Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Itt a tavasz, dagad a..... robotfűnyíró biznisz :) Engem is elég gyorsan beszippantott a téma, már majdnem megvettem egy több gépből álló Makita akkus termékcsaládot, aminek a fűnyíró lett volna a "középpontja", illetve a legnagyobb költsége, de aztán rátaláltam robotokra, illetve a topicra. Jelenleg semmilyen gépem sincs, 2 hónapja költöztünk, még alap kerti szerszámokat is csak most szedegetek össze.

    Látom vannak köztetek páran akik már 2+ éve robotfűnyíróznak, öröm olvasni a sok jó tapasztalatot. Így 2019 elején mi az ajánlott egy 500m2-es gyephez? Egy kertépítéssel foglalkozó ismerősöm nagyon ajánlja a Wolf gépeit, de a sokatok által írt Workx szimpibb azért. A kertem amúgy teljesen sík, viszont van benne vagy 10 kisebb fa, ezeknek a tövében csak gyep van, szóval nekem az tökéletes működés lenne, ha a robot körbejárná sima ütközésérzékeléssel mint egy robotporszívó, a szegélyekhez pedig kihúznám a kábelt. Csak arról nem találtam infót, hogy ezek tudnak e ilyen akadályérzékelést/körbejárást. Valaki tudna erről bővebb infót adni?

    Egyébként a szegélynyírástól nem félek, szívesen megcsinálom minden hétvégén az említett fák tövében, mert úgy gondolom hogy funkciótól függetlenül ott azért soha nem lesz tökéletes a dolog, illetve a szegélyeket is korrigálom ha kell. Az egészet 1 óra alatt meg lehetne csinálni, szóval így is bentebb vagyok egy fél nappal a tologatós gép vs. robothoz képest, a zöldhulladékról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák