Hirdetés

2018. július 20., péntek

(#1) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

id, nem ID. (ejtsd: id)

(#2) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Remélem is hogy jobban lesz optimalizálva mint az első rész.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

A Wolfenstein II amúgy Dx12-es game lesz, vagy csak Vulkan lesz benne, ha már ennyire AMD-s cím ?

[ Szerkesztve ]

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#4) Zigur

Zigur
(senior tag)

Amin elgondolkodtam, hogy ez azt jelenti, hogy a fejlesztők kézzel megadják a különböző gpu-k mellé hogy milyen profillal menjen, de ez alapján a jövőbeni gpu-k már nem lesznek kihasználva optimálisan.

(#5) GodGamer5 válasza Zigur (#4) üzenetére

GodGamer5
(senior tag)

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a jövőbeni GPU-k hardveresen fogják menedzselni a problémát.

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#6) arn válasza Zigur (#4) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

ezert fogunk visszaterni a "drv, hwgyarto majd megoldja" megoldasokhoz :)

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#7) rodrigez válasza GodGamer5 (#3) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Szerintem az Id Tech 6 a hagyományokhoz híven nem tartalmaz DX-es leképzőt. OpenGL és Vulcan van csak. De lehet, hogy tévedek.

(#8) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Respect, licencelhetnék többen is az új motort :R

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#9) Ragnar_ válasza wolfman (#2) üzenetére

Ragnar_
(őstag)

Viccelsz ugye ? GTX 760-on röccenés nélkül ment az első2 Wolf 60+ FPS-el FHD/high körül.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#10) zed1983

zed1983
(őstag)

Mindegy csak jönne már....😀

zed1983

(#11) Ragnar_ válasza GodGamer5 (#3) üzenetére

Ragnar_
(őstag)

Én is úgy tudom, ha van vulkan akkor DX12 'fölösleges' az adott játékhoz. (alapból meg OpenGL, ahhoz sem kell dx, ha jól tudom). Egyébként én addig nem nagyon aggódok, amíg egy doom 100FPS alá csak ritkán megy FHD/Ultrán az idtech6-al 1070-en.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#12) rodrigez válasza Ragnar_ (#11) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Mindkettő egy alacsony szintű API. Szerintem technikailag nincs akadálya, hogy az Id Tech6 kapjon egy DX-es leképző, csak minek? Hatékonyabb a Vulcan kódnál nem lesz, és azzal amúgyis csak windows alatt futtatható, míg Vulcannal bárhol. :)

(#13) Ragnar_ válasza rodrigez (#12) üzenetére

Ragnar_
(őstag)

Jaja, én is így tudtam kb. akkor sokat nem tévedtem.

(#14) Duddi válasza Zigur (#4) üzenetére

Duddi
(tag)

Ha a programban van egy leképező profil modul minden GPU hoz akkor a jövőben megjelenő típusokhoz elvileg elég csak egy profilt írni és egy patch formájában betenni a többi profil közé. Bár lehet én vagyok naív.

(#15) wolfman válasza Ragnar_ (#9) üzenetére

wolfman
(PH! kedvence)

Nekem 7950 3Gb-al elég sokszor volt baj.

(#16) Ragnar_ válasza wolfman (#15) üzenetére

Ragnar_
(őstag)

Én csodálkoztam is, hogy az elég korrekt látvány ellenére highon GTX 760-al röccenésmentesen futott gyakorlatilag. A Doom szintén elég jól optimalizált, bár oda már kevés volt FHD/highra a 760, de akkor már álatlában minden újabb játékhoz kevés volt. (tesztek szerint 7950-en is megvolt a 60 FPS highon..)

[ Szerkesztve ]

(#17) wolfman válasza Ragnar_ (#16) üzenetére

wolfman
(PH! kedvence)

Akkor lehet nálam volt baj, mert sokszor beszaggatott nem is kicsit. Viszont nálam meg a Doom-al nem volt semmi baj, szépen folyamatosan ment.

(#18) juhasz22 válasza Ragnar_ (#9) üzenetére

juhasz22
(fanatikus tag)

Bár a sorozat maga nem tetszett de nálam PS3 mon is vígan futott 720p 60 FPS mellett szép grafikával.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia XA1 --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB - [PSN:juhasz221]- Sony A6000 - Samsung UE40F6640 Smart FHD 3D LED TV

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.