Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kakumix

    senior tag

    válasz syl5 #1336 üzenetére

    Nagyobb hibáról nem igazán tudok csak sok apróról :)
    Az Android nem képes a felsorolt formátumok megjelenítésére, de van több ingyenes program amik igen (szerkeszteni csak fizetőssel lehet, pl. DocumentsToGo ez jan. 26-ig csak 9.99$).
    A piros betéteket pedig "imádom", így harmincon túl is. :)
    Rengeteg program van rá, van köztük több hasznos is. Ezért is kell a 2.0-ás frissítés, hogy az újabb programok telepítésének ne legyen gátja a régi OS. Ujjal történő kezelése szerintem jó, bár a fizikai billentyűzet nekem hiányzik, mert így sokszor nyomok mellé.
    Kameránál be lehet állítani a témát és ennyi, amit állíthatsz :) - 2.0-ban már többet lehet. Illetve van effektező alkalmazás a kamerához, ha valakinek kell.
    Egyébként Skynet258 fórumtárs blogjában olvashatsz pár programról és a 2.0-ás frissítésről is bővebben.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • adomok

    tag

    válasz syl5 #1336 üzenetére

    Akkor szépen sorban:

    -Piros betét nekem is nagyon bejön, pedig 30 fölött járok jócskán
    - office cuccokat ingyenes progival gyorsan szépen jeleníti meg. A nagyobb kijelzőn ezeket jobban is lehet kezelni. Ez igaz minden olyan dologra amit olvasni kell :)
    - A fiókomban jelenleg van többek között egy E51 és egy 5730 is, illetve korábban is szinte mindig nokia S40, S60 telókat használtam. Az 5730 qwerty billentyűje remek, de meglepően hamar megszoktam a spica virtuális billjét, pedig korábban hidegrázást kaptam minden tapis telefontól.
    - androidot imádom. Nem találkoztam még olyan telefonos platformmal amire ilyen egyszerűen lehet alkalmazásokat telepíteni. Rengeteg (több ezer!) az ingyenes progi, szerintem mindenre van megoldás. A menüje egyszerűen használható, látványos, gyors és kézzel is könnyen kezelhető. Természetesen semmi nem tökéletes, de messze sokkal jobban használható mint eddig bármi amihez volt szerencsém. (A munkámból adódóan 10 éve szinte az összes megjelent készüléket volt alkalmam kipróbálni.)
    - A telefon kényelmes és teljes körű használatához ugyanakkor elengedhetetlennek tartom a net használatot. Tehát érdemes ezt is figyelembe venni a döntéskor. Ha nincs mód állandó wifi kapcsolatot használni akkor nem árt már most kiválasztani egy mobil net szolgáltatást.
    - Várjuk a 2.0 frissítést, remélem nem ez lesz az utolsó
    - Jelenleg ár/érték arányban ez a teló verhetetlen (szerintem)

    Hirtelen ennyi, gondolom a többiek is írnak majd.

  • kriszti21

    csendes tag

    válasz syl5 #1341 üzenetére

    Hát én sok kis hibákhoz nem tudok olyan sokat most így hírtelen de egypár: ha elfordítva gépelsz akkor néha be-be akadozik, néha hajlamos meghülyülni a cucc (pl. nem érzékeli hogy a gépre van usbn bedugva, nem küldi el az sms stb.) de ez elég könnyen orvosolható 1 ki-be kapcsal.

    Teljes mértékben felszerelhető ingyenesen is, valamint ha ügyes vagy a fizetős alkalmazásokat is meglehet így-úgy oldani :D

    A kezelése gyerekjáték, félreütni max gépeléskor fogsz.(hamarabb megfogod szokni mint az S5230-at mert az rezisztív az i5700 meg kapacitív)

    A képek hát nem fogsz hátastdobni tőlük de arra hogy néha néha használd sztem tökéletes.(már android 1.5 is megoldható h álítható legyen a fehéregyensúly és ilyesfajta finomságok valamint a zoomolás sem lehetetlen appal, de 2.0ban már ezzel se kell bajlódni alap funkció lesz)

    És ha az offlinet úgy érted h ne másszon fel mobilnetre akkor igen megoldható az is appal :) és offline csak annyiról maradsz le hogy nem fogja magát állandóan frissíteni valamint így nem lesz weather widgeted vagy ilyesmi amihez net kell h frissítse magát.

    És igen szerintem nagyon elkeni a symbiant :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Plumpy

    aktív tag

    válasz syl5 #1342 üzenetére

    Csak egy ici picit olvass visszább. Csak egy egészan aprócskát. És legalább nézd meg a linket, amit fentebb adtak. Ez az: http://galaxyspica.blogspot.com/

    És hidd el, magadnak is megspórolsz egy csomó gépelést.

    Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de kicsit bosszantó, hogy kb minden harmadik hsz-ben az van, hoyg milyen a telefon, mik a hibái, mit tud, mit szeretünk benne, erre mintha az utolsót sae olvastad volna ideöntesz olyan kérdéseket, amikre kettővel előtte ott a válasz...

    dussy ez rád is vonatkozik...

    [ Szerkesztve ]

    Plumpy - A kultúrbölény

  • adomok

    tag

    válasz syl5 #1342 üzenetére

    Nekem fontos egy telónál, hogy elérjem mindig az üzeneteimet és a teendőket. Nem szeretem ha manuálisan kell nyomogatnom a frissítést. A nokiákat is így használtam és a spica is mindig online. Ezen kívül van néhány widget ami online. De ezt már leírták. Természetesen offline is lehet a teló, ha valakinek úgy jó.

  • vadászcsiga

    félisten

    válasz syl5 #1336 üzenetére

    Az e52-t semmiképpen nem ajánlom, az enyém 3 hét keserves használat után 2 hónapig a szervízben volt, mire megelégeltem és kértem egy másik telefont. Ezt.
    Nagyon sokan panaszodnak az e52re. Ha mégis nokia akkor E71 vagy e66.

  • Kakumix

    senior tag

    válasz syl5 #1341 üzenetére

    mármint csak írás közben nyomsz mellé, vagy úgy általában?
    Leginkább írás közben, de vannak nagyon kis méretű nyomkodható gombok is, amiket nehéz eltalálni. Ezen a fizikai bill. sem segítene csak a stylus :)
    És mik azok a sok kis hibák? Tudnál példát mondani?
    A teljesség igénye nélkül (és nem minden hiba van közte feature is) : :)
    - rossz az akkumulátor töltöttségkijelzője (úgy gondolom ez direkt rossz, mert ha valaki nem napokig teszteli a készüléket azt hiheti, hogy nem is fogyaszt áramot :) nem néztem utána, de érzésre olyan mintha 41% és 100% közötti töltöttségre azt mutatja hogy tele van és utána rohamosan elkezd ürülni)
    - elforgatva akad a gépelés
    - a feloldó gomb a jobb oldalán nem igazán jó, gyakran nem kapcsol be első próbálkozásra
    - a hangerőállító gombok nagyon kilógnak, ami a használatát kényelmessé teszi, de a véletlen megnyomásukat is segíti
    - hangerőből sokféle van :) (média, csengőhang, hívás, ...), nekem ez már zavaró én a max. 2-höz vagyok szokva
    - a market-en a szoftverválogatás nem túl kényelmes
    - a kamera kontrasztja (vagy fehéregyensúlya?) nem mindig jó, ilyenkor újra kell indítani az alkalmazást, ami használná
    - GPS elindul vagy nem, ha elindult, az iGo még mindig nem biztos, hogy el fog, de ha elindul néha kilép és utána megint kétesélyes, hogy újra elindul-e
    - a Samsung-os New PC Studio még mindig nem ismeri fel a telefont. Ezt adják hozzá CD-n :)
    - sajnos párszor már kifagyott (talán nem minden esetben kifagyott ("fagy-e egy linux?" flame indulhat :) ) csak annyira lelassult, hogy percekig nem reagál semmire, mert egyszer egy ilyenből teljesen felépült, sok (5+) perc alatt. Ezt persze nem vártam meg többször inkább az aksi kivételével újraindítottam.
    - SIM kártya behelyezéskor újraindíttatja magát
    - a Pannon-os készülékemről hiányzik az Android figura!!! :)
    - USB-n keresztül nem veszi fel a számítógép net kapcsolatát
    - nem lehet jó minőségben felvenni a telefonbeszélgetést
    ...

    Én nem bántam meg, hogy megvettem. Sőt a HTC Diamond-om ennek a megvétele után 1 hónappal adtam el. Vagyis lett volna lehetőségem azt megtartani.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • Plumpy

    aktív tag

    válasz syl5 #1368 üzenetére

    Le. Bemész a Vezeték nélküli beállításokba, Wi-Fi beállítások, nyomsz egy menü gombot, Speciális gombra böksz, és ott van.

    Plumpy - A kultúrbölény

  • Teko001

    őstag

    válasz syl5 #1384 üzenetére

    van az Android SDK amivel kilehet próbálni a különböző verziókat, illetve egy kisebb tudású demó:
    http://tmobile.modeaondemand.com/htc/g1/

    Illetve kipróbálni még a samsung nagy boltjába lehet a Westendben.

    [ Szerkesztve ]

  • _Balou_

    csendes tag

    válasz syl5 #1408 üzenetére

    Elöljáróban egy gonosz megjegyzés: Ha telefont akarsz minek olyan rohadt fontos a zenelejátszás?akkor vegyél egy zenelejátszót...

    De a válaszok,amikre tudok válaszolni,mert pl a fülest én soha nem használtam és zenét se hallgatok rajta...

    -Igen, egy évig ingyen frissíthetsz vele. Persze a letöltés "fizetős", adatforgalom szempontjából.Ezért célszerű wifin keresztül nyomni.
    -Autós tartóm nincs, én egy műbőr szerű tokot vettem a pannonnál valami 2000ft környéke volt, és simán hordom a farmerom zsebében.
    -teljesen működik telefonként,mert TELEFON. Ne keverd a PDA-telefonokkal...csörög-zörög-rezeg, ha kapsz valamit. Sőt, néha túlzás is. Külön hang állítható sms-re,emailre,hívásra, szerintem még anyós köhögése esetén is külön hangot tudna lejátszani...
    -Lezárt billentyűzetnél ha nyomsz egy "felold gombot" (és mondjuk fent van a Lockbot (extra zárás,hogy véletlenül benyomott billentyűzet-feloldásnál kissebb eséllyel old ki,mert itt a tapipadon kell elhúznod az ujjad) akkor kiírja az aktuális időt...
    -Némítás megoldható,megnyomod 7szer a hangerő minusz értékét, akkor rezgő,még egynél a rezgést is kinyomja. De van rá widget is valahol,ha leszeded..
    -képek minősége: Visszakanyarodva az előszóhoz: telefon kell,vagy fényképező?Ha utóbbi,akkor ajánlanám inkább a Canon EOS 500d tükörreflexes fényképezőt mondjuk....

