Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz .mf #13 üzenetére

    "hirtelen varázsszóra nem működne?" hááát, ha a VIA hozzányúlt. ;]
    Nekem nem olyan volt, hanem VX900, de ott is csak a kamuzás ment, driverek sehol. Ami a hírből kimaradt:
    "The computer officially supports Google Android 2.3, Ubuntu 10.04, or Windows Embedded Compact 7"
    2 éves rendszereket támogat, amikor 2 havonta van friss kernel??? Szal ennyit erről, de NE legyen igazam.

    - Choice of 800MHz or 1GHz Freescale Cortex-A8 SoC
    - Supports two independent, integrated graphics processing units (GPU) for 3D/2D graphics acceleration and dual display support
    - Flawless HD video performance up to 1080p

    Hihetőnek hangzik, főleg a flawless rész tetszik :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • GIJoe

    addikt

    válasz .mf #13 üzenetére

    Téves dolgokat írsz leírom miért:

    Keress már egy C60 review-re 8-9W, + lehet a brazos tweakker még tovább underclockolni, játékhoz gyenge? Most akkor játszani akarsz, vagy mit is? Ha azt vesszük hogy 24/7be menne, ebből csak pár óra masszív használat lenne (játék) csak ekkor aktivizálódik a turbo core stb... A játékokkal nem vagyok képben, pl a Far Cry 2 az retro?

    Én alapból fogyasztáscsökkentés megszállott vagyok, most egy 15W ot fogyasztó monitoron TVzem, le akartam cserélni mert már lehet kapni 8Wot evőt is, de nemrég megtaláltam az MS xls kalkulátorát, javaslom neked is less rá! (sok esetben nem éri meg váltani)

    Szóval visszatérve az ARMre, oké keveset eszik, de amikor elkezded rápakolni az eszközöket, vagy elkezded masszívan (eszközökkel) ruterként is használni porrá válik az alacsony fogyasztása. Ha azt nézed hogy a fent említett ECS C60at veszed alapul 9Wattal számolva (45 Ft/Kwh ra számoltam és napi 24hra) akkor évente 4 336,20 Ft ba kerül. Ha mondjuk ez az érték (24/7 ben) 18W lenne akkor évi 7 095,60 Ft fizetnél!
    Az előbb említett brutális 2759 Ft különbséget meg tudod spórolni, ha a routeredre időkapcsolót teszel, meg lecseréled a világítást a szobában SMD ledre :P

    peace!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák