Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tPedro_

    őstag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

    UPC (Vodafone) net van itthon, a Connect Box router üzemmódban működik.
    Ehhez csatlakozik egy TP-Link Archer C5 AC1200-as router (FW: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 191107 Rel.15316n Hardware Version:Archer C5 v4 00000004), ami eddig szintén router üzemmódban üzemelt. A net működött, minden rendben volt, leszámítva azt az apróságot, hogy x percenként pár mp-re dobta a TP-Link a kapcsolatot.

    A router beállításai közt nézelődve az üzemmódoknál láttam, hogy routerként akkor kéne beállítani, ha közvetlenül a nethez kapcsolódik, az én esetemben, ha van előtte egy másik router, akkor az acces point/extender lenne a helyes beállítás.

    Gondoltam hátha ezzel van probléma, átállítottam extender módba, de a szakadás nem szűnt meg.

    Kipróbáltam egy másik fw-t (tp-link oldalán a legfrisebb, de végül kiderült, hogy régebbi, mint ami a routeren volt (friss vásárlás)), de a szakadás nem szűnt meg.

    A router system logjaiban nincs ezzel kapcsolatos bejegyzés.

    Van valami ötletetek?

    Köszi előre is.
    Üdv.

  • tPedro_

    őstag

    válasz PirosHello #39919 üzenetére

    A CB átállításához az ügyfélszolgálat kell majd, mert nem találtam ilyen opciót (olvastam, hogy ez ki lett szedve).

    Azóta viszont kiderült, hogy csak a LAN kapcsolat szakad meg, a wifi zavartalanul üzemel.
    Így még az is lehet, hogy PC-vel van valami.

    Otthon nekem is bridge üzemmódban lévő UPC CB van (régebbi fehér), évek óta hibátlanul üzemel a net. Most a szüleimhez lett áthozva az asztali gép, itt produkálja a szakadást.

  • tPedro_

    őstag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

    - Vodafone net, a CB IPv4 modem módban működik
    - ehhez csatlakozik egy TP-Link Archer C5 AC1200-as router (FW: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 191107 Rel.15316n Hardware Version:Archer C5 v4 00000004)

    A router random időközönként 1-2 mp-re eldobja a hálózatot.
    Illetve ami még furcsa, hogy a Voda modemet nagyon nehezen, többszöri próbálkozásra tudom csak elérni, többnyire timeoutol a kapcsolat. Akkor is, amikor egyébként működik a net és a router is elérhető.
    Közvetlenül a CB-ra csatlakozva nincs ilyen gond, nem szakad és a modem is elérhető rögtön.

    A router logjában nem látszik semmi a szakadás időpontjáról.

    Mi okozhatja ezt? Hol keressem a hibát?

    Köszi előre is.
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák