Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vampire17

    addikt

    válasz atike #38 üzenetére

    Akkor pár szóban a kameráról.

    Nekem a "nagy testvér" van (Reolink Argus 2) De pár részletről eltekintve ugyanaz a két kamera.

    Alapvetően meg vagyok vele elégedve, a képminőség jó (sőt, nagyon jó!) Könnyű telepíteni, én napelemmel használom odakint, illetve vettem hozzá "suit"-ot is, úgy a hideget is jobban bírja..😊

    Van pc/mobil kliens is, teszi a dolgát mindkettő rendesen.

    Van mozgásérzékelő, ez nem pixelvaltozas alapú (hisz ahhoz menni kéne non-stop a kamerának) hanem egy pir sensor érzekeli a mozgást.A hatotavja 5-6 méter, illetve én úgy vettem észre a kameraval merőleges mozgást sokkal gyorsabban érzékeli. Erre a telepiteskor oda kell figyelni!

    Lássuk a negatívumokat!

    Igazából csak egy van neki, de az (számomra) hatalmas...

    A kamera egyáltalán nem integrálható semmilyen külső rendszerbe...Nincs API, nincs IFTTT, de még egy nyavalyás webes elérés sem.. ez sajnos teljesen lehetetlenné teszi bármilyen másik rendszerbe való integrációt... Pedig ez a lehetőségeit teljesen kibővítene.. pl lehetne plusz mozgásérzékelőket kirakni és megoldani, hogy ha azok is érzékelnek mozgást, akkor induljon el a felvétel. Ez nagyon hasznos lenne mert a kamera sokkal messzebbre lát "jól" mint ameddig a mozgásérzékelő érzékel...

    Szóval aki csak magában akarja használni, nem akar nagy területet nézni annak kiváló, de a zartsag nagyon sokat levon sajnos a kamerából.. a legbosszantobb , hogy a lehetőség ott van benne, csak a gyártó nyitottabb gondolkodása kéne, hiszen ezt az egészet egy firmware frissítéssel meg lehetne oldani...

Új hozzászólás Aktív témák