy a jó "kiírt" kategórianevek szerepeljenek benne.
Ha az 1)-est választom, akkor emiatt az amúgy sehol sem használt adat ("kiírt" kategórianév) miatt kell folyamatosan update-elgetnem a fő táblát - bár annak csak ezt a sehol nem használt mezőjét. (És úgy rémlik, erre azt mondta itt valaki anno, hogy nem jó ötlet.)
Viszont ha a 2)-est választom, akkor redundancia lesz, mert az "A" táblában már szerepel pár mező, amire az ellenőrzéshez szükségem van mindenképp (cím, szöveg, link). És a redundancia nem jó adatbázisban, ha jól sejtem. Ezek az adatok mondjuk sosem lesznek többet frissítve, szóval abból nem lehet gond, hogy csak az egyik helyen frissülnének.Egyik megoldás sem ideális, de nem tudom, melyik a jobb (vagy kevésbé rosszabb).
Tudnátok ebben tanácsot adni? Készen van már mindkét változat, kipróbálva, működik, csak nem tudom eldönteni, melyikkel menjek tovább.
Köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD FX
- Melyik tápegységet vegyem?
- A Razer új klaviatúra-zászlóshajóját meglátva biztos félrenyeled a teát
- Galaxy Buds4/Buds4 Pro: demómodelleken az új szárkialakítás
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Tesla topik
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H notebook - R7 5800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Air 15 M4 16GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2024 M4 24GB 512GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 825GB digital garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ICY BOX IB-158SSK-B 3,5 SATA merevlemez mobil rack (5,25 -be építhető)
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Lian LI LANCOOL 207 750W
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 Ryzen AI 7 PRO 350W Radeon 860M 32 GB RAM 7500 MT/s 512 GB 3év gar
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

