Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz dgabor80 #13 üzenetére

    Értelmét annak látnám, ha normális teljesítményű kártyákat hoznának ki nagy bordával félpasszív kivitelben. Azaz desktop használatkor áll a venti, magas terhelésen (játék közben, mikor úgyis dübörögnek az effektek) elindul.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • ddaydome

    senior tag

    válasz dgabor80 #13 üzenetére

    Megosztanám a tapasztalatom a Radeon r7 250-s 1 GB-s ddr5-s sapphire kártyával kapcsolatban, mert ilyet használok az alábbi kongiffal:

    Athlon II 240e 2 magos
    4 GB RAM
    a többi nem érdekes.....

    Ezelőtt egy 6770-s kártyám volt (csak hangos volt, meg a garanciaidő vége is közeledett).

    Amikkel én játszok azok közül nem tapasztaltam változást sebesség terén, sőt szerintem ami GCN-s pl. Bioshock talán még gyorsabb is.

    Milyen beállítások mellett játszottam (játszhatóan, nem tudom milyen FPS mellett)

    Bioshock: High beállítások DX 11-s támogatás mellett, élsimítás nélkül,FULL HD
    Skyrim: High beálljtás,élsimítás nélkül,FULL HD
    Tropico:4: Minden maxon (amikor már 800 lakos van, akkor el kezd lassulni, de szerintem proci miatt), FULL HD
    Far Cry 3: High és Very Highy beállítások DX 11-s támogatás mellett, élsimítás nélkül,FULL HD, látótávolság asszem valami 80
    Far Cry 3: BLood War dettó
    World of Tanks:Minden maxon (élsimjtás nélkül),FULL HD
    UT3: minden maxon,FULL HD

    A kártyához kemény 21.000 pénzért jutottam hozzá, 65 wattos TDP mellett, 400-as táp kell neki, PCI epressből a 8x-sat tudja max 3.0-án és nem hangos, a hőfoka (nem panelban) alapból 21 fokon van játék után 41-43 fok körül mozog és könnyen lehet tisztítani is és fele akkora mint a 6770-s.
    HD-s filmnézés közben a kártya 1 %-ban aktív, az előzőnél ez 30% volt.
    Fontos, hogy az élsimítás drasztikusan nem fogja vissza, de érezhető a különbség. Én azt gondolom, hogy aki átlag játékos és kb. 30 perc - 1,5 óra között tud játszani alkalmanként (és ezzel szerintem sokan vagyunk így, munka, család stb. miatt) és nem szeretne 40 ezret költeni, bőven elegendő ez a teljesítmény. Ehhez még később talán a mantle támogatás tud többet adni és akkor kb. egy 7770-s szintjén is lehet, ha a hírek valósággá válnak.

    Azt gondolom, hogy a kártya jó és megérte és méltatlanul kevés cikk van róla, pláne annak fényében, hogy nem mindenki izgul arra, hogy valami most 70 FPS-el megy és tök jó......

    Szóval, aki szeretne egy jó kártyát, amivel igenis lehet jó minőségben játszani, fontos a termék fogyasztása és az ára, annak ideális választás lehet.

    Üdv mindenkinek...

    "Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

  • Radványi

    aktív tag

    válasz dgabor80 #13 üzenetére

    Segitek!

    Ahol dolgozom uzemel 300 pc, amelyek semmi mast nem csinalnak csak Full HD videot jatszanak 24 oraban, nemelyikben tobbeves Celeron masikban hasonlo koru AMD cpu van.
    VGA bol az elmult evben 10-20 db korul ment tonkre alltalaban HD5450 es kartyak.
    Ezek mar kevesbe hozzaferhetoek, foleg mivel a beszalito mar ujabb tipusokat kinal ezert nagyon jo ez az alternativa ahelyett, hogy az egesz gepet cserelni kelljen, csak mert mar egy APU is tudja ezt. Ami persze tokeletesen igaz.

    Es gondolom sok hasonlo elethelyzet van ahol gazdasagliag nem eri meg a valtas.
    Ha arrol lenne szo, hogy 300 uj gep kell uj feladatra akkor, biztos APU-t vennenk.

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz dgabor80 #41 üzenetére

    Egy 7770 csak 5k-val drágább és 30%-kal erősebb és amikor nincs terhelve alig hallani a ventilátort...

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák