-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Egon
nagyúr
Ki is volt már az mérve, vagy (pl. kettős vak) tesztekkel bizonyítva, hogy érdemben jobb pl. a 480 Hz a pl. 240-hez képest? (Vagy még inkább 720 vs. 360.) Mert értem én, hogy még az RGB ventilátor is szebben világít, ha legalább 1000 Hz-es a TN panel, de nem csak a hardvereknek vannak fizikai korlátai, hanem az embernek is. És azok jóval erősebb korlátok.
Dehogy volt kimérve, max placebo hatás játszik.
1-2 ezredmásodperc különbségről beszélünk. -
bteebi
veterán
Akik tesztelték azt állítják, hogy nem látod a különbséget, de mégis jobbak az eredményeid magasabb frissítésű monitor esetén.
Én abban látom inkább értelmét, hogy 720 Hz-nél már nem kell gsync/freesync sem, mert a bármikor érkezik a képkocka, a kijelző nyugodtan kirajzolhatja az egészet, és marad ideje várakozni a következőre. Nem fog újabb képkocka érkezni mielőtt az előzővel végzett volna.
Ezzel talán végre megszűnik a jelenlegi OLED generációnál meglevő fényerő probléma, amely akkor jelentkezik ha jelentősen ugrál a frissítési sebesség a sync miatt.Köszi, ennek így legalább látszólag van értelme.
Meg valószínűleg egyébként is. -
Ixion77
addikt
Ki is volt már az mérve, vagy (pl. kettős vak) tesztekkel bizonyítva, hogy érdemben jobb pl. a 480 Hz a pl. 240-hez képest? (Vagy még inkább 720 vs. 360.) Mert értem én, hogy még az RGB ventilátor is szebben világít, ha legalább 1000 Hz-es a TN panel, de nem csak a hardvereknek vannak fizikai korlátai, hanem az embernek is. És azok jóval erősebb korlátok.
Akik tesztelték azt állítják, hogy nem látod a különbséget, de mégis jobbak az eredményeid magasabb frissítésű monitor esetén.
Én abban látom inkább értelmét, hogy 720 Hz-nél már nem kell gsync/freesync sem, mert a bármikor érkezik a képkocka, a kijelző nyugodtan kirajzolhatja az egészet, és marad ideje várakozni a következőre. Nem fog újabb képkocka érkezni mielőtt az előzővel végzett volna.
Ezzel talán végre megszűnik a jelenlegi OLED generációnál meglevő fényerő probléma, amely akkor jelentkezik ha jelentősen ugrál a frissítési sebesség a sync miatt. -
bteebi
veterán
Nem az ezredmásodpercekről szól, hanem a mozgásmegjelenítésről. Persze az input lag is kevesebb, és megfelelő hardveres háttérrel (combos gép, 4000/8000 Hz-es egér, és sub-frame inputot támogató játék) más reszponzivitási szintet is képvisel. A 8K-s egérnek pl. 360 Hz alatt nincs is értelme. Ahogy fiziológiai alkalmasság nélkül sincs.
Igen. Okkal. Csak nem amiatt, amire te gondolsz (és ezt a posztod is alátámasztja).

Ki is volt már az mérve, vagy (pl. kettős vak) tesztekkel bizonyítva, hogy érdemben jobb pl. a 480 Hz a pl. 240-hez képest? (Vagy még inkább 720 vs. 360.) Mert értem én, hogy még az RGB ventilátor is szebben világít, ha legalább 1000 Hz-es a TN panel, de nem csak a hardvereknek vannak fizikai korlátai, hanem az embernek is. És azok jóval erősebb korlátok.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
"És nem placebo."
Elfogadom, hogy van, akinek ez számít, de:
2 és fél milliszekundum a különbség késleltetésben 240 és 720 Hz között. Egy olimpikon reakcióideje 100ms fölött van.Talán okkal kerül elő a téma.
Teljesen feleslegesen fókuszálnak erre a gyártók, de érthető, ha ezt a marketingszámot legkönnyebb növelni.Nem az ezredmásodpercekről szól, hanem a mozgásmegjelenítésről. Persze az input lag is kevesebb, és megfelelő hardveres háttérrel (combos gép, 4000/8000 Hz-es egér, és sub-frame inputot támogató játék) más reszponzivitási szintet is képvisel. A 8K-s egérnek pl. 360 Hz alatt nincs is értelme. Ahogy fiziológiai alkalmasság nélkül sincs.
Igen. Okkal. Csak nem amiatt, amire te gondolsz (és ezt a posztod is alátámasztja).

-
bmakszim
őstag
LCD-t 120 nitre szoktunk kalibrálni, OLED-et meg csúcsfényerőhöz.
-----------------------------------------------------------------------
(#1) bmakszim: "Most, hogy 240, 360, vagy 720Hz az meg annyira mindegy már..."
Neked lehet, de van, akinek nem. Akit ez a monitor céloz, annak nem. És nem placebo.
Nem hiszem el, hogy ez minden HRR monitor alatt előkerül...
-----------------------------------------------------------------------
(#4) hokuszla: Igen, mert eSportban (amihez ez való) a 4K ultra szetting pörög, nem a mozgásmegjelenítés minősége a legfontosabb.

Teljesen jó az a 720p. Casual gamingen túl is van élet.
"És nem placebo."
Elfogadom, hogy van, akinek ez számít, de:
2 és fél milliszekundum a különbség késleltetésben 240 és 720 Hz között. Egy olimpikon reakcióideje 100ms fölött van.Talán okkal kerül elő a téma.
Teljesen feleslegesen fókuszálnak erre a gyártók, de érthető, ha ezt a marketingszámot legkönnyebb növelni. -
zooly
aktív tag
LG 27GS95QE-B monitorom van, 260 nitet tud full fehér képpel, "real scene" esetén megvan a 400 is, de rohadt kevés. Világos, délre néző lakásom van és hiába van ablaknak háttal a monitor, nappal csak besötétített szobában lehet vele játszani.
Ha már tandem OLED, én örülnék az 4-500 nit-nek full fehér kép esetén. Az iPadem tudja.Kozben megneztem, SDR-ben 335nit-et tud ez a panel.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
LCD-t 120 nitre szoktunk kalibrálni, OLED-et meg csúcsfényerőhöz.
-----------------------------------------------------------------------
(#1) bmakszim: "Most, hogy 240, 360, vagy 720Hz az meg annyira mindegy már..."
Neked lehet, de van, akinek nem. Akit ez a monitor céloz, annak nem. És nem placebo.
Nem hiszem el, hogy ez minden HRR monitor alatt előkerül...
-----------------------------------------------------------------------
(#4) hokuszla: Igen, mert eSportban (amihez ez való) a 4K ultra szetting pörög, nem a mozgásmegjelenítés minősége a legfontosabb.

Teljesen jó az a 720p. Casual gamingen túl is van élet.
-
bmakszim
őstag
LG 27GS95QE-B monitorom van, 260 nitet tud full fehér képpel, "real scene" esetén megvan a 400 is, de rohadt kevés. Világos, délre néző lakásom van és hiába van ablaknak háttal a monitor, nappal csak besötétített szobában lehet vele játszani.
Ha már tandem OLED, én örülnék az 4-500 nit-nek full fehér kép esetén. Az iPadem tudja. -
hokuszla
senior tag
720p-ben 720 Hz-re tornászható fel, ami a vajsima mozgásmegjelenítés
2025 a tetris éve lesz
-
bteebi
veterán
Teljesen jogosak a felvetések... Szabályozni kellene azt is, hogy milyen paramétereket hogyan mérve adhatnak meg a gyártók, hogy egyrészt a felhasználó tájékoztatva legyen, és ne félretájékoztatva, másrészt meg megkaphassa a releváns infókat is, ne csak a bullshitelést.
-
zooly
aktív tag
SDR-ben eleg szelsoseges helyzetekben kellhet parszaz nitnel tobb egy szobaban ulve
Azt pedig valoszinu megbirja 100% ablakban. -
bmakszim
őstag
Az SDR 100% sustained fényerő jobban érdekelne, mint hogy fekete alapon egy szem fehér pixel mennyire süti ki a szemem, de arról gyanúsan egy árva szó nem esik sehol a hivatalos oldalon sem.
Most, hogy 240, 360, vagy 720Hz az meg annyira mindegy már...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Odyssey G3 S24AG320NU VA Monitor! 1920x1080 / 165Hz / 1ms / FreeSync
- Lenovo ThinkPad 40AN Thunderbolt 3 Workstation Dock (Gen1)
- AKCIÓ! Samsung M7 32 UHD VA 60Hz 4ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Ventilátorok és modding termékek kitűnő árakon! Most további extra kedvezmények!
- HP ProBook 450 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Meg valószínűleg egyébként is.