  • devast

    addikt

    válasz syl5 #1408 üzenetére

    -Headset pont olyan, mint a párezer forintos sennheiserek: zörög, de óriási élményt ne várj tőle. Nyilván sokkal jobb mint az 500ft-os kínai bóvli. Hallgasd meg, aztán ha nem tetszik veszl hozzá mást.
    -EQ hiánya nekem nem fájó pont. És neked ?
    -Elindítod az igo-t és megy.
    -Kifejezetten ehhez autós tartó biztos nincs. De már minden univerzális....
    -Úgy működik ahogy Te be tudod állítani, illetve amilyen alkalmazásokat használsz hozzá.
    -Kb 50 profilokkal kapcsolatos program van marketen, különféle funkciókkal.
    -képek sz*rok, röviden és tömören.(Pont mint az összes mobiltelefoné)

    Ha nem vagy képes magadra találni a káoszban, semmiképp sem ajánlom neked. Maga az android os, csak egy váz. A telefon olyan funkciókat, és úgy tud majd ellátni amilyen alkalmazásokat használsz hozzá, és ahogy azokat beállítod.
    Röviden: szinte bármit meg lehet vele csinálni, de mindenhez meg kell találnod a megfelelő alkalmazást.

  • _Balou_

    csendes tag

    válasz syl5 #1424 üzenetére

    Nem vettem én semmit szentségtörésnek :P Én tudom, hogy xar a kamerája,a de nem érdekel..Arról nem is beszélve, hogy 99,9%ban mindenre választ kaptál volna,ha a 2 spicás topicot végigolvasod...

  • dussy

    őstag

    válasz syl5 #1424 üzenetére

    Én abszolult 1et érték ezzel.
    Ha ezek a telefonok tudják ezeket a funkciókat,akkor érdekel miként teljesít. Már nem a parasztvakítás a cél egy-egy proginak, igenis jól teljesítenek a mindennapokban.
    A kamera legyen jó a telefonok közt,a GPS működjön pontosan, ha tud netre kapcsolódni tegye azt gyorsan!
    Ma már egy ilyen kütyü ennyi mindent tud,akkor minek vegyek és cipeljek 3-4 eszközt...

    https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

  • Teko001

    őstag

    válasz syl5 #1445 üzenetére

    GPS-t egyébként nem csak egy évig használhatod ingyen, tovább is, de addig kapsz ingyen frissítést a térképhez.

    A kamera más 3,2MP-es mobilokhoz képest jó, illetve van hozzá jó program is, amivel lehet normális(abb) fotókat csinálni.

    EQ-t én alapból az mp4-emen se használtam sose, alap beállításokkal futott mindig, ahogy spicán is, szal sztem nem zavaró hogy nincs.

    Fülesből pedig kifejezetten jót adnak hozzá szerintem. Nekem amikor bedugom a fülest, automatikusan elnémul, és minden ott szól, illetve ha kirántod véletlen, pl zenehallgatás közbe, akkor se kezd el üvölteni mint állat a zene, hanem leállítja a zenét :)

    sms-re meg rengeteg beállítás van (különböző alkalmazásokkal), ahogy a némításra is. És télleg mindenre belehet állítani hangot, és mindennek lehet állítani a hangerejét (Ami szerintem tök jó dolog benne :) )

  • devast

    addikt

    válasz syl5 #1445 üzenetére

    Ha mindenből tökéleteset szeretnél, szerintem ne az ~50-60k körüli kategóriában keresgélj. 120k fölött vannak jobbak. Nyilván egyes elemeknél spóroltak, hogy olcsó maradhasson, ezért vannak hibái. Nekem van egy 5 éves 3mpix-es digit fényképezőm. Ég és föld a képminőség akármelyik mobilhoz viszonyítva. mp3 lejátszás minősége az meg kizárólag katasztrófa lehet, ugyanis maga az mp3 is sz*r minőségű. Viszont azt sajnálom, hogy flac-ot nem tud lejátszani, talán majd később :(

  • Plumpy

    aktív tag

    válasz syl5 #1486 üzenetére

    Azért nem ajánljuk, mert úgyis magas lesz neked. Bocs, de ennyi kérdés után nem tudok mit mondani. Ne vegyél ilyet. Vegyél egy Nokia 5110-est. Az megfelel a maximális elvárásaidnak.

    Plumpy - A kultúrbölény

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés