Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz haxiboy #15 üzenetére

    Reméljük azért lesz valahogy.
    Ha belegondolok, hogy '58-ban változtatták egy cég nevét Sony-ra és hogy milyen szintű technikai fejlődéssel parallel maradt egy ilyen cég mindvégig nyertes az nem kicsit ilyesztő. Aztán jön hozzá egy ilyen mesterségesen létrehozott Samsung például, ami már mindent gyárt és már csak azon csodálkozom, hogy egy 2500-ban játszódó sci-fi-ben miért nem írják rá a hologram talpára, hogy Sony vagy Samsung vagy valami hasonlót. Olyan szinten statikus kezd lenni az egész ... a nagy felhozatal. Ahogy kitalálták a rendszert, ami garantálja, hogy a legjobb ötlet mindig az övék lesz. Csak a nagyoké lehet.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #7 üzenetére

    :DDD Na igen.
    Egyébként eddig is lenyúlták az embereket, csak a termékfejlesztés költségeit a befektetők által ismételgetett megtérülési idő miatt a friss termékek felárában, a piacra dobás után azonnal szedték be az emberektől és emiatt viszont aránytalanul drága a legújabb elektronikus kütyü. Ha túl drága könnyebb betörni az új ötlettel. Az új verzióban előre eladják a cuccot, kisebb a kockázat is meg a költség is. Ezt imádja a tőke. Mégnehezebb lesz betörni. Gyakorlatilag szerintem már lehetetlen. El lehet érni, hogy felvásároljanak és ezzel passz. Szerintem egy emberélet egyre rövidebb lesz. Ez a Mark Zuckerberg pont kapóra is jön, mert legalább lehet rá mutogatni, hogy nem lehetetlen bekerülni a nagyok közé, aztán ha másnak nem jön össze az az ő baja. Biztos nem volt elég ügyes.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #3 üzenetére

    Nincs ilyen verseny. Maga a termék nyer egy versenyt, de a cég nem, hiszen vicc a piaci részesedése. Szinte nem is létezik.
    Amikor az eredmény egy "kis" cég felvásárlása, akkor végső soron nem történik más mint az, hogy egy nagy cég működött ezzel a módszerrel. Például az Oculus Rift példáján a Facebook magántőkét volt képes felhasználni termékfejlesztésre aminek a költsége a felvásárlási ár volt. Mire költik a felvásárlási árat? Túlnyomórészt termékfejlesztésre. Hiába vágnál közbe, hogy de az előtte egy kisebb cég volt és azok az emberek nem Facebook alkalmazottak voltak. Végső soron azok voltak csak nem tudtak róla.
    Meggazdagodnak páran a felvásárlás során? Adnak anyagi szabadságot pár embernek, de eddig is sokan gazdagodtak meg. Most változtak egy kicsit a dolgok. Pár dolog egy picit másképpen megy, de olyan nagyon azért nem állt a feje tetejére minden.
    Sokan kezdik megérteni az új rendszert. Hogyan választanád szét a nagy céget a kicsitől, ha a beolvadás a cél? Sehogy. Nem is kell.
    Másképpen kezdtek a nagyok piackutatni, terméket fejleszteni, humán erőforrást alkalmazni. Egyszerre alkalmaznak mindenkit és senkit. Ez így olcsó és több a jó ötlet.
    Ez nem szabadságharc csak egy új verzió. A tőke irányít, ahogy eddig is tette.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák