Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52588800

    törölt tag

    válasz Dragon3000 #5 üzenetére

    Mert az az R széria. Vannak akik azt hiszik, hogy minden széria egyforma. R3 volt nekem anno, még 1 gépet lazán elbírt a tetején, heteket is állt rajta. Azóta vettem egy "papír" Focus G -t, egész egyszerűen azért, mert a másikat még megemelni is alig bírtam, ha mozgatni kellett :DDD

  • DraXoN

    addikt

    válasz Dragon3000 #22 üzenetére

    egyértelmű mit várnánk el...
    ha a gépházra ráhajtana egy tank a lánctalpával, akkor az utóbbiból törjön ki egy darab, a gépház esetében meg a fényezés se karcolódjon már meg...

    ennyi, nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz lenne megcsinálni, csak spórolnak a gyártók...

    ... oké-oké tudom .. fáradt vagyok, megyek aludni :) ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dragon3000 #22 üzenetére

    Nem felejtek el semmit.

    -A kivágás önmagában nem jelent semmit. Már csak azzal duplájára lehetne növelni az alaplaptálca merevségét, hogy az ablak szélét 1,5-2 mm szélességben visszaperemeznék! Ezzel még a tömör síklemez verziónál is merevebb lenne, miközben összességében kevesebb anyag lenne benne. Ésszel elhelyezett bordákkal ez tovább növelhető. Szerencsétlem AKM tokja 1 mm-es lemezből van préselve, megfelelő bordázattal. Mégis elviseli mindenféle gond nélkül akár a sorozatlövés dinamikus terhelését is, miközben ~1 kg-mal könnyebb, mint az AK tömör fémből mart tokja. És még merevebb is. Az anyag mennyisége önmagában nem jelent semmit, a kialakítás sokkal fontosabb tényező.

    -Nem nagyobbak az említett Chieftec házak. A DX-01 203x522x473 méretekkel van megáldva, azaz a térfogata 50,12 l. A Define S 233x451x520 méretekkel bír, ebből a térfogata 54,64 l. Ergo a nevezett Chieftec ház 9%-kal kisebb! Ehhez tartozik azonos tömeg. A Chieftec mérnökei jobb munkát végeztek a ház merevítése során. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy van két kivehető vinyókeret, három kivehető ventilátorkeret, egy kivehető bővítőkártyavezető, és egy 4 férőhelyes 5,25"-es meghajtókeret, akkor a különbség még drámaibb. Ha ezeket mind kiszeded (a nagymeghajtók keretét mondjuk le kell fúrni), a ház merevsége még mindig megmarad, ugyanis egyik sem része a teherviselő váznak. Viszont így a ház tömege 8 kg-ra csökken. És még mindig messze merevebb lesz, mint a Define S, vagy bármelyik R. Az R6 egyébként 58,83 l térfogatú, tehát 17%-kal nagyobb, mint a DX-01. Ehhez tartozik hasonló tömeg, de ha a vázat nézzük, akkor meg eleve jóval nagyobb tömeg. A DA-01, ami a nagytorony, 64,55 l-es, ez már valóban nagyobb térfogató, a tömege viszont 15 kg a két vinyókerettel, a ventilátorkeretekkel, a kártyavezetővel és a 7 helyes nagymeghajtókerettel. Ezek nélkül 10,5 kg a tömege, és továbbra is messze stabilabb, mint bármelyik Fractal ház. Pedig az oldalarányai ennek egyáltalán nem kedveznek. A többlet tömeg pedig a felsorolt plusz belső alkatrészekből adódik. Maguknak a házaknak a váza fajlagosan kisebb tömegű, mint a Fractaloké.

    A Fractal házak esetén az alapvető probléma, hogy nincs egy teherviselő váz, a merevséget a beszerelt alkatrészek adják. A probléma csak az, hogy ezért a ház átadja a feszültséget a beszerelt alkatrészeknek, amelyeket viszont nem úgy terveztek, hogy a házat merevítsék. Főleg igaz ez az alaplapra. Sajnálatos módon az alaplaptálca merevségét döntő részben maga az alaplap adja, ami a fordítva ülünk a lovon tipikus esete.

    Csak ránehezedtem a Define S tetejére (65 kg vagyok), már attól meghajlott. Szerencsére csak rugalmasan, szóval visszanyerte az eredeti alakját. Meg meg is ijedtem kicsit, szóval nem tehénkedtem tovább rajta.

    De összefoglalva a lényeget: ugyanebből a tömegből ésszerűbb kialakítással sokkal merevebb, strapabíróbb konstrukció is készíthető. És mégcsak a felhasználási rugalmasságot sem kell feláldozni.

  • Tomassy00

    senior tag

    válasz Dragon3000 #28 üzenetére

    Így van. Az R4 mindent kibír. Ha látom az atom villanást, tuti az R4 mögé bújok ami itthon van :K :D

Új hozzászólás Aktív témák