Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nem tudom, hogy a vásárló bázisnál mennyire presztízs kérdés, az, hogy a legjobb, vagy csak a második legjobb intel processzort birtokolja.
    Csak sejtem.
    Lehet én ezért fordítva csináltam volna. Először fussanak ki az alacsonyabb órajelre bin-élhető példányok (kezdésnél nagyobb kihozatal) és most adtam volna csak ki, ahogy éhesek lettek az emberek, az azóta összegyűlt a 10990K-t mondjuk 10999K néven, "pici" felárral, "picit" exkluzívabb dobozban.
    Mert 100MHz-et felfelé lépve "Úúúú", lefelé meg "Áááá" hangot "ad" a maximumra vágyó vásárló szája. ;]

    És mindenki boldog.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Abu85 #10 üzenetére

    Akkor leegyszerűsítve a probléma forrása az, hogy az intelnél most a 10990K lett az egyetlen igazán piacképes termék, de az az egy termék, meg túlságosan is az lett.
    Akkor miért nem csak azt gyártják?! :)
    (Nem kell rá válaszolni, tudom hogy úgy nagyon drága lenne, per darab, ha a selejtet, alacsonyabb magszámmal, alacsonyabb órajellel, nem dobnák piacra.)
    Továbbra is tartom, hogy 100MHz-el lejjebb sokkal jobb kihozatalt jelentett volna, és akkor mindkét probléma enyhébb lenne, (gyárthatóság)><(igények) közelebb kerültek volna egymáshoz. :)

    Szerk.:
    Persze gyanútlanul számíthattak arra, hogy a körülményektől függetlenül magasra tippelték a nem csúcs kategória fogyását, de akkor meg ezt nézték be, nagyon. Ha így van ahogy írod, akkor annyi wafert sem akarnak legyártani, és kevesebb wafer-ből, kevesebb kevesebb 10990K-t lehet leválogatni.-> csak kevesebbet gyártanak
    belőle mint terveztek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #16939776 #18 üzenetére

    így akartam, csak elfogyott az idő:

    Szerk.:
    Persze gyanútlanul számíthattak arra, hogy a körülményektől függetlenül magasra tippelhetik a nem csúcs kategória fogyását, de akkor meg ezt nézték be, nagyon. Ha így van ahogy írod, akkor annyi wafert sem terveznek majd legyártani, és a kevesebb wafer-ből, kevesebb 10990K-t is tudnak majd leválogatni.
    -> Végül csak kevesebbet gyártanak le belőle, mint tervezték, hogy ne halmozódjon a minden másból a felesleg a raktáraiban. :)

    Szerk, szerk: Ezért jött ez a termék, hogy lehessen az arányokon változtatni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz borg25 #5 üzenetére

    Az viszont jó kérdés, hogy vajon amit mondasz azt eddig csinálta-e az Intel, hogy összegyűjtötte a csúcsnál jobb CPU-kat, hogy fél év múlva, mikor 500+ összegyűlt belőlük, akkor piacra dobta őket plusz profittal. Ráció lenne benne, most miért nem lépte ezt meg?

    Esetleg azért nem folytatták ezt a gyűjtögetést, mert eddig jött velük a 14nm. Órajelben nem látnak benne többet, és a magszámot sem lehet büntetlenül tovább emelni, úgy, hogy az hűthető maradjon, nem csiszolják tovább, ezért nem kell hozzá több tapasztalat.
    így esetleg nem is akartak/tudták/terveztek erősebb modelt piacra dobni, és ezért jött ki rögtön a technológia "max." órajelén a csúcsprocesszor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák